Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mizulienka
4. jan 2013

@dm1 no ved ono to asi aj zavisi, aku velku tortu robis, lebo ved nie kazdy den robis 3poschodovu 😉 teda ja nie, ja som este taku velku nerobila.

dakujem Dani 😉 ved uvidim, ako sa dohodneme

aduskatt
4. jan 2013

@mizulienka velmi individualne, ale obvykle cca 2 EUR navyse.samozrejme, ale ako pisala
@dm1 , zalezi od torty.....20 zvieratiek by som tak neuctovala🙂

pipka
4. jan 2013

@vecernicci no sak toto ja musim skusit..ale az zajtra, bo dnes uz ledva zijem 😝
len ten pomer 😕 davas do ruzovej kvapku fialovej ci naopak?

lamps
4. jan 2013

@mizulienka ja každému poviem, že tortu pod 3 kg nerobím a keby niekto chcel mať na torte viac postavičiek, tak si váhu zaokrúhlim hore, keby chceli tortu 3 kg upozorním, že je to malinká torta a veľa postavičiek na nej ... by bola asi preplácaná ale ak chcú urobím, s tým, že cenu si trochu prispôsobím a zaplatia ako za 3,5 kg

Dievčence mne sa dnes "darí", bola som na návšteve za mojím 7- mesačným milencom, po príchode domov som rýchlo dala piecť korpus na tortu a tiež som ho rýchlo chcela aj dostať upečný z formy von a som si ho zlomilaaaaaa ☹ ☹ ☹, tak sa tu s ním kŕmim a ráno pečiem nový 😒

nika1985
4. jan 2013

babule kolko schne potravinova farba s alkoholom ked som s tym malovala tortu? Rano to uz bude lebo potrebujem na nej este robit?

dm1
4. jan 2013

@aduskatt prosim ta mimo temu nevies mi poradit ci sa da nejako dobre z dialnice dostat v Trnave na polikliniku?

lamps
4. jan 2013

@nika1985 myslím, že áno, alkohol sa odparuje veľmi rýchlo

nika1985
4. jan 2013

@lamps dakujem mrzi ma to s tym korpusom ale aspon mate ranajky 🙂 nasa mala by kricala mnam kolac daj daj😉

rachel36a
4. jan 2013

tak tento rok prvá, a nie poťahovaná ale čoko...

lamps
4. jan 2013

@nika1985 tak to chodí, keď je niekto netrpezlivý a chce mať všetko šup šup 😀 Keby si bola bližšie Saške by som určite na raňajky z neho odložila 😉

aduskatt
4. jan 2013

@dm1 jasne da🙂 potrebujes presne instrukcie?🙂

nika1985
4. jan 2013

@lamps dakujem pekne ona musi byt tiez trpezliva poobede dostane lienkovu torticku to bude kriku uz sa neviem dockat. 😉

dm1
4. jan 2013

@aduskatt jj moooc by mi to pomohlo. Mala by tam byt magneticka rezonancia 18.1 tam idem 😝

lussy23
4. jan 2013

@rachel36a nádhera

lussy23
4. jan 2013

@nika1985 ďakujem
@jakelina krásne lienky @yamahafazer krásna
@jakelina krásna
@lucula73 nádherná @lifinka krásny
@vecernicci nádherné
@aduskatt krásne

alenv
4. jan 2013

ahoj děvčata tak vkládám moje tři z tohoto týdne

benjik
4. jan 2013

Ahoj holky,prosím která jste dělala dort ve tvaru jedničky? Hodte mi foto,kdysi se mi tu jeden moc líbil.Sjíždím celou diskuzi,ale i když koukám jen na fota jsem na str.558

levandulka3
4. jan 2013

@pristela jej aký alobal ☹ ☹ som niečo prepásla? vari si sem už dávala tie zásady správneho fotografovania

lamps
4. jan 2013

@benjik ja som takú tortušu ešte nerobila, ale mám na inšpiráciu uloženú takúto

benjik
4. jan 2013

@lamps dík,hezká,ale něco nepúovského bych chtěla,páč mám vyhlédnutou jednu tygříkovou.

benjik
4. jan 2013

@lamps tato se mi líbí

pristela
4. jan 2013

@benjik ja mam ulozenu len jednu no ale hadala by som sa do krvy ze ich mam viac 😕 😀 😀

@levandulka3 nedavala som zasady spravneho fotenia , to neviem , ja niesom vo foteni dobra 😀 len sa vypytujem tých čo su ochotný radiť , tak od nich mam trebars aj ten alobal , davala som na to link asi na predoslej strany florentínke 😵

@nika1985 podla toho ci si malovala gelovkou+alkohol alebo praskovymi alebo tymi z drogerky, gelovky nevyschnú , ostatne áno

foto je inspiracia z netu nie moja praca!!!!!! 😀

benjik
4. jan 2013

@pristela ta je krásná,ale něco jednoduššího by nebylo? 😀 Žirafa by v mém podání vypadala jako kráva 😀

vlada111
4. jan 2013

Ahojte kočky, túto tortu som robila našej Alicke k trom rôčkom. Chcela princeznú v bielych šatách. Na FB ju už mám, tu som na to nejako pozabudla 😅 Očká sú modré, ukazuje mi ich šedé 😒

pristela
4. jan 2013

@benjik 😀 😀 😀 aha , to dás lavou zadnou si sikovna!!! jej tam trci len hlava , tiez sa tam vyhli modelovaniu telicka , das travu a hotofka 😀
inu nemam ☹ pak mam uz len vyššie cisla s autickami, ja neviem kde mi tie jednotky zmizli 😕 😀

levandulka3
4. jan 2013

@pristela dakujem už som našla 🙂

benjik
4. jan 2013

@pristela dík za postup,no uvidíme.Já jsem hrozně náročná,když jde o dort pro moje dítko.

lubi22
4. jan 2013
monikapo
4. jan 2013

Zdravim vsetky sladke babulky v Novom roku 2013!!! a pridavam posledne minulorocne kusky :O))) 🙂

gabina275s
4. jan 2013

ahojte, ja som robila 1 veľkú helou kitty, tak som vám ju sem musela ukázať a krásne postavičky a kvety robíte dievčence, to musím ešte dohnať 😅