Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lokalistin
21. jan 2014

@michaela3011 ani nevies ake by to bolo super keby ste niektora blizsie a obrazky si pis, ze teraz len od teba 😉

lokalistin
21. jan 2014

boze baby ja tu vysedavam este v pyzame a za 10 minut musim ist do roboty,kedze chodim tento tyzden peso 😠
@dada2007 ty byvas este v meste? ci uz ste to predali, bud. tyzden som doma, eventualne by som ti tie ole doniesla

nika1985
21. jan 2014

baby prosim pre 45ludi kolko asi tak kilova tortusa?

blcha
21. jan 2014

ahojte babulky idem robit svoju prvu 3d tortu a hned na zakazku a je to tento hrosik a vaha ma byt tak oklo3az4 kg takze taky mensi voeb nemam odhad ake to mam robit velke neviete mi poradit no a este neaky fotopostup keby te nahodou mali by mi vela pomohol mam na to este cas ale pomaly to musim nastudovat co a ako a este ak by ste mali nahodou niekde postup aj na to riasenie na suknicke lebo to tiez este neviem ako budem robit

michaela3011
21. jan 2014

@lokalistin tak mozno niekedy ked pojdete tymto smerom alebo ked my sa vyberieme vasim smerom 😵 😀
oh a inak vcera som bola jednej pani posielat obrazky 😀 vsetko ide cez toho mojho, mna len vyuzil aby som to zaniesla na postu 😢 😀 a este taky pekny sprievodny list jej napisal 😀 som si prve myslela, ze si snou dohaduje stretnutie, kedze tlacil jej fotky 😠 😀

jakelina
21. jan 2014

@blcha tu sukýnku uděláš tak, že uděláš proužky z potahu, naskládáš ty kanýrky a pak je budeš na sebe pokládat ve víc vrstvách a hotovo.

aduskatt
21. jan 2014

@nika1985 8-9 kg

jaja32
21. jan 2014

Ahojte, často vás tu "spehujem" 🙂 , máte zlate ruky. Teraz by som potrebovala radu aj ja. Rada vypekam, no torty nie su moja silná stranka. Chcem upiect dcere torticku, jednoduchu, nie potahovanu . Moja predstava je obdlznik vo velkosti klasického hlbokeho plechu, plnka s tvarohom a na zelanie dcery aj s ovocim. Poradite mi? Z kolkych vajíčkok treba urobit piskotu. Stacia dva platy po 5 vajicok? Našla som recept na nastavovanu piskotu s vodou a olejom. Ake mnozstvo plnky a polievate piskotu, aby nebola sucha? Ak ano, s čím ? Budem rada ak sa zlutujete a poradite 😉

dm1
21. jan 2014

@anibas no ved totok :D ale ja mensie nerobim :p

nika1985
21. jan 2014

@aduskatt dakujem tak ratam spravne ono sa rata cca 150 -200g ma osobu ze?

michaela3011
21. jan 2014

@blcha neviem presne cm ale mohlo by to byt trosku viac ako A4 format 😅 potom by som si vyrezala tvar toho hrosika a pekne ho zaoblila... z odrezkov by som si spravila "puncovinu" a z toho dotvarovala tie vypukle casti na hlavicke a este by som dorobila s puncovinou zadok aby bol pekne vypukly a potom ruky a nozicky... ak by nevychadzalo, tak rucicky a nozicky by som spravila z burizonovej hmoty... aaaale je tu moznost, ze skusenejsie poradia lepsie 😀

aduskatt
21. jan 2014

@nika1985 tak nejak🙂

jakelina
21. jan 2014

@jaja32 pro děti kapu šťávou z kompotu, nevím jaký máš recept, já na velký plech dělám z 6 vajíček.

pristela
21. jan 2014

@blcha fuuha , 3kg to budes musiet robit malinkateeee, bo tam je aj dost hmoty co zavazi na vahu hodne , a postup na rychlo co som nasla, je tam aj oslik ale postup je tern iosty ako na hrocha: http://forum.dortomanie.cz/viewtopic.php?f=324&...
http://forum.dortomanie.cz/viewtopic.php?f=324&...
http://tortyodmamy.sme.sk/content/vesely-hrosik
http://tortyodmamy.sme.sk/hroch

blancagon
21. jan 2014

@lenuliatko nááádhera!

florentina
21. jan 2014

Ahoj, holky představíte si něco pod tématem moderní maminka? Dort je pro jednu ženu k narozeninám, která má ale zároveň malé miminko a moderní smýšlení k rodičovství...no tak to je tedy zadání, už nad tím pár dní dumám a nějak mě nic nenapadá 😠....pokud by měl někdo nějakou uchopitelnou myšlenku, předem moc děkujiiiiiii 😉

michaela3011
21. jan 2014

@florentina nejaka znackova kabelka, z ktorej by vykukala flaska pre babo a rozne male prkotinky/hracky? 😅

mamcas
21. jan 2014

Tak moja prvá tento rok. Tešila som sa na ňu a sama seba som sklamala 😖 Formulu som nakoniec nestihla, lebo najprv bola torta zrušená a potom v piatok obnovená na nedeľu ☹ No ale ten poťah bol des. Vôbec neviem hranaté torty poťahovať a ešte aj maslo sa mi ťahalo aj s krémom... No celé zle 😒

jaja32
21. jan 2014

@jakelina dakujem, našla som recept na bohusov nastavovany piskot z 10 vajec. Ja musím mat presny recept, inak som stratena, preto sa pytam. Ked by som robila zo 6 vajec, kolko cukru, muky ... no, este sa musím vela učit. Ak mozes napis mi recept na tvoju piskotu 🙂

michaela3011
21. jan 2014

@mamcas krtecek je nadherny 😵 a vyzera byt vazne stastny, mu ani formula nechyba 😵 😀

mamcas
21. jan 2014

@michaela3011 xixi si ma pobavila 🙂 ďakujem moc 😀

jakelina
21. jan 2014

@jaja32 6 celých vajíček dát šlehat s 250 g cukru krupice. Opatrně zamíchat ručně 110 g hladké mouky a 110 g polohrubé mouky, dvě lžíce oleje a do mouky přidat malou lžičku KP. Je spousta receptů, já dělám tady ten, někomu třeba nebude vyhovovat, on je lehoučký jak pírko.

jaja32
21. jan 2014

@jakelina dakujem krasne, mne bude vyhovovat, mam rada lahke nadychane cesta, manzel to pretrpi 😀 . Ked by som chcela kakaovu piskotu, treba menej muky?

florentina
21. jan 2014

@michaela3011 jé, ale to je moc dobrý nápad! Děkuji...vidíš, já nad tím dumám už jak dlouho a stačí se zeptat 😎 ...tohle podle mě splňuje zadání, navrhnu to a uvidíme, zda to projde.

adrika202
21. jan 2014

@jakelina prosim ta do akej formy(velkost) je tento receptik ? 🙂

jakelina
21. jan 2014

@adrika202 já mám přepočítané suroviny na počet vajíček a dělám od 3-10 vajíček, víc mi robot neušlehá. Z těch 6 je tak do 23-24 cm na dvě překrojení.

jakelina
21. jan 2014

@jaja32 ano, uberu mouku

adrika202
21. jan 2014

@jakelina dakujem vyskusam 🙂 a este na kolko stupnov pečieš ? 🙂

jakelina
21. jan 2014

@adrika202 na 150

michaela3011
21. jan 2014

@florentina som rada ak som mohla takto pomoct 😵 nech sa dari 😉