Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jakelina
30. júl 2014

@mysiatkoo rostlinná šlehačka a k tomu ovoce??

mysiatkoo
30. júl 2014

@jakelina tiez mi jedine toto napadlo ako alternativa, ale nie som si ista tou rastlinnou slahackou 😒 musim asi zajst do obxodu a nastudovat zlozenie... nemozem sa ani na to pytat priamo konzumentov, lebo to ma byt prekvapko (ak ho vobec stihnem 😀 )

z.junasova
30. júl 2014

Ahojte, poradíte prosím ako najjednoduchšie spraviť takéhoto hrocha? Resp. či korpusy upiecť na hranatých, tortových plechoch alebo v guľatých miskách, ako to celé vyskladať? Ďakujeeem 🙂

jakelina
30. júl 2014

@mysiatkoo já mám doma Decor up a tam je přímo napsáno bezlepkové.

jakelina
30. júl 2014

@z.junasova já takového podobného pekla už dvakrát a dala jsem mu i nohy. Tělo v misce a hlavu z plátů a dotvarovat. 😉

mysiatkoo
30. júl 2014

@jakelina a Decor up je co? 😝 😀 predpokladam spravne, ze znacka rastlinnej slahacky? nema to ani ziadne mliecne podiely?

vladiella
30. júl 2014

@mysiatkoo nahrady za mlieko su rozne, mas slahacky kokosove (i mlieka) , mandlove, ryzove(- neodporucam kvoli arzenu v ryzi), ... mlieko i maslo si mozes urobit sama domace... vsetko Ti poradia v zdravej vyzive. alebo sa pozri u mna, na nete, nie je to zlozite. alebo mlieko nemusis vobec 😉 su i pudingy bez mlieka...

vladiella
30. júl 2014

@mimusa94 no podla odbornicky @mysiatkoo , ona ma navigovala, s nou som konzultovala. mala som rozne problemy, napr. zdrcla sa mi cokolada (zrazila) alebo pustila olej, myslim, ze treba davat pozor i pri zahrievani coko. a hlavne na pomer a potom prevencia k teme vlhkost/teplota chladnicka a vonku, pretoze mi nechytala marcipanova potahovka na tu cokoladu vobec, tie prve torty co mam u seba-to vidno, cokolada ganache na torte bola krasne tvrda a tuha. vychladena, ale potahovka sa mi topila, zliezala, vobec sa na coko neprilepila...
Myska diky 😵

jakelina
30. júl 2014

@mysiatkoo jdu ti kuk, je to roslinná šlehačka, ale přesné složení jsem nečetla.

bubobubina
30. júl 2014

ahoj dievcence, chcela by som sa spytat, ci robite visnovu plnu....moja nevesticka by chcela do svadobky visnovy krem, ale teda ja neviem....zatial sme dohodnute, ze do spodneho poschodia pojde cokokrem s visnami, prostredny bude s malinami a ze ci by sa aspon do vrchneho nedal ten visnovy krem, zo zlateho klasu ...ale ja ho nerobim, neviem, ci je dost tuhy, si neposteka 😖 😢

jakelina
30. júl 2014

@mysiatkoo tak tam píšou, že obsahuje mléčné bílkoviny. Já dostala jednu na ochutnání, tak jsem ještě nezkoušela, nevím jak chutná. Co jsem už měla je Hollé. Ale tu už zase pro změnu mám vypotřebovanou, tak ti nemůžu přečíst složení. 😝

vladiella
30. júl 2014

Babulky, poradte mi plnky na 3-poschodku, hlavne ide o to, aby vydrzala cestu v aute Praha-Blava, co je strasna trufalost, ale nemam navyber, ako dar k tej 70-ke...
korpus bezlepkovy kakaovy, stale ten isty ako som tu dala foto, len si netrufam davat tvaroh/mascarpone ani puding, bojim sa, ze to cele zvlhnute sa rozpadne pri otrase na dialnici ☹
nejaku cokoladovu plnku sposob redsej ganache - bo parizsku neviem robit, dzem, poliat karibskym rumom, dalej ma nic nenapada, prosim pomooooc ☹ dakujem

mysiatkoo
30. júl 2014

@jakelina dakujeeem moc moc
@vladiella no na vyrobu vlastneho si isto netrufam, ani z casoveho hladiska to nedam... ale ten bezmliecny puding neznie zle, skusim to pozriet v bio u nas, vdakaaaa

vladiella
30. júl 2014

@bubobubina tak toto presne chcem i ja do torty co robim, to som zvedava na odpoved 😅 tiez som planovala spodnu dat visnovu s rumom a cokoladou na sposob rumove visne v cokolade...

vladiella
30. júl 2014

@mysiatkoo puding si mozes spravit rychlo sama, kuk u mna v albume, len budes potrebovat suroviny, vacsina receptikov je rychlych, raw...

z.junasova
30. júl 2014

@jakelina Ďakujem, snáď sa mi podarí tiež som rozmýšľala, e aj nohy by som spravila 🙂

grasie
30. júl 2014

Ahojte dievčence, toť moja včerajšia 🙂 , trošku mi pri nej pribudlo šedivých vlasov, totiž pri otáčaní na ganážovanie sa mi šmykla 🤐, našťastie len z malej výšky, žiadne škody, ale stres veru riadny 😅

adipas
30. júl 2014

@adipas ahojky, tak jak se dařilo, vlhl dortík?

mimusa94
30. júl 2014

@vladiella nechapem

nika1985
30. júl 2014

ahojte baby nemate nejake inpiracky poukladane pre 3 oslavencov malych nieco len nie poschodove lebo to chcu okolo 5-6kg max. tak to nedam na 3 poschodia. nasla som vlacik alebo husenicu DAKUJEM velmi pekne

nika266
30. júl 2014

Moja dnešna tortička

mamcas
30. júl 2014

Ahojte sikovnice 🙂 idem si k Vam opat po radu, ak budete take zlate 🙂
Jedna znama chce tiramisu plnku do torty, poslala som jej Pristelkin recept ale chce original, cize bez slahacky, iba mascarpone, vajcia, cukor a amaretto. Myslite ze to bude dostatocne tuhe na plnenie? Pripadne, existuje nieco cim by som to zahustila, ale nesmie to zmenit chut...dakujem ak si niekota najdete cas 🙂

akapulko
30. júl 2014

@mamcas a aky je ten pristelkyn recept na tiramisu ak mozem poprosit?? 😝 😝 😝 😝

mamcas
30. júl 2014

@akapulko hehe 🙂 nasla som ho v teme na recepty 🙂 daj si vyhladat vo forach a hned prvy odkaz je ten spravny 🙂 ja som si ho nezapisala...

sticker
30. júl 2014

Dievčence, pripájam sa k tým, čo žiadajú radu - zase 🙄 😒 čo robím teraz tortu v tvare 4 tak nechcú poťah, ale či sa to nedá obliať čokoládou bielou.... a normálne dozdobiť na štýl spidermana.... Tak mám dve otázky?
1. Môžem normálne tortu obmaslovať a nato to liať?
2. Akú bielu čokoládu? Hocijajú? A spraviť to na štýl ganache, či ako? ☹
3. Ako k tomu prilepiť z hmoty ozdoby - asi pavučinu tam dám....
Ja som ešte neoblievala tortu čokoládou a už vôbec som nato nedávala ozdoby z fondánu ☹
Moc ďakujem za každú radu. Kľudne ak máte nejaký link, tak si prečítam....

akapulko
30. júl 2014

@mamcas 😀 😀 😀 😀 😀 dakovala idem hladat 😀

halienka
30. júl 2014

Ahojte babky, moje víkendovky, pridávam až teraz, bo pre zmenu tentokrát vypadol internet 😝 😀 máme mesiac technických porúch zdá sa, dúfam, že toto bola posledná 😝 Tortičky nič moc, ale tak s mojou malou za chrbtom je aj toto výkon 😀 teraz najbližšie dva týždne dovolenka, už sa teším 😵 Vaše tortičky krásne ako vždy, pozdravujem vás všetky, dúfam, že tiež aspoň trochu oddychujete 😉 🙂 😅

lucula73
30. júl 2014

@halienka ahojky,prosím ťa,ako si preniesla tu vrchnú čokoládovú tortu?na nejakej podložke je?chcem robiť poschodku čokoládovú,len sa toho nejak bojím....tá tvoja je krásna 🙂