Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

nika1985
10. máj 2015

ahojte babenky pridavam este jednu vikendovku a uz aj makam na buduci vikend mam 5 tort plus nasa mala ma meninky to bude brutus este som takto nemala

jenie123
10. máj 2015

@sticker @antenka1 ďakujem 🙂

maya30
10. máj 2015

@antenka1 nastastie je nas celkom malo 😝 ale teraz vazne, ono sa to casom utrasie, no nechcem viac zazivat ten vecny tlak na moju osobu, skratka pohar pretiekol 😔

stebota
10. máj 2015

Velmi pekne ste popiekli neviem vas tam popridavat naraz a nechcem to vypisovať po jednom no proste všetkým klobúk dole za straveny cas a ste šikovnéééééééééééééééé 😉 😉 😉 😉 😉

kubrt
10. máj 2015

@adrika202 Jj máš pravdu. Až spotřebuji tu svoji zásobu barevného papíru (a mám ji docela rozsáhlou, protože rušili prodejnu - slevy a já byla u toho 😀 😀 😀 , určitě to zkusím jako ty. No fakt někdy stojím nad papírem a přemýšlím který 😀 😀

mamiaigi
10. máj 2015

Prosím vás poradili by ste mi nejaký bezlepkový korpu? Nemám s takým niečím skúsenosť tak budem vďačná za každú radu. Ďakujem. Našla som niečo takéto http://www.beinetorty.sk/articles.php?article_id=5

kubrt
11. máj 2015

S dovolením přidám pár svých dortů - to jen abych vám zvedla sebevědomí 😀 ,ale snažím se 🙂

halienka
11. máj 2015

Babulky to sú nááádherné tortičky, čo tu zas pridávate! No zas ich kopa skončila v mojich inšpiračkách 😀 Ja tiež pridávam moje, tuším za 3 víkendy, jedna ešte chýba, ale nemala som doma foťák, bola na PSP. A teraz v najbližšej dobe asi 4 kusy na PSP, tak sa ukalichujem 😀 Inak ten Minecraft 🙄 to sa hádam ani pekné urobiť nedá 😝 😀 tieto chlapčenské torty ma raz položia 😀

dush
11. máj 2015

husky 🙂

lucianak
11. máj 2015

môžem dať pod poťahovku maslo vymiešané s medom?? 😅

nika1985
11. máj 2015

ahojte nemate niektora skusenosti len tak nahlas rozmyslam ked uvarim puding z ryzoveho mlieka plus lesnu zmes dotoho bude sa to dat zaslahat do rastlinnej slahacky?? chcem malej na meniny nech stale iba nepozera ked druhy maju. alebo nejaku plnku bez zivocisneho mlieka ani sojoveho nemate DAKUJEM

kathrin6
11. máj 2015

Ahojte, ktorá hmota je najlepsia na modelovanie postaviciek, kvietkov a podobne? V piatok som robila torticku pre synceka a robila som ninja korytnacky, ale mala som len narychlo kupenu potahovu hmotu v obchode http://www.oetker.sk/sk-sk/nase-produkty/fondan... , ale myslým, že existuje aj nejaká hmota, z ktorej sa robia oveľa lepšie postavičky, kvietky .... Ďakujem pekne za odpovede.

mirinecka
11. máj 2015

@kathrin6 na modelovanie a kvety je naj smartflex flower. Na potahovanie je smartflex velvet ale je dobra aj na modelovanie a niekto z nej robi aj kvietky. Na drobne kvietky z vykrajovaciek ti postaci aj ta velvet. Nájdeš ich aj na www.cukrarocka.sk

anibas
11. máj 2015

brý večer - hustý týždeň to bol - pridávam do počtu niečo z víkendu

timuss
11. máj 2015

@nika1985 ale aj rastlinna slahacka ma mliecne bielkoviny, a tvija reaguje dost prudko tak neviem..
Skys skor kokosove mlieko vyslahat a mandarinkami moze byt super..

pristela
11. máj 2015

@nika1985 ja robila z kokosoveho mlieka zmrzku, tiez som ho slahala, vypadalo to ako "slahacka" ale ci a kolko to drzi taku hustotu neviem, maly mi tu zmrzku inak celu zjedol 😠 takze ja som akurat tak ochutnala

nika1985
11. máj 2015

@pristela
@timuss vidis to ma nenapadlo ja truba by som jej to dala. Dakujem
Zanet to len vyslaham mlieko nic viac dotoho? napis mi receptos na tu zmrzku ked budes mat cas je to trest ist s nimi niekam teraz vsade vsetci lizu zmrzku uz som nasla aj na nete nejaku praskovu bezmliecnu tak rozmyslam ze im kupim.

pristela
11. máj 2015

@nika1985 mica, nepotrebujes recept, len riadne vychladis to mlieko a vyslahas, co si uz don das je na tebe, ja robila ciste /kokosove/ , malinove a jahodove, ci uz budes sladit , ci davat cukor abo med je na tebe 😉 kokosak najdes v TO kauf oproti octom 😀 😀 tak logicky umiestneneeee 😠 medzi nemliekami 😀

nika1985
11. máj 2015

@pristela dakovala ani ma to umiestnenie neprekvapuje

veronkaj
12. máj 2015

ahojte, vie mi niekto poradiť priemerne koľko váži torta otvorená kniha?

adrika202
12. máj 2015

@antenka1 dakujem krasne 🙂

pristela
12. máj 2015

@nika1985 este ma napadla jedna zmrzka, co som robila a bola pozivatelna v pozitivnom zmysle 😀 😀 das zamrazit banan a ten potom taky zamrznuty rozmixujes s kakaom /kolko kakaa alebo cukru ci medu ci cim sladite ak sladite je na tebe/

dagmarmustafa
12. máj 2015

Ahojte.Pridavam fotky mojich posledych...Dlho som tu nebola, tak vas idem pokukat...🙂

dzejnus
12. máj 2015

@kubrt tak mne si urcite sebavedomie nezdvihla 😀 😀 krasne torticky, ako dlho robis?

dzejnus
12. máj 2015

babenky, prosim vas RECEPT NA DOBRY ORECHOVY KORPUS??? 🙂 dakujem

nika1985
12. máj 2015

@dzejnus ja robim mramor kolko muky odoberiem tolko dam orechov a menej oleja.

mimcak
12. máj 2015

Tak znova problém. Teraz vymýšľajú nie mandľovú plnku,ale mandľový korpus. Mohol by byť podľa receptu na maramorový,ale s pridaním mandlí??? Viem,že ho už niekto tu robil,ale neviem kto. A akú plnku k takému korpusu??? Okrem čokoládovej.

stebota
13. máj 2015

@dagmarmustafa s tým krížikom dobrý nápad pekné 🙂

pristela
13. máj 2015

@mimcak micka, hned ich ale upozorni, ze tento korpus abo aj plnka je trebars o 5€ drahsia nez bezna/mozno si to pak aj rozmyslia s vymyslanim/ , bo mandle su draheeeee. K mandlovemu korpusu mozes dat cokolvek, pokial nepridas aj mandlovu esenciu on ten korpus nieje nejak extrem vyrazne mandlovy 😉

pristela
13. máj 2015

@dagmarmustafa aaaach uzasne mas tie tortusky ako vzdy 😉 😉 😉 😉