Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jenkka
25. okt 2012

Baby prosim vas neviete kde by som nasla postup...ako sa robi take poboku su ako prekrizene a do hmoty vytlacene ciary a kde sa vytvaraju sa dava napr. gulkocky??? vobec ma nenapada ako to spravit rucne ☹

florentina
25. okt 2012

@blcha já jsem teď dělala pro 6letého kluka Spongeboba a to je velmi jednoduché na výrobu, není to ani auto, ani vlak, ani spiderman.... 😀

dada2007
25. okt 2012
dada2007
25. okt 2012

@jenkka a môžeš si pomôcť nožom.....spraviť tie ryhy.....

jakelina
25. okt 2012

@bzucinka2 Já mám Kenwood Chef premier KMC 560

heni79
25. okt 2012

Tak moja dokončená.
Inak tie šesťuholníky a päťuholníky som včera počítala ako o dušu. Akože aká má byť veľkosť strany mnohouholníkov v pomere k veľkosti lopty, aby to nepôsobilo komicky. A potom to narysovať. Šesťuholník boli šup-šup, no päťuholník 😕 - som dosť dlho meditovala nad tým, aký má byť polomer kružnice, aby mi vyšla strana 3,33 cm 😅 . Ale napokon ok. Do budúcnosti už mám hotové šablóny. Iba ak by niekto chcel väčšiu, či menšiu loptu. 😅 Tak som zas v... počtoch. 😀

A celkovo má torta 7,20 kg. Dosiaľ moja najväčšia. 😀 Oproti väčšine vašich drobec, ale ja som na ňu hrdá.

jenkka
25. okt 2012

@dada2007 nic mi neukazalo

jenkka
25. okt 2012

@dada2007 no len neviem ako zacat...akym smerom a ako...ja som zaciatocnicka a na vsetko potrebujem postup 😠

jakelina
25. okt 2012

@bzucinka2 už jsem v něm dělala i mléčný marcipán od večernice a v pohodě. Má i to platové víko, že to nestříká ven a v tom víku má dvířka, tak třeba olej a vodu tam leju tím.

jenkka
25. okt 2012

@dada2007 jeeej dakujem...aspon z toho obrazku som to ako tak pochopila ;)

mrka2
25. okt 2012

@vecernicci urcite to je chameleon, hned som to spoznala.. dari sa ti, neboj nic, vsetky torty su super 😉

dm1
25. okt 2012

@jenkka potiahnes tortu a potom obtlacas ten patchwork dookola opatrne pokial ti to este nezatuhne takze hned po potiahnuti

jenkka
25. okt 2012

@dm1 to ano...toto som pochopila ;) ale ja nemam ten patchwork tak to idem skusit nozom a toho sa bojim :( len mne sa zda ze som niekde davnejsie videla asi na youtube postup

dm1
25. okt 2012

@jenkka tak to by som nerobila 😝 ked tak kup si taku tu bud podlozku do umyvadla podobneho vzoru alebo taku mriezku na malovanie pozri doma ale teda to origos je male akurat do ruky a dobre sa s tym otlaca a je to ostre. Ked uz tak by som to nerobila nozom ale radielkom - koleckom ale to chce neskutocne pevnu ruku 😝

mizulienka
25. okt 2012

ahojte dievcata, konecne mi muz spojazdnil pocitac, tak pridavam minulotyzdnove vytvory 🙂 tento tyzden mam iba dve, tak u nas vladne pohoda 😉 😉

jenkka
25. okt 2012

@dm1 dakujem krasne...ja som vedela, ze sa tu najde dobra dusa ktora mi pomoze...takze ten noz odpada :D

nika1985
25. okt 2012

ahojte skusala som pribinacik krem je super banujem ze som ho nevysusala uz skor nasa mala nelubi nic mliecne okrem syrov tak tu je dokaz ze je super neda mi sem nedat tieto fotky nasej hviezdy.

eeffka
25. okt 2012

@ajka82 ahoj ak to ma byt novinka tak je to ten had vlavo 😀 moja dcera to chce tiez ( dievca 7r) tak ak toto zmastis, objednam si aj ja

http://www.legacik.sk/legacik/eshop/3-1-LEGO-KA...

mizulienka
25. okt 2012

@nika1985 mala je perfektna 😉

bambula1307
25. okt 2012

@pipka jej vidim,ze si robila mojej kamoske pre dvojicky chlapcekov..super som ta dopurucila a budem dalej, krasne vesele torticky si urobila, iste im chutili 😀 😎

nika1985
25. okt 2012

@dada2007 ja som davala do krabice takej nizskej obalila som baliacim papierom a bolo 😉

moncicatko19
25. okt 2012

BABY PROSIM AKO SA TO ROBIIII?????PROSIM O RECEPT 🙂 🙂 🙂

https://www.youtube.com/watch?v=4pQbs2puiok
florentina
25. okt 2012

@njonja děkujúúúúú za odpověď 😎 jsem normálně tak zvědavá, jak to vypadá, že snad udělám příští týden pro návštěvu dortík, abych to zkusila....

aduskatt
25. okt 2012

@moncicatko19 mas recept priamo pod tym videom, asi treti prispevok

pristela
25. okt 2012

och baby , no tesim sa zajtra potahovat to hebedo velkéééé 😕 by som asi radsej potiahla tri troj kilové 😀 som zvedava kolko bude vážiť 😝to vsetko zatial robim len tak od očka 😀 😀

@mizulienka prave som ti ich páčidlovala na fb 😀 ta jesenna je naj , milujem take farbicky 😵

aduskatt
25. okt 2012

@pristela budes potahovat trnavskym MMF?🙂

moncicatko19
25. okt 2012

@aduskatt no po slovensky tam neni nic 🙂

aduskatt
25. okt 2012

@moncicatko19 ved ja som ani netvrdila, ze je tam nieco po slovensky, len ze je tam recept🙂

moncicatko19
25. okt 2012

@aduskatt nuz to mi je na n ic 😉 ale dakujem 😀