Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

stebota
15. jún 2015

@pristela macko chutný aj bez chlpov parádny je 😉
@sasettka žabky sú v kurze vydarili sa ti.

nicoletta77
15. jún 2015

Dievčence, krásne tortičky ste popiekli. Ja pridávam moju jednu.

nika1985
15. jún 2015

@jenie123
@stebota dakujem pekne

katarina51
15. jún 2015

Ja som dnes dokončila jednu chlapčenskú.

muffinka8
15. jún 2015

Ja teraz len tak obmedzene ... v lete sa mi nejak vôbec nechce piecť a ani neviem kde by som zobrala čas, keď stále sme niekde von.

mimcak
15. jún 2015

ahojky.Takže posledný letný víkend takto plno ešte boli dve tenisová lopta a čokoládová ,ale zabudla som odfotit. To teplo ma ničilo max.tak 3 na víkend a dosť.

peciemslaskou
16. jún 2015

@elamaslakova ˇˇdakujem za pochvalu

antenka1
16. jún 2015

@nika1985 ta motylikova je na parádna. Super 😉

tinuskaha
16. jún 2015

dievcata chcem sa opytat ci niektora z vas uz robila zrkadlovu polevu na tortu,aka je konzistencia ked stuhne??nieco ako ganache??moze pod nu ist hocijaka plnka??a krajku na zrkadlovu polevu davala niektora??dakujem pekne

zugas
16. jún 2015

baby, potrebujem poradiť,
1. aké vykrajovačky mám kúpiť na písmenká a číslice, plastové, kovové?...Zatiaľ mám skúsenosti len s kovovými,mám srdiečka a podobné.....
2. keď farbíte marcipán, aké farbivo používate, práškové alebo tekuté a vlastne ako postupujete? najprv urobíte biele a potom farbíte podľa potreby, čiže podľa toho koľko farieb budete potrebovať....
3. čo robíte so zvyšným marcipánom? dáte a do chladničky? mne sa potom už nedá použiť, stvrdne veľmi

Ďakujem za odpovede

lamps
16. jún 2015

@zugas ja používam len plastové vykrajovačky na písmená, na zafarbenie "marcipánu" používam gelové farby, práškové sú určené na maľovanie na "marcipán" na sucho alebo sa farba rozpustí v kvapke bieleho alkoholu. Kupujem bielu hmotu a tú si farbím farbou, akú práve potrebujem. Zvyšnú hmotu zabalím do šáčku a dám do uzatváratelnej dózy, uskladňujem ju v kuchyni nie v chladničke. Ak je aj tvrdá po vybratí zo sáčku sa dá rukami rozmiesiť a zmäkne

mysiatkoo
16. jún 2015

@tinuskaha na zrkadlovu polevu krajku nedas, ona nestvrdne uplne, ale v xladnicke sa nepolame ako zelatina...

antenka1
16. jún 2015

@zugas presne ako pise lamps, doplnim len, ze zmakne aj ked ho das na par sekund do mikrovlnky.

pppeeetttaaa
16. jún 2015

@maya30 ahoj, robis krasne torty, vzdy s niekym z rodiny nad nimi hikame.. naposledy som ich ukazovala svagrinke, ide na oslavu a poprosila ma aby som jej urobila taku istu aku si robila, tu ovalnu na 60tku do fialova.. tak som jej ju slubila.. dufam ze sa nenahnevas ze ju okopirujem, urcite sa mi nepodari taka pekna ako ta tvoja, ale tak bude na nej vidiet ze je to kopia tvojej torticky.. dufam ze sa nenahnevas, nebudem si priprisovat zasluhu ze aka krasna lebo tak je to kopia, ja som ju nevymyslela, len som chcela ze ak ju sem potom pridam s mojimi tortickami aby si o tom vedela ze nechcem ti kradnut napady, je to len proste na zelanie podla foto..dufam ze to nebude problem..diky

zugas
16. jún 2015

@lamps
@antenka1 jéééj,ste zlaté,super ste mi pomohli,ďakujem ešte raz. Využijem Vašu radu

maya30
16. jún 2015

@pppeeetttaaa jej dakujem 🙂 samozrejme ze mi to nevadi, ktokolvek sa tu moze cimkolvek inspirovat, mna to len potesi 🙂

nika1985
16. jún 2015

Ahojte pre nasu krpanu do skolky 55 mafin mrkvove a jablckove vsetko celozrnne.

adka092
16. jún 2015

Ahojte dievcata krasne torticky ste zase napiekli 🙂, dakujem za predchadzajuce pacitka a pridavam dve torticky ta mackova je inspiracia od "lamps" dufam ze nevadi ale velmi sa mi pacia tvoje postavicky 😉.

stebota
17. jún 2015

@nika1985 mnam 😉

mia114
17. jún 2015

ahojtem jedna tohtotyzdnova pre nasu Nellku na rozlucku so skolkou:o)

evicaka
17. jún 2015

@mia114 perfektná 🙂

grasie
17. jún 2015

@mia114 majka tak tá je vážne supernááá 🙂

jaama
17. jún 2015

@mysiatkoo Aj ja som minulý rok robila svadobnú nahú tortu 🙂 🙂 🙂 skoro sa mi do nej doma pustili a zjedli. 😀

peciemslaskou
17. jún 2015

@nikawero12 ďakujem za pochvalu

stebota
18. jún 2015

@mia114 super nápad 😉 😉 😉 😉

zuzka7512
18. jún 2015

Dievčatá,od 22.6. Od pondelka je v Lídli americký týždeň... marshmallows. za 1,49... 😉

lamps
18. jún 2015

Dievčence sladké, idem robiť banánovú plnku a chcela som ju urobiť z jemného tvarohu, mascarpone a šľahačky, keď do tejto zmesi zamiešam popučené banány, čo to urobí? nesčernajú mi?

lucula73
18. jún 2015

@lamps ahojky,ja by som ich poukladala na vrch,lebo ak sčernajú,budeš mať celú plnku tmavú.... ja idem robiť teraz tortu s banánmi a poradila mi jedna pani,že ak pokvápem tie banány citronovou šťavou,že nesčernajú...nemám odskušané,ale idem to tak urobiť 😉

blancagon
18. jún 2015

@jaama aká tam je plnka?

mysiatkoo
18. jún 2015

@jaama nedivim sa 😅