Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lamps
27. jan 2014

@mysiatkoo juuj, ďakujem a že mám vlastnú kategóriu ... som poctená 😵 😵 😵 😵

Dievčence moje, mám za sebou prvý deň v práci, mala som chvíle, keď som si pripadala ako totálna trupka, ale verím tomu, že zajtra to bude lepšie 😀 😀 😀 uvidím, či budem aj zajtra tak optimisticky naladená, ja by som fakt radšej prebaľovala, kočíkovala a kŕmila deti, v tom som si oveľa istejšia.

@vlada111 tortuša je prekrásna 😵 😵 😵 😵 😵

ludkas31
27. jan 2014

@muffinka8 vdaka

mysicka3703
27. jan 2014

@muffinka8 tá je veľmi krásna..... , ale mne sa taká určite nepodarí, vydno že máš prax. Ale tak každý nejak začínal 🙂

muffinka8
27. jan 2014

@mysicka3703 ďakujem 🙂 ale zas nepečiem tak dlho. Všetko si treba prispôsobiť svojim možnostiam a schopnostiam 😅 ja sa ešte aj teraz do niektorých vecí vôbec nepúšťam a ani tak skoro nechystám 😀 vždy radšej jednoduchá a vydarená torta ako zložitý nepodarok 😕

vlada111
27. jan 2014

@lamps zlatá si, ty to zvládneš. Musí to byť ťažké po toľkých rokoch 😒

mizulienka
27. jan 2014

@lamps nadherna torta a ten panko uplne perfektny 😉
@vlada111 Vladi torta je uplne nadherna, to pismeno M muselo dat vela prace, je uplne dokonale 😉

dievcata chcem sa spytat, ked robite viac postaviciek, uctujete si zvlast za kazdu, alebo poviete iba celkovu cenu za tortu...mam objednavku hore 3 auticka a dole 5-6 aut, ze nemusia byt velke, ale predsa sa mi to zda dost modelovania. dakujem za rady.

michaela3011
27. jan 2014

😀 😀 😀 naplnila som si tortu, supla na vahu a ze hoplaaaa 😅 este nepotiahnuta mala vahu aku by mala mat keby mala byt hotova... no mala 😀 zrezala som z nej a odrezky som zjedla 😀 😝 stane sa 😀

baby ozaj, stane sa Vam, ze Vam ostane maslo po tom co omaslujete tortu??? kludne to mozem supnut do mrazaku, ze??ß 😀 maslo + odrezky konkretne 🙂 nechcem to nechavat v chladnicke, bo Boh vie kedy budem robit zas tortu 😀

pekny zvysok vecera Vam prajem 😵

vlada111
27. jan 2014

@mizulienka ďakujeeeem. Ako tehotenstvo? Ste OK?

pipka
27. jan 2014

@vlada111 moja, ja som sa az teraz dostala k tej tvojej nadhere 😵 😵 😵 😵 😵
prekraaaasna 😵 😵 😵 😵 😵 stratila som rec 😎 🤐 😵 😵

mia1111
27. jan 2014

@vlada111 - waaaaaaaaaaaau, po dlhej dobe som sa sem dostala a takýto skvost vidím, nááádherná tortička 😵 😵 😵 😵 😵 , hneď som vedela, že je TVOJA 😵 😵 😵

gumidekmomo
27. jan 2014

@vlada111 nadherna praca ,šikulka :D

mia1111
27. jan 2014

@lamps - moja zlatá, zas a znova sa budem opakovať, náááádherná tortička 😵 😵 😵 , ten ujčok poľovníčok nemá chybu a tie stromčeky sú dokonalé 😵 😵 😵 😵 , prečo ja neviem takto maľovať?

vlada111
27. jan 2014

@pipka jeeej, si zlatá. Môj manžel by aj ocenil keby som niekedy stratila reč 😀 😀 😀

vlada111
27. jan 2014

@mia1111 ďakujem moja, si zlatá

mizulienka
28. jan 2014

@vlada111 zatial vyzera byt vsetko ok 😉 dakujem

jakelina
28. jan 2014

@mizulienka jejda, ani jsem nevěděla. To je krásné, přeji ať to zvládáš a za chvilku tu bude upečený krásný dortíček v peřince 😉

mizulienka
28. jan 2014

@jakelina dakujem Majka, si mila 😉 tesim sa na tuto torticku 😉

blcha
28. jan 2014

jooj baby tak musim vam napisat co mi napisala ta pani s tym autobusom ze ona zostala uplne zaskocena ze by teda necakala ze to bude az tak vela ze teda bolo by dobre tak do 10kg takze problem vyrieseny mega autobus to nakoniec nebude tazke taky 10kilovy by mohol byt asi s rozmermi 20x20x40 co myslite ? 😉

jakelina
28. jan 2014

@mizulienka no to se ani nedivím 😉

sikag
28. jan 2014

@lucula73 ja som robila tuto (ze vyssi level 😀 😀 😀 😀 ) nie je narocna a je velmi efektna, a to bola moja 4. torta (tie schody si nevsimaj, to som mala strasne zly potah a sa mi cely topil)

sikag
28. jan 2014

@vlada111 prekrasna torta, taka exkluzivna!
@lamps paradny polovnicek 🙂 milujem tie tvoje postavicky. A drzim palce v praci, trosku ti aj zavidim 🙂 ja by som uz tiez isla, a to som doma len 5 rokov 😀 😀 😀
@maya30 nerobila si nahodou aj zajacika takeho akoze z latky?

mia1111
28. jan 2014

@mizulienka - jééééééééééj, gratulkooooo 😵 😵 😵 😵

mizulienka
28. jan 2014

@mia1111 dakujem 😉

maya30
28. jan 2014

@sikag ano ano robila, dako koncom roka...ides robit aj ty ?

lucula73
28. jan 2014

@sikag krásna je aj tvoja..........ďakujem.
No už som sa rozhodla,lebo najprv že to má byť maličká torta a nie veľa marcipánu,tak to musím nejak jemne ina ozdobiť,aby tam nebolo veľa poťahovky.no baba chcela tortu do 2,5 kg a neviem či sa do 3,5 vojdemvšak na výšku to má 18cm,......kokso.....dnes to večer dorobím a zajtra potom hodím foto......tak poskromne 🙂 🙂

jakelina
28. jan 2014

@lucula73 ta moje měla čtyři kila, krém z mascarpone a jahody, plněná pětkrát.

lucula73
28. jan 2014

@jakelina však toho sa bojím,že ak to potiahnem,že koľko bude mať,tiež tam mám 5x krém,plus višnový frutafil.......ale tak som jej vysvetlila,že ak chce bábiku dnu,torta musí byť vysoká........uvidím zajtra 😉
neviem či sa dákej barbine dajú dať nohy dolu,ale mne sa to nepodarilo,nechcela som to pokaziť,potom by to nemuselo byť také veľké 😒

leanax
28. jan 2014

ahojte, ja sa len chcem opýtať kde kúpim ten poťah na torty?

nika1985
28. jan 2014

@leanax v hocijakom cukrarskom internetovom obchode alebo ak mate kammeny niekde poblizsku

jakelina
28. jan 2014

@leanax v cukrářských e-shopech a nebo se podívej jestli u vás nemáte kamenný obchod s tímhle zbožím