Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jenie123
26. jún 2013

@vendullka @lucula73 kocky dakujem moc za pomoc.. idem pozerat dalej a dajte potom vediet, ktory ste si nakoniec kupili..

jenie123
26. jún 2013

@nika1985 Ahoooj.. citim sa super, ja som asi dostala k tehotenstvu plno energie.. 🙂)) ale uz som si zakazala tolko tort piect.. tak sa idem setrit.. 🙂)) horka tazko a ked som si pustila k tej horucave ruru, to bola katastrofa.. :((( bola som viac v sprche ako v kuchyni.. 🙂)) mal by to byt chlapcek.. doma mame uz dievcatko.. ako som pozerala, tvoja mala este nema 2 roky.. ako to ty zvladas pri malej? A uz viete co to bude?

blcha
26. jún 2013

@adka_praha ja som to robila do 27cm formy 😉

blcha
26. jún 2013

@rapunzel1 krasna torta take pierku dnes budem robit snad sa mi podari aby sa aspon podobalo ty ho mas super 😉

nika1985
26. jún 2013

@jenie123 tak to je super tesim sa s Tebou 😉 my budeme mat asi zas babu chceli sme parik ale hlavne ze bude zdravucka. Tak dost sa nadviham akurat oducam od plienok nastastie je nasa dost sikovna oproti rovesnikom takze sa to da aj ked niekedy s problemami ked vraciam alebo tak komentuje ma na wc/ku od januara by mala nastupit do skolky tak uvidime ake to bude. Ja uz nepeciem stale sa mi ludia hlasia co mi je dost luto ale ked mam take stavy ze cely den prevraciam som uplne nechopna potom nieco robit a nie to este piect tak radsej odmietnem skor nech maju moznost si niekoho najst ako byt bez torty. Je mi to strasne luto ale nestiham vsetko(zahrada,mala,torty,domacnost ved to poznas)uz ma aj svrbia prsty ked je takto hladnejsie trosku sa mi polepsilo ale zas babo je prednejsie a k tortam sa dufam vratim po porode. Saske uz vyberam a na tu sa tesim.

jenie123
26. jún 2013

@nika1985 a tebe byva este tak zle? Chudatko.. mne nebolo vobec.. mne Stellka uz chodi do skolky od januara a mam aj viacej casu na torty a vsetko ostatne.. pri malej by som nemala tolko casu.. tak jasne, prednejsie je babatko ako torty.. a uz mate meno vymyslene? Na Saskinej torte sa vyjasis.. 🙂))

jenie123
26. jún 2013

Moja vcerajsia.. este dve na zajtra a hura na dovcu.. 🙂))

adka_praha
26. jún 2013

@blcha mne to normalne cez plech vyrastlo dobre 2 cm nad a to som davala jeden a pol varky :D ale vonia uuuuzasneeeeeeeee...dnes budem orezavat, tak mienim ochutnat :D

blcha
26. jún 2013

@adka_praha ja som vcera orezavala tiez robim knihu otvorenu a neviem ako to mam potiahnut ci cele v celku alebo najskor kraje potom vrch lebo chcem tam robit akoze aj take stranky len zasa neviem ako budu vyzerat tie spoje 😝 na krajoch ich budem robit take vrubkove takze tam by som to mohla neako zamaskovat no neviem ako to vymyslim 😝 idem hladat este neake tie knihy na nete a popzerat detaily 😝

alenv
26. jún 2013

Ahoj děvčátka, už jsem tu nebyla si milion let 😀 ale potřebuju jednu radu, kdysy jsem viděla myslím, že tady, že někdo vládal postup jak si vyrobit po domácku dortový svatební stojan, ale ten průhledný. Prosím nemáte někdo ten postup uložený moooooooooooooooooooc bych byla vděčná

janula.h
26. jún 2013

babyyy nemáte nejaké inšpiračky na svadobnú tortu nejakú takú modernú žiadne kvety pestré farby dikeees pomôžete mi 🙂

sikag
26. jún 2013

@janula.h mne sa pacia tieto

z.junasova
26. jún 2013

@sikag
@janula.h Tá prvá torta vyzerá perfektne, tiež sa chystám robiť tento typ torty. Veľa inšpirácii je aj v google keď si zadáš "quilling cake"

sikag
26. jún 2013

@z.junasova jj ja si ju idem robit na narodeniny. je to moj oblubeny design. a dakujem za tip 🙂 nakuknem

hankyt
26. jún 2013

poradte mi prosiiiiiiiiiiim ,učitel v autoškole ma rád likerove špice a dievčatá chcu tortu ,poradte mi ako na to ,nevim ako na to 😲

florentina
26. jún 2013

@blcha já bych potahovala knihu zvlášť, boky, dole ten proužek na obal knihy a nahoře jakože listy...

florentina
26. jún 2013

@hankyt na špice či na tu tortu?

blcha
26. jún 2013

@florentina idem na to skusim to spravit tak ze zvlast boky a potom vrch lebo keby som to robila v celku musela by som na vrch davat dve vrstvy marcipanu co by bolo zbytocne podarilo sa mi zarobit tak jemnu maslovu farbu nech to nieje uplne biele a idem na to len este rozmyslam ci si mam tie boky spravit take vrubkove predtym ako ich nacapim na tortu alebo az na torte 😕

mamina1978
26. jún 2013

@alenv To som bola ja 😉 🙂 to bolo z plexiskla, pockaj idem ti to stiahnut, lebo to bolo z tej nemeckej blokovanej stranky 😉

hankyt
26. jún 2013

@florentina chcu tortu v tvare špica

mamina1978
26. jún 2013

@alenv Tu je ten stojan z Acrylglas (Plexisklo ) na domacu vyrobu. Bud mozes dat tie nozicky hranate alebo gulate a z vyplneneho materialu, alebo prazdne , kde sa mozu dat rozne farebne dekoracne gulicky, ktore cely stojan este viac ozivia 😉

florentina
26. jún 2013

@blcha nevím čím potahuješ, tedy jak rychle ti to bude tvrdnout....ale já bych to dělala až na dortu....
@hankyt tak normálně vyšší dort kulatý /udělala bych menší průměr a dva na sebe...nevím jak to má být velké/...a udělala bych piškotový korpus, jogurtový krém z jogurtu s příhutí vaječného koňaku /prodávají takový, na obrázku je ta špice/ a obřezala a dotvarovala do tvaru té špice a polila čokoládou....

florentina
26. jún 2013

@mamina1978 ty vždy vytáhneš na vše takové super postupy...šikulka jsi🙂

blcha
26. jún 2013

@florentina robim s mmf a robim to teda tak ze az na torte to budem robit joj sa trapim a prave ked idem lepit jeden bok najviac sustredena krpata prisla za mnu uz dopkala ze potrebuje cikat no uplne najnevhodnejsia chvilka ako vzdy 😀 😀 😀

adka_praha
26. jún 2013

@blcha ja idem robit knihu zavretu... 🙂 cakam, kedy sa mi zaklad zachladi, nech to mozem doorezavat, ale doslo mi maslo omg, takze aj tak musim cakat na mm, kym donesie, nemam to cim potriet :P som sa blbo zabrzdila...

wera.g
26. jún 2013

@janula.h mám len tieto uložené, INŠPIRÁCIA Z NETU 😉

mamina1978
26. jún 2013

@florentina dakujeeeeem 😵 😵 😵 😵 Katka , si zlataaaa 😵 ......... No nie vzdy , ale tak, ak viem ,pomozem 😉 🙂

timuss
26. jún 2013

@rapunzel1 vidíš, to ma nenapadlo nechať ten papier a odstrániť až na konci 😕 ďakujem za radu 😀 ...a áno, viem, že torta nie je vyhladená, ale som sa nejako prerátala s krémom a maslo som tam nechcela dávať, manžel neľúbi maslo, aj keď viem, že tú tenkú vrstvu tam nie je moc cítiť 😅

hankyt
26. jún 2013

@hankyt ale ja nemam predstavu ako to ozdobit a čim potiahnut,podla mna tam moze bit aj biely marcipan a navch masla a asi nejaky kvietok na podnos 😲

anibas
26. jún 2013