Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lucula73
15. feb 2013

@nika1985 ahoj,prosím ťa,ty máš ten recept na ten falošný parižák,čo sa tu dnes s pomínal?myslím s maslom......ak hej,napísala by si mi ten postup?ďakujeeeeeem.......... 😉 😉
bo mne sa už tri falošné parižáky zrazili,odvtedy to nerobím....

nika1985
15. feb 2013

@lamps dakujem musim verit ze bude tak som chcela ist do tych Ludanic ze poznam baby a tak nieco sa naucim ale prehodnotila som to bude to aj na rok a potom neviem ci by som zvladla dva dni v takej kope ludi ale toto jedine ma mrzi ale tak svet sa nezruti hlavne ze budeme vsetci zdravi budem piect aj bez toho 😉

nika1985
15. feb 2013

@lucula73 mam napisany takto este som nerobila lebo ten co pristelka pisala sa mi sekol a odvedy som neskusala tak ale tento hadam vynde 2slahacky,2cokolady 200g, 2 velke masla cukor podla chuti. slahacky uvarit s coko a na druhy den spojit s maslom ja to planujem robit tak ze dam asi najprv menej masla zda sa mi to dost uvidime maslo vyslaham a budem pridavat tu masu zo slahaciek tak robim aj karamelovy sice tam je salko ale presne ten isty postup tak by to mohlo byt.

lamps
15. feb 2013

@nika1985 ale bábo za to stojí, neboj zvládnete to. Ja som mala pri Veronke vážne zdr. problémy, neraz mi bolo z toho ťažko, doma tri deti a ja som bola v nemocnici každú chvíľu. Ale keď sa teraz pozriem na Veronku, som neskutočne rada, že ju máme 😅

lucula73
15. feb 2013

@nika1985 aha,no presne takýto sa mi vždy zrazil..........ak som pridávala tú hmotu do masla.......som myslela ten recept od pristely........že skúsim iný postup 😕
ale dík za odpove´d

nika1985
15. feb 2013

@lamps 😉 jasne ze za to stoji ved deti su moj zmysel neviem co by som si bez malej pocala ale to asi kazda mamina
prepac ale odbocim este k tomu parizaku robis s maslom alebo len slahacky

lamps
15. feb 2013

@nika1985 ja robím len bez masla, raz som robila s maslom a u nás nemal úspech. Ešte sa mi nestalo, aby sa mi zrazil, šľahám ho v tej vychladenej miske, v ktorej bol v chlade a dávam si vychladniť aj metličky z mixéra

dm1
15. feb 2013

to s tym zrusenim ze aj babka pecie tak to poznam 😀. Inak ja im vzdy hovorim ze nevadi ked zrusia len nech mi to daju vediet tyzden vopred aspon budem mat volno 🙂

nika1985
15. feb 2013

@lamps takze to normalne vyslaham a mozem dat medzi to banani udrzi to pevne prepac ze sa tak blbo pytam robila som iba raz a ako som uz pisala letela do kosa a kolko potom mam ratat na cca 26 tie 3 slahacky a 3 cokolady

nika1985
15. feb 2013

@lucula73 ten je v dvojke ide maslo do uvarenej slahacky a tak stuhut.

lamps
15. feb 2013

@nika1985 áno ja robím do 26 cm formy z 3 šľahačiek a 3 čokolád dávam pre môj pokoj v duši aj stužovač a drží super, ona je pevná tak, že sa ťažko roztiera. Banán môžeš dať kľudne a nepýtaš sa blbo 😉

nika1985
15. feb 2013

@lamps dakujem pekne asi pre moj klud spravim z jednej slahacky tento vikend nech si to vyskusam aby som potom nestresovala len kto to tu zje 😉takze aj jeden stuzovac a ten iba vsypes uz ked to ides mixovat do tej zmesi nerobi ti hrudky ja som to pouzila iba raz do kolaca a mala som hrudky odvtedy to nedavam.

lamps
15. feb 2013

dávam stužovač od dr. Otkera tuším Smetafix sa volá a áno dám ho do tej vychladenej šľahačky s čokoládou a vyšľahám . Len musíš to hneď po vytiahnutí z chladničky šľahať

dida38
15. feb 2013

ahoj zienky...tak po dlhesj dobe opat pridavam foto mojich "vytvorov".....
ta prva je k muzikovym narodkam a nasemu vyrociu...a tie zvieratka preto, lebo je moj lisiacik a ja jeho zabkolienka 😀 😀 😀 😀 😀
margaretka je k Tamcinym meninam....to som si myslela, ze tych lupenov sa nezbavime...no to isto, za dva dni bolo po nich 😉 😉 😉
ta s pukom je k Lukyho narodkam a posledna (prva ktoru som robila pre niekoho druheho nez len pre nas) je pre holandskeho priatela.....

b.janka
15. feb 2013

baby mám blbú otázku.. ale potrebujem odpoveď... mám kúpený SV... použila som z neho ozaj len trochu... a záruka mu padá koncom februára... len teraz prerábame a nemám čas ani chuť a ani príležitosť pre koho upiecť tortičku... až tak za mesiac pre dcéru k narodkám... bude ten SV pokazený mesiac po záruke?????... je mi ľúto vyhodiť cca 1kg SV... ďakujeeeeem

nika1985
15. feb 2013

@lamps velmi pekne dakujem za cas po vikend ti dam vediet ako to dopadlo 😉

lamps
15. feb 2013

@nika1985 dobre to dopadne 😅

terqa
15. feb 2013

@lussy23 vdaka za pochvalu, ti boli na vrch torty, ale celu tortu nemam, iba tych dinosaurov...

pipka
15. feb 2013

@b.janka podla mna mu nic nebude, len ho dobre zamotaj do igelitu a uchovaj v zatvorenom vedre 😉

pristela
15. feb 2013

ach ženy zbožńujem svoju rodinku 😵 dovarila som teď rozvar na punčovu tak som to horuce v hrnci podala pubertakovi so slovami : daj to von . Este som pred nim davala na to pokrievku a on o chvilu prisiel z vonka aj s prazdnym hrncom , že : jeej mami , čo si tam mala ako to pekne voňalo ! jaaaaj slzy mi vytriskli 😀 😀 😀 😀 😀 tak som varila nanovo a zaniesla sama von 😝 😠 😠

b.janka
15. feb 2013

@pipka ďakujem... tak ho mám uskladnený... veď ak sa mi pri tom všetko podarí tak upečiem ešte niečo kým nepadne záruka.. len ozaj teraz na to nemám ani náladu.. sľúbila som dcérke za polročné vysvedčenie tortičku... ale tá mladšia pokazila pc kde som mala uložené recepty... a boli sme týždeň bez pc... tak nejako sa upustilo od tej tortičky

tinamk
15. feb 2013

dievčata nemate nahodou fotopostup na kačičku daisy? dakujem

dadka212
15. feb 2013

@pristela 😀 😀 mňa by asi..... 😅 😀

dm1
15. feb 2013

@pristela 😀 😀 😀

pristela
15. feb 2013

@dadka212 no ved ja ked som ho zbadala prislo mi to strasne smiesne a on chudak nevedel comu sa smejem , az pak som zacala nadávať 😝 tak zbadal a ted sa nejak potichu vytratil do postele 😀 aj bez rozkazu 😀

mizulienka
15. feb 2013

ahojte3 pridavam moje vikendovky, jednu som zabudla odfotit, ta morska panna je taka nevydarena, netradicna, kucerave vlasy, troska pri tele ale co uz, nevydalo inac 😀 😉

inac s tymi cenami, ja zatial nemam taku skusenost, zeby povedai, ze sa im zda vela, ze si daju upiect niekde inde, ale ja sama uznavam, ze torta nie je lacna zalezitost, ale nech nikto netvrdi, ze na tom zarabame alebo ze ako nam je dobre, ja som uz tolkokrat chcela s tym vsetkym prastit, ved nemam jeden den, aby som si cez obed len tak sadla a citala alebo nic nerobila 😠 ale do konca marca vydrzim, potom nastupim do prace a budem musiet asi prestat.

dm1
15. feb 2013

@pristela u vas je vidim veselo o to viac sa tesiiim na navstevu 😵 😀

pristela
15. feb 2013

@dm1 ale kde , my sme uuuplne normaaalna rodinka 😀 😀 akurat ti pak predtym musim vysvetliť nášu domácnosť 😀 😀 😀

jakelina
15. feb 2013

Holky co přestáváte péct. Já bych taky chtěla péct míň, ale pořád čekám, že si vydělám alespoň na ty pomůcky co jsem si nakoupila. Vždyť já v tom mám tolik peněz a to toho mám málo, je mi líto to nechat ležet. 😝 😝 😝

dm1
15. feb 2013

@jakelina juuj to poznam s tymi pomockami 😝. aj ked uz peciem menej stale tuzim mat nieco nove krasne a teraz sa to uz vobec nevrati ked peciem len obcas a vacsinou detske torty 😝