Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

maya30
3. jan 2013

caute kocky, v Novom roku vsetko dobre 🙂 chcela by som sa spytat - o 2 tyzdne mam robit 3poschodovu svadobnu s pavom, ten ma sediet navrchu a chvost pojde az dole...stale neviem z coho mam robit to perie, neviete mi poradit ? Navyse ma byt torta v kombinacii biela-zlata-zlta, to mam tiez dilemu ze ako 😕 budem vdacna za kazdu radu 🙂

anibas
3. jan 2013

@maya30 asi bude perie z hmoty vykrajované a lepené
inšpirácie : https://www.google.sk/search?q=peacock+cake&oe=...

maya30
3. jan 2013

@anibas dík, myslela som taketo perie, ono je kazde po obvode akoby rozstrapkane, alebo je to len naznacene, ta baba k tomu pise ze tie pierka su robene formickou na lupen ruze a vytvarovane tou obojstrannou formickou, len to rozstrapkanie neviem cim robila ☹

anibas
3. jan 2013

@maya30 formička na lupene ruží je cik-cak-ová a ked viac pritlačíš kosticou, tak dosiahneš lepšie rozstrapkanie 😉

kikina84
3. jan 2013

@rapunzel1 z coho ste robila plnku prosim? vyzera uzasne 🙂

dajna11
3. jan 2013

ahojte čajočky,nemáte uložene na inšpiro nejaké torty na peomocie,ja mám iba jednu...a mám niečo robiť do tomboly....čo by sa hodilo neviete???ako na ples.. 😀 😀

dajna11
3. jan 2013

@filomenka11 ach jaj UKI že???? 😀 😀 aj u nás frčí 😀 😀 😀 ak piškotu poleješ sirupom alebo natrieš ešte džemom nebude to suché.a hore na poťah určite nedávať šlahačku,takže bud bielu čoko alebo to potri rastlinnou šlahačkou,tá je hustá a tou aj ozdob

nika1985
3. jan 2013

@dada2007 tak to ti verim ja som sa raz dala nahovorit na PDT predavackou ze je super a ja neviem co este ju tam mam pouzivam ju iba na travu lisom robenu zle chuti teda aspon mne a zle sa mi s nou robilo zlate MMF drzim palce nech sa dari a rychlo ju minies.

zuzka7512
3. jan 2013

@viera6 ďakujem,určite vyskúšam...

vever1
3. jan 2013

Ja tu uz dlhsiu dobu obdivujem vase krasne torty 😀 😀 😀 ja som doteraz urobila len 3 ale vasim sa veru vyrovnat nedaju 😀 mam na vas otazku ked robite torty pre deticky tak cim polievate piskotu? naposledy som robila s ovocim (jahodovym kompotom ) a som polievala tou stavou ale nejak aj napriek tomu bola sucha 😖 teraz ma poprosila jedna znama ci by som jej neupiekla tortu pre jej dcery co budu oslavovat narodeniny a kedze neche ovocie lebo jej dcera nema rada tak teraz rozmyslam cim to mam poliat 😖 dakujem vam vopred za rady 😀

aduskatt
3. jan 2013

@vever1 cukrovy rozvar s ovocnym sirupom, ovocny caj, kompotova stava, dzem rozvareny v hrucej vode...moznosti je vela...........

abriela
3. jan 2013

@vever1 mozes poliat cukrovou vodou (sirupom) a chce to cvik, skusenosti, aby si odhalda kolko poliat, aby cesto bolo dobre. 😉
A teraz citam, ze aj skusena @aduskatt radi ako ja

aduskatt
3. jan 2013

@abriela ze dikyyy🙂 zlatucka si🙂) ale su tu skusenejsie baby

lokalistin
3. jan 2013

@mamina1978 moja pekna ako som uz pisala so mnou je to komplikovane ja v sobotu mam 8hodinovku v mcdonalde,to ja do mnichova urco nestiham ,jedine ak by sa vam chcelo dojst na kafco do mekaca v gilchingu ☹

vever1
3. jan 2013

@aduskatt @abriela dakujem baby. to roztopite cukor vo vode a pridate do toho trochu sirupu? a este ked robite poschodovu tortu to sa klasicky da mensi korpus na vacsi alebo si to musim aj niecim podlozit aby sa mi to neprepadlo? asi hlupa otazka 😕 ale niekde som neico citala ci videla uz nepamatam 😝 ze by som si to mala nejak podlozit

aduskatt
3. jan 2013

@vever1 no, ked nepamatas, treba zavolat na pomoc stryka googla a ten ti nielen ze odpovie, ale aj ukaze sposoby🙂))) ja osobne podkladam a vystuzujem kazde poschodie..............a na poliatie si robim cukor, voda, citronova stava a ovocny sirup, vsetko prevarim..... davam pre vonu aj rum

vever1
3. jan 2013

@aduskatt dakujem. mas pravdu ujo google vela krat dobre poradi, len sa mi nejak nechcelo googlit lebo toto mi pripadalo rychlejsie 😝

aduskatt
3. jan 2013

@vever1 no, ja ked si predstavim seba, ze som poctivo pred tym ako som zacala piect po veceroch a nociach dva mesiace citala teoriu, pozerala videa a podobne, tak potom hlaska typu nechce sa mi, ved vy mi poviete ma dviha zo stolicky 🙂 to len tak btw🙂 ale dnes mam dobry den a fajn naladu, tak rozdavam rady🙂) a snazim sa rozdavat dobre rady 😀

nika1985
3. jan 2013

Ahojte prosim potrebujem radu idem robit kruhovu tortu BMW znak a tie kruzky okolo maju byt strieborne mam len praskovu perlet s tou to asi take pekne nebude ako napr tie moje topanky s menom Janka chcem aby to bolo take pekne len to bol vtedy sprej co mi ostal zarobeny s alkoholom a namalovane tak si chcem kupit praskovy lesk len teraz neviem aky a potrebujem to na zajtra ked bude kruzok cierny a na to tato http://www.tortickovo.com/tortickovo-cukrarskep... bude to take ? Dakujem

vever1
3. jan 2013

@aduskatt xixix to som rada ze mas dobru naladu lebo by som ta nechcela rozhnevat 😉 ja tiez poctivo vsetko sledujem a citam len dnes sa mi akosi nechcelo tak som sa prisla sem opytat a hned ma sprdnes xixixi ale mas pravdu 😝

florentina
3. jan 2013

@nika1985 nevím jaké topánky máš na mysli. Já tuto práškovou mám a mám i stříbrný sprej a přijde mi to k sobě podobné, ale oboje dost tmavé.

aduskatt
3. jan 2013

@vever1 ja som ta nesprdla, to by vyzeralo inak🙂

nika1985
3. jan 2013

@florentina ved ja ja mam ten sprej len si zas nechcem ostriekat celu obyvacku ☹ preto by som chcela praskovu zda sa mi to praktickejsie a vyuzitelnejsie .Nechcem kupit hovadinu tych mam uz dost tak ze sa radsej poradim. Tak dakujem zajtra jej budem volat ci maju a skusim ked hovoris ze sa to podoba som rada. 😉

aduskatt
3. jan 2013

@nika1985 ja chodim striekat na balkon🙂))

nika1985
3. jan 2013

@aduskatt ja som rozmyslala o pivnici lebo balkon mame iba taky nekrity 😉 ale prvy krat to bola pohroma striekal mi tie ornamenty mm pri jeho oblubenych reprakoch 😉keby som ja bola vedela ze je aj praskova a da sa s nou krasne kreslit nekupovala by som sprej ale tak co uz kazdy sa ucime a ja najlepsie na sebe hihi aspon si lepsie pamatam

abriela
3. jan 2013

@vever1 Jani ja som sa do tejto debaty pustila az po precitani prvych 500 stran 😀 a prva torta bola po 3 tyzdnoch citania temy torty od mamy. Aj ked s poschodovymi velmi skusenosti nemam.

aduskatt
3. jan 2013

@nika1985 a vadi, ked je nekryty? aspon to nebudes mat po balkone, ale kade tade vonku🙂) podla mna, ak nebude prsat, tak to tam mozes v pohode streknut.ja som si dala noviny na stolik, co mam na balkone, na to tortu a striekala o dusu🙂

nika1985
3. jan 2013

@aduskatt len problem je v tom ze ja potrebujem iba male casti nie celu tortu a tie sa mi budu asi lahsie malovat ako striekat a hlavne ked niektore casti budem musiet priamo na torte preto chcem tu praskovu jedine ze by som si trosku spreju nejako vystriekala do nabobky aby som nemusela kupovat len ci to pojde neskusala si nahodou?

aduskatt
3. jan 2013

@nika1985 nie, male casti som striekala tak, ze som si prekryla papierom na pecenie, co som nechcela mat streknute.na tejto torte je striekana ciernym sprejom len capica

aduskatt
3. jan 2013

@nika1985 no striekat sprej do nadobky som neskusala, ale mozno by to slo..........