Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

zuzu188
21. okt 2014

Baby,ako docielim to,aby mi pri peceni korpusu v strede nenarastol taky kopec?..a este sa chcem opytat,ci sa da nejako predist bublinam pod MMF

lucula73
21. okt 2014

@loxa
napr aj takéto su http://www.cokoladybb.sk/store/goodsdetail.asp?...
je ich tam viac druhov pokukaj tie kelímky 😉
a ja som robila iba dva razy tiramisu z dlhých piškot,mascarpone ,šľahačky a dáky liekr či kavu som tam dávala........to je najlepšie ak je odskušaný recept,to aj nemám,možno niekto napíše,ten moj bol od oka,ale na nete ich je kooopec 🙂

loxa
21. okt 2014

@lucula73 ja uz som ho robila milion krat, preto mama poziadal mna, tiez robim z piskot ale uz som videla aj z pecenej 🙂 dakujem

nika1985
21. okt 2014

@zuzu188 skus ubrat teplote napr. ja peciem na 160stupnov a bublinky no nesmies to miestit ako cesto na slize aby sa ti tam nedostal vzduch. alebo buchaj o linku vtedy sa to trosku zlepsi. Mne ju teraz zmiesil mm 3x som ju valkala a stale tam boli bubliky on tym ze ma viac sily to momackal a bubliny su fuc. 😉

pristela
21. okt 2014

@zuzu188 dá, musis uhladzat zhora, vytlacit vsetok vzduch zehlickou a az potom boky tiez zhora smerom dole...ked davas napriklad ovocie do plnky, maliny to zvyknu robit najviac bo su "dute" a ked ponahlas, ze tortu len naplnenu nemas "dlhsie" v hladnicke ale hned ako naplnis aj obmazavas a potahujes , tak ten vzduch z malin casom vylezie 😅 to vtedy ked uz mas potiahnute prepichnes spendlikom a je to 😀

govinda
21. okt 2014

Kocky, je hmota smartflex velvet vhodna aj na kvety? Chystsm sa robit kaly, mam len velvetku, ci teda rads ej kupit smartflex flower?

pristela
21. okt 2014

@govinda je vhodna

zuzu188
22. okt 2014

@nika1985 peciem na 150,silnejsie mi rura pecie..predtym som piekla po jednom plate a vtedy mi v strede kopce nerastli

zuzu188
22. okt 2014

@pristela a ja to uhladzam najskor z bokov,z vrchu to len trosku uhladim :D..tak uz budem vediet 🙂..dakujem 🙂

nika1985
22. okt 2014

@zuzu188 skus ked uz mas vo forme cesto premiesat. Mne to pomohlo ked robim mramorak mam vzdy vacsi kopec ako ked robim trebars coko korpus vtedy to mam sancu premiesat. Inak poradit neviem mozno iny recept skusit.

snu
22. okt 2014

bre ranko, prosim radu 🙂 mam robit na nedelu tortu,ale chcu si ju zobrat uz v piatok doobeda!!! robim tvarohovu plnku a parizksy krem,, dnes som si pripravila plnky, zjatra chcem upiect korpus a plnit,,, vecer potiahnut dozdobit,nech to maju v piatok hotove ,, ale preziju tie plnky az do nedeleee???? ?????

sticker
22. okt 2014

@snu určite hej 🙂 A torta bude najlepšia, lebo tie chute sa tam pekne spoja, korpusy budú mäkké 🙂

maya30
22. okt 2014

@mirinecka myslim ze je to jedno ci je torta cerstvo potiahnuta alebo vychladena....tam ide skor o to aby si nestriekala privela farby na jedno miesto lebo sa ti na tom mieste vytvoria kvapocky...treba striekat postupne viac vrstiev a vtedy sa farba nerozpija, ja nefixujem nicim. Striekat mozes na akykolvek potah, ja napriklad pouzivam stale mmf a efekt je taky isty ako na smarte 😉

jakelina
22. okt 2014

Holky v Čechách, mascarpone v Lídlu i v Globusu od čtvrtka. Vychází na 29,90 😉

snu
22. okt 2014

@sticker jooj tak si ma potesila 🙂 dakujem 🙂

79zuzana
22. okt 2014

po dlhej dobe jedna torticka, pre moju princeznu na halloween party do skolky ;) Aj foto v kostyme...mna si teda nevsimajte, vyzeram tam jak chudobna pribuzna popri nej 🙂

mirinecka
22. okt 2014

@maya30 ďakujem, práve mi prišiel balík 😅 tak sa tu vytešujem 😀 , keď prídem z roboty asi ho hňeď vyskúšam čisto len na hmote čo to spraví 😅 . Tak skúsim dať na najslabšie tlak 😉

nika1985
22. okt 2014

@mirinecka Ahoj aj ja presne po tom z dortosima poskulujem daj potom spravy ako to islo a ci ked to daj na najslabsie je to uplne vsade. Rozmyslam ze by som chodila striekat manzelovi do posilky len aby ma nezabil ked bude vsetko od farby 😒

mirinecka
22. okt 2014

@nika1985 otestujem a dám vediet 😉, ak to bude všade pôjdem do garáže 😁

jakelina
22. okt 2014

@79zuzana sluší vám to holky, dortík parádní

nika1985
22. okt 2014

@mirinecka my garaz nemame byvame na bytovke k dispozicii mam iba pristresok na auto kde by na mna vsetci pozerali ci mi sibe🙂 manzel ma pod bytom posilku tak to je jedina moznost chcela som si odkupit na moje somariny este jednu pivnicu ale nasi super susedia nedovolia aj ked je prazna. Niet nad dobre susedke vztahy. Ale strasne by som ho chcela tak ma bolia ruky teraz som bola hodku a pol v kuchyni a mam zafarbene na dve torty a jednu som pokazila lebo vymyslam takze v noci pokus cislo dva 😒 budem cakat na postrehy. Uz som si aj vybavila bratranca studuje v cechach ze mi to donesie.

mirinecka
22. okt 2014

@nika1985 práve kvôli tomu farbeniu to chcem skúsiť, lebo teraz keď môžem robím radšej biele torty aby som si to trocha uľahčila a skrátila čas 😉 prípravy

vlada111
22. okt 2014

@mirinecka ja striekam aj po vytiahnutí z chladničky, ale teda hned. Netreba čakať kým sa torta orosí 😉
Nefixujem ničím, ale teda ak vytiahneš nastriekanú tortu z chladničky, je tá farba lepkavá. Pri striekaní si daj pozor, aby si nemala fľaky. Radšej striekaj z väčšej diaľky a postupne prekrývaj viacej vrstiev.

mirinecka
23. okt 2014

@vlada111 ďakujem, keď mi deti dovolia a bude čas tak budem skúšať, lebo včera som nestíhala ☹

lucula73
23. okt 2014

@snu ahojky,ak možem,ja by som to nabudúce urobila opačne,v stredu si piekla korpusy a v štvrtok robila plnky............lebo od stredy do nedele je predsa dosť dní a ešte ak to aj nezjedia v jedeň deň,tak tie šľahačkové plnky hlavne v lete nemusia veru vydržať.........hoc mne sa ešte nestalo,že ak sme jedli tortu viac dní,že by jej niečo bolo,ale cudzím by som tak pre istotu urobila 🙂 🙂
Maslové,varené sú v pohode,tie vydržia 😉

lucula73
23. okt 2014

joj a zabudla som sa opýtať...........................baby čo ganache robíte......................prosím.na akej podložke to mám urobiť?alebo takto,ak to oganažujem,podarí sa mi to potom také preniesť na podložku???idem dávať tortu na obalený polystyren a chcela som vyskušať tu ganache,len neviem prakticky ako? 😀
ďakujem

mirinecka
23. okt 2014

@jakelina ahoj, viem že robíš s pravým marcipánom, ja som dostala teraz požiadavku na marcipán, nemám s ním žiadnu skúsenosť ☹ . Prosím ťa aj ho podsýpaš alebo netreba, a farbí sa v pohode? 😨 Ja používam len smartflex a ten nemusím podsýpať a v pohode ho aj prenesiem iba rukami na tortu, tak neviem či sa to bude dať aj s marcipánom tak jednoducho. 😒 . ďakujem

jakelina
23. okt 2014

@mirinecka pořádně propracovat, vyválet na solamylu, lepí víc jak Smart a barví se dobře, jenom modrá je horší, je taková tyrkysová, tím jak je nažloutlý od mandlí, tak to jinak chytá barvu. 😝 Chce to honem uhlazovat, ať to nepopraská na tom ohybu, je takový míň pružný než SMV. 😉

jakelina
23. okt 2014

@lucula73 to potom překlopíš vzhůru nohama na podložku co na ní dort odevzdáváš. 😉 Podložku dáš nahoru a celé to otočíš a je to. 😉

nicoletta77
23. okt 2014

Presne nadiktovaná torta, akože pre muža na 60-tku, na vrchu poliata s čokoládou 😒 . Ani meno nechceli, hmm 😒 .