Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jper
6. júl 2014

@maya30 ty jo cenu rozhodně zvedni, u nás baby ofiko pečou za 250 za 1kg - já neofiko za stejnou cenu, protože vím, že nikdo takové jako já tady nedělá. Ty bys je měla mít mnohem dražší, ještě navíc děláš s tím ganache, to bych pod 300za kg nešla. a kytky na drátkách - no to bych cenila ještě navíc, taková drbka. Máš tak luxusní dorty, že to nemůžeš dávat pod cenou. Věř mi lidi si za krásný a chutný dort rádi připlatí. Já teď přestala brát objednávky a všeci už píšou, že si připlatí i mnohem víc, jen když jim upeču.
To že tě to nebavilo chápu, já už taky byla tak utahaná, že všechny jsem dělala s tím, že musím,ale bylo mi to protivné. Odpočívej - já mám doma 3malochy a už jsem byla i naštvaná na sebe, že si toho beru tolik a nemám na ně čas.

muffinka8
6. júl 2014

@maya30 tebe som už vravela, že tvoje torty by si mala vydať v nejakej foto knihe ako inšpirácie pre ostatných 😵 ... ale šetri sa prosím ťa 😨
Mali tu asi viaceré ísť na na kurz hovorenia NIE 😅 a ľudia čo objednávajú na kurz ohľaduplnosti, aby si uvedomili, že my nie sme veľkovýroby, ani stroje.
Ja som robila teraz jednu tortu aj počas dovolenky, ale o tom som vedela hádam aj pol roka dopredu a bola to v podstate rýchlovka a bola tak povediac do rodiny.

zuul
6. júl 2014

dievcata pridavam moje

uz len 2ks a hura prazdniny 🙂

zuul
6. júl 2014
zuul
6. júl 2014

@maya30 Majka skore uzdravenie. a isto po lete zvys cenu, normalne povedz, ze zvysujes cenu, ze je to drina a hod 14e za kilo. a uvidis ako sa s tym ludia zmiera a budu objednavat dalej. ak niektory nie, tak nech sa paci! tolko nas uz je co pecieme, nech si vyberu inu, no taku krasu co robis ty nenajdu.
takze tym ze odidu zakaznici by som sa netrapila. budes mat mozno menej tort ale viac bubacikov!

@mysiatko nemam slov. a ozaj co praca? aj ja skusam. no nic moc.

pipka
6. júl 2014

@zuul boze ta cokoladova je uuuzasnaaa, mnaaam 😝 😵

mirka100911
6. júl 2014

@zuul Prosim ta, ake mas tie cokoladove tycinky? A kde si kupila? Dakuem!

zuul
6. júl 2014

@pipka ked budes rozdavat kila, tak ja si prosim ale 10cm z tvojej vysky 😀
a dakujem. bola bomba a bomba vonala.

@mirka100911 z lidlu. potrebovala som 12balikov, teda len tycky 20e.

mimcak
6. júl 2014

@maya30 pánečku ženská ty berieš tak málo? no ja beriem viac a to sa moje s tvojími nedajú porovnávať. 😕 .Takže jednoznačne zdvihni cenu a hlavne zvolni a daj sa dokopy.
Ja viem ,že peniažky v dnešnej dobe treba,ale zas tiež niesú všetko. Ja som tiež tak povediac odkázaná na peniažky z tortičiek.Kedže malí ma zdravotné problémy a čaká nás prvý ročník tak sa zamestnať ani nemôžem. Tak som si predlžila materskú s tým menším do 6 rokou aby za mňa štát platil aspoň nemocenské,ale ja nedostávam nič.Takže žijeme len s platu manžela. Takže som rada,že si aspoň to čo zarobím za tortičku.Síce to nieje plat ,ale každé eurko pomôže. Ale zas nezodrem sa kôli tomu. Takže skoré uzdravenie.

kaculka46
6. júl 2014

Ahojky na vaše nádhery nemám, ale mám z ní velkou radost, pro dcerku k narozeninám. 😀

maya30
6. júl 2014

@mimcak beriem viac ako 9 ale nie ovela 😝 a aj tak sa to tu berie ako nenazranstvo, preto vravim ze taky rozdiel by bol od veci...skor sa priklanam k tomu ze zrusim cenu za kg a budem ju urcovat individualne...

muffinka8
6. júl 2014

@maya30 určite zruš cenu za kg.
Nenažranstvo 🙂 veď mi tým ľuďom nič nenútime. Majú kopec možností, cukrárne, Tesco 😀 koláčov a tort na výber.
Ja hovorím cenu za tortu individuálne podľa torty.

nika1985
6. júl 2014

Ahojte tortarky dakujem za pacitka a pridavam moje su len tak pre nas skusala som prvy krat slanu mm mal 30tku tak mam dost komplet oslavu od nakupov az po spratavanie chystat s dvoma krpcami na krku dneska si k vam na chvilku hadam sadnem teraz bezime este na jednu oslavu. Tu smotanovu robila vnutro s mojou malou pomocou nasa 3rocna sikovnica.

mimcak
6. júl 2014

@muffinka8 to si všetko vyrezávala?

denisak77
6. júl 2014

@maya30 no škoda,však ani ja na našom sa nevyzlečiem,macherka som len na kde ma nikto nepozná,aspoň som si to myslela iba keď na mňa niekto kričí ,kuknem a kamoška z LC,ďalšia cukráročka majana 75.Tak som mala dosť,lebo som bola presvedčená,že nikoho známeho nemám šancu stretnúť ,a predsa.Ale ak ešte pôjdeme tak ti dám do predu vedieť a dáme niekde v meste kávičku.Zatiaľ oddychuj a lieč sa.

mirka100911
6. júl 2014

Zozeniem este o 2 tyzdne ribezle nikde cerstve? maju "visiet" po bokoch z torty, tak potrebujem strapce...

anibas
6. júl 2014

@jakelina @pipka @79zuzana @vlada111 Ďakujem 😵 😵

muffinka8
6. júl 2014

@mimcak hej

jakelina
6. júl 2014

@mirka100911 určitě, my máme už teď na zahradě. Ale jsou i pozdější odrůdy. Někde na trhu nebo i v marketech mívají. U nás mají v Globusu celé léto.

jakelina
6. júl 2014

@denisak77 víš co, já jezdím na srazy cukrářek a většinou mají všechny kolem sto kilo i víc. 😉 Tak tam si připadám jak modelka i s váhou přes 60 kilo 😀 😀

meo
6. júl 2014

Ahojky,
nádherné dorty jste zase přidali. Přispěju po nějaké době pokusem amatéra.
Na přání dcerky - Barney, musel být růžový a ještě s kytkama. Byla z něho nadšená.
Korpus čokoládový, náplň extra čokoládová - ta v jedné linii rodiny vede, prý zatím nejlepší. No aby ne, recept je tady od vás z koníka 😉

vlada111
6. júl 2014

@zuul tá čoko je geniálna

vlada111
6. júl 2014

@maya30 máš krásnu prácu, ale predsa sa nezoderieš pre nenažranosť druhých ☹

abriela
6. júl 2014

znovu inspiracia od nasej margertky - lamps

sikag
6. júl 2014

@mysiatkoo dokonala kucharecka 😀 😀 😀 😀 a tie stvorceky dolu!!!! 😲 😲 😲 😲

sikag
6. júl 2014

@michelle34 no potrebujes nejaku hmotu / napriklad vedierko smartflex velvet, alebo aj v potravinach predavaju v mensom baleni potahovy fondan (len s tym nemam skusenosti). a farby. a este farby si kup zlta, cervena, modra, cierna a zvysne si namiesat. good luck 🙂 ftaciky su pomerne lahke to das 😉
@katka kovac a z coho si modelovala ze ti to padalo? figurka trva aj par dni ak nie si @pristela 😀 😀 😀 je dobre ked si nechat stvrdnut trup - alebo vystuz spajdlov stred
@maya30 mas nasu plnu podporu na zvysenie ceny. neber na kg. daj si cenu napr 13 za kg, prerataj si to orientacne na tvoje torty a podla toho ti vyjde cena 40, 50, 60. moze ti byt jedno co si myslia iny. je to tvoja obziva! ked si kupujes rifle tiez si vyberas ci si kupis z trhu alebo lewis, ale aj vidis aky je v nich rozdiel. a na tvoje torty sa nikto u vas nechyta. a to treba cenovo rozlisit. nemusis sa bat ze nebudes mat zakaznikov. je vela ludi ktori uprednostnia kvalitu a krasu

pipka
6. júl 2014

@zuul beriem ta za slovo...dam ti 10 cm z vysky, ale potom aspon 15 kil musis zobrat...taka je akcia, neda sa nic robit 😅 😀 😀 😀 😀 😀

pipka
6. júl 2014

@mirka100911 u nas mali v lidli krasne dlhostrapcove ribezle 😉
alebo na trhu uz maju bezne 😉

mysiatkoo
6. júl 2014

@zuul dakujeem 🙂 praca zatial nic, resp. na leto som sa na hladanie vykaslala - este si xcem uzit s babami a v septembri to zacnem riesit 😉
@sikag len tie stvorceky som lepila skoro 2h 😠 ale sama si za to mozem, lebo som xcela skusit, ci sa mi podari dosiahnut 3D efekt ako keby ta linka bola kusok dalej... nebolo to uplne zle, ale ani take ako som cakala... mozno to xcelo vacsie kocky,.. poucenie do buducna 😉

mojmacik
6. júl 2014

babenky pleas, otazocka...ako robite vyplet na kosikoch,resp. nejaky link aj foto torticiek ak steniektora robili...nieco som uz aj kukala ale neoslovilooooo .-(