Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lokalistin
7. máj 2013

@levandulka3 gratulace, je nadherna u mna uz davno ulozena 😉

evuska32
7. máj 2013

@zsuzsu dobrá víla a napíšeš mi ako to presne robíš? aby som to nedomrvila 😀 ďakovala

pipka
7. máj 2013

@svetlo55 mam n ieco, a aj som minuly rok robila 😉

jakelina
7. máj 2013

@levandulka3 ta je úžasná, moc se ti povedla. 😉

lucula73
7. máj 2013

@levandulka3 krásna tortička,ja som si ju vtedy tiež uložila,aj keď robiť ju určite nikdy nebudem,ale len tak pre radosť 🙂 🙂

jakelina
7. máj 2013

@lucula73 ano dělala včera a byly výborné. Měla jsem jich strašně moc, ani jsem nečekala kolik toho bude a pořád to kynulo a kynulo 😀 😀

lucula73
7. máj 2013

@jakelina 😀 ..tak mne sa ich nezdá až tak veľa...........záleží aj akú veľkosť vykrajuješ 😉

eliska22
7. máj 2013

kočky moje, ja viem, že už ste to tu dávali, ale nejaké išpirácie na torty na prijímanie by neboli??? 😉
nemám nič uložené a robím teraz 4 kusy, tak nech nie sú rovnaké, to by ma ani nebavilo 😝
hľadám aj také niečo jemné pre chlapca, len krížik a jemné kvietky ....ďakovala velice moc

jakelina
7. máj 2013

@lucula73 dělala jsem malé kolečka a jak se to peklo, tak to byly takové velké pucky 😀 😀 Víc jak tři plechy toho bylo

lucula73
7. máj 2013

@jakelina ja som mala tri plechy tiež v sobotu,ale som to vzala na stretávku a veru tak rýchlo mizli,ani jesť sme ešte nezačali 🙂

jakelina
7. máj 2013

@lucula73 no však čím víc, tím líp. 😀 😀 My jsme dnes měli čočkovou polévku, tak se k tomu snědli poslední.

zozo111
7. máj 2013

baby ako to stihate popri praci, ked mate napr. 3-4 torty na 1 deň? ked plnite korpusy? lebo ja to nejak nestiham ☹

eliska22
7. máj 2013

@zozo111 prídem domov a makám, okolo 16,30 začnem a končím večer až v noci, ale 4 torty nemávam, väčšinou 2 😉
tento týždeň mám 4, tak tiež som sama zvedavá ako to postíham, ešte že je zajtra voľno 😝

pristela
7. máj 2013

@mamina1978 ja davam ten vrch nie moc velky rozdiel, bo to pak aj tak hodne zrezavam aj šikmo dole a tym padom keby je moc maly tak by to bolo moc tenke alebo by som to nemohla az tak zrezat a to uz by nemalo ten efekt takze ja doporucujem 26 a 24 / viem ze par krat som dokonca davala aj ten isty rozmer hore aj dole / ale ak nechces zrezavat aj boky, a budes zrezavat len vrch tak to isto daj rozmery ake si pisala 😉

zozo111
7. máj 2013

@eliska22 no vsak toto, ze ani ja tolko nemavam, teraz mam 3 velke a 1 malu na nedelu a rozmyslam, kedy ich naplnim ☹ aby sa nepokazili. Vo stvrtok je asi veeelmi skoro ☹
nemate niekto nahodou po ruke recept na pribinak? 😅 co sa stane ked do neho nahadzem visne ? 😀

gumidekmomo
7. máj 2013

ahojte kocky tak som si upiekla k dnesnym meninam torticku..chcela som dominat poslednu K2 uz ju nechcem ani videt 😀 😉

zsuzsu
7. máj 2013

@evuska32 Uvarim slahacku s cokoladou na varenie (nie s mliecnou) alebo s bielou (podla toho ktory robis). Ja davam na 250 ml slahacky 100g cokolady a ked robim hnedu pridam aj kakao tak za velku lyzicku , a cukor dam tiez podla chuti ale ja uz cukor inam nepridavam. Klasika na druhy den vyslaham a pridam mascarpone. Natriem na tortu a pridam maliny. Najviac to chuti nasim ceskym kamaratom. :D :D ale aj nam 🙂

pristela
7. máj 2013

@mamina1978 mrk na toto foto , ty ked zrežes ten vrch šikmo tak to zrezane normalne nacapiš naspäť na vrch torty , len na druhu stranu a to ti tiez zvacsi vrchný obvod kedže to musis trosku vysunut do strany aby to bolo šikmé , no a druha foto ta torta Maminke tak tam mam rovnaky rozmer spodnej aj vrchnej torty a ta zelena 30tka je mensi vrch

Foto tortičiek su moje starééééé tortuchy takže nepáčitkovať , i ked si každe vase pacitko moooc užívam 😀 a dakujem vám zaň , šetrím vám pršťoky 😀

zsuzsu
7. máj 2013

Torta: to je jedno ako to spravim ale nech su tam postavicky : Optymus, Hulk a Spiderman. Boze ako to mam kombinovat? Ved mne niako neidu pokopy alebo ano? ved spidermanovi sa davaju budovy, transformerovi neviem a hulkovi uz vobec.:D ked vas daco napadne dajte mi vediet, please. Dakujem.

ajka82
7. máj 2013

baby myslite ze mozem tvaroch supnut do mrazaku, ci to neni dobry napad? mam doma 750g co som mala tento vikend spotrebovat, no vyskytlo sa, co sa vyskytlo a tortuse som nerobila... a teraz v sobotu konci zaruka 😒 alebo kto budete chciet kapucina tak podarujem ...napr. @pipka , ty si blizko 😉

eliska22
7. máj 2013

@zozo111 ja vo štvrtok normál plním ak je na sobotu a problém žiadny, skôr je tá torta lepšia 🙂

blcha
7. máj 2013

@zozo111 ja tiez vzdy plnim torty vo stvrtok ked idu na sobotu a teraz som poslednu plnila uz v stredu a bol tam pribinak a parizska slahacka panicka ju chcela v piatok rano bola svadobna takze ju jedli urcite az v pondelok a utorok a chvalili takze sa nepokazi 😉
@pristela tak tuto tvoju fialovu tortu ja proste milujem 😎

levandulka3
7. máj 2013

@mnamuela_aduskatt Tieto robím sú parádne šťavnaté, už som si kúpila aj kokosové mlieko musím vyskúšať ten tvoj predchádzajúci recept 😉 dobre to robíš 🙂

leonesse
7. máj 2013

ahoj ženy. ešte sa nepoznáme, ale ja vás už istú dobu sledujem, lebo vaše diela majú na mňa pozitívne účinky. viem, že si zvyknete pomáhať, keď potrebujete inšpiráciu, preto by som vás chcela aj ja poprosiť o pomoc. som síce začiatočníčka, ale optimistka, a veľmi by som chcela spraviť radosť synovcovi k narodeninám tortou s vláčikom. bola by som rada, keď by ste mi hodili do témy pár obrázkov. ja viem, určite je ich tu neúrekom, ale keď by som ich mala hľadať vo vyše 5000 stranách tejto diskusie, asi by som zošedivela. takže, ak by sa niektorej chcelo, vrelá vďaka 🙂 sľubujem, že už si budem obrázky ukladať 🙂

zandanem
7. máj 2013

@pristela pozlatit ruce 🙂 nádhera 🙂

mnamuela_aduskatt
7. máj 2013

@levandulka3 dakujem🙂 snazim sa.....o taky tyzden zasa vymenim recept za iny🙂

nika1985
7. máj 2013

@eliska22
ja mam len toto tiez mam o 2tt jednu

nika1985
7. máj 2013

@zsuzsu sojovy rez

levandulka3
7. máj 2013

@dada2007 ja som potierala original gelom na jedlé oplátky je to v tube ako zub. pasta a je to číre a lesklé nemusíš ho ohrievať ako pipingel a robí sa s tým výborne a stojí len 1,50 € a dajú sa s tým robiť aj kvapky rosy napr. alebo aj lepiť

aduskatt
7. máj 2013

@levandulka3 ty ohrievas piping gel? to pocujem prvykrat... 😅