Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

simasa
23. okt 2012

@dadka212 Perfektný kufrík 😵

jakelina
23. okt 2012

@dada2007 a kde ti to manžel koupil, já jsem se dívala na netu, ale tam je zase poštovné a nějak mě nenapadlo to hledat v obchodech.

dajna11
23. okt 2012

ahojte čučoriedky.....plís....ak sa smiem popýtať....ako robíte tú plastickú čoko?teda robila som ju raz len ak by som to chcela zamiešať do poťahu ako na to?aby som mala krásnu tmavohnedú čoko poťahovku 😀 😀

lamps
23. okt 2012

@pristela Žanetka, to je v poriadku, ten donesieš, keď prídeš na tú kávu 😅 😅 😅 😅 😅

nika222
23. okt 2012

baby a na kolko cca formiciek ten lukopren to kilové balenie vystačí? alebo aky formát? nemám vôbec predstavu :( Nech viem či tam mám zajtra muža poslať 🙂

dadka212
23. okt 2012

@jakelina http://varecha.pravda.sk/recepty/vianocne-trubi...
ja ich kupujem na trhu alebo vedla tesca od tetušiek 🙂

dada2007
23. okt 2012

@jakelina micka......tu sme to našli na nete a šli objednať.......a v tom si MM všimol, že to je vo vedlajšom meste(kde vyrastal), tak to bol kúpiť...... 😉

dm1
23. okt 2012

@nika222 ja som na tu jednu formicku lego kocku zarobila 50g a minula som to akurat aj ked mozno by aj viac vyslo keby nemam cast po rukach ked som zachranovala situaciu 😝 . Takze z toho 1kg podla mna vyjde dost formiciek na tu cenu za lukopren 😉

jakelina
23. okt 2012

@dada2007 děkuji, já bych se jedině zeptala v nějakém obchodě s hobby věcmi nebo nevím kde jinde??? Nenapadá mě nic jiného.

dm1
23. okt 2012

@jakelina no to bol pre mna hlavny problem ze kde to odliat - tak som to spravila tka ze som si ju polozila na veko plastove od kyblika z hmoty, dala to kovove kolecko - vykrajovatko klasika, kocku dovnutra a zaliala. vobec mi to neprelialo popod formicku slo to super aj von ked to zatuhlo iba som to nozom uvolnila okolo a vytlacila to von tu formicku a zostalo mi aj vykrajovatko neporusene

jakelina
23. okt 2012

@dadka212 jé to vypadá dobře, jenom fakt musí na to být ten stroj. Tady to ani neprodávají, nikdy jsem to neviděla. Plněné ano - hořické, ale takové tenounké ne.

dada2007
23. okt 2012

@jakelina vieš čo......bol sa spýtať aj tu vo ,,Farby-laky".....ale tam to nemali....že budú objednávať.......takže možno v nejakých takých obchodíkoch skús kuk 😉

zdenallicka
23. okt 2012

@dm1 A jak bys odlila Barbie a Kena? 🙂 Jedna holka si je odlila a má tak formy na postavy, které potom jenom obléká..🙂

jakelina
23. okt 2012

@dm1 děkuji, já uvidím, jestli na to ušetřím. Dělala jsem odlitky listů ze sádry, jednou jsi tu dávala postup a měla jsem tu sádru všude, odlitky jsou těžké jak hrom a stejně to skoro nepoužívám. No tak toužím po tady tom měkounkém silikonu. 😀 😀 😀

dada2007
23. okt 2012

@jakelina vianočné oblátky......sú symbolom vianoc, my ich jeme na štedrú večeru s medom a cesnakom pred samotným papaním polievky, ryby...atť..............skúsim pridať nejaké foto..........sú to oválne oplátky alebo trubičky.......

nika222
23. okt 2012

@dm1 super dakujem, to sa určte oplatí 🙂 Idem prehrabat všetky hračky a lego kocky 🙂 ešte raz vďaka 🙂

dm1
23. okt 2012

@jakelina listky neviem ako by sli dole odtial odlepit ale podla mna na take ako bombiky, musle, zipsy a take blbosti brosne je to idealne. este skusim tie krajky to keby slo bolo by super

dm1
23. okt 2012

@zdenallicka asi by som vydlabala dierku do polystyrenu a trosku tam tu hlavu ukotvila a tak zaiala len neviem ci by to slo 😲

dm1
23. okt 2012

@nika222 neni zac 😉 . ja si chcem odliat aj ksichtik vlacika tomasa a take tie prkotiny co robim casto tak nech si ulahcim robotu

pristela
23. okt 2012

@jakelina pooozri čo som ti z lasky nasla 😀 😀 Erik tu mal asi 8rokov ? a maly 1,5-2 netusim , tak mlady piekol 😀 cize zvladne aj dieta len treba dat pozor bo je to žeraveeeeeee 😕 vydis aj stroj a na lavo aj oplatky 😵 😵

nika222
23. okt 2012

@dm1 ved aj ja take hovadinky, co ani v obchode nenajdes 🙂

zdenallicka
23. okt 2012

@dm1 Ona má podle mě odlité celé postavy... 😲 😕

dm1
23. okt 2012

@zdenallicka tak to neviem ale ja by som cele postavy aj tak nevyuzila veru 😝. jedine zeby som si odliala ksichtik nejakej mensej baby bo barbi je velka

lamps
23. okt 2012

@pipka Janka, nečítala som to tu celé, len mi oko padlo, že by si kúpila vykrajovačky na hortenzie. Ja mám doma jedny zbytočné, mm mi ich kúpil, že vraj Aťka, kúpil som ti štvorlístky 😀 😀 😀. Ak by si chcela kľudne ti ich pošlem

jakelina
23. okt 2012

Holky tak to máte jiné zvyky než u nás. Tady jsem to neviděla, ale je to krásná tradice.

@pristela a nejedeš do čech před vánocema, to bych si dala 😀 😀 😀 😀 Já právě kupuju v Božím koutku (obchod vedle kostela, mají tam růžence, svíčky a takové věci) obdelníkové, takové tenké oplatky s obrázkama. Pak z nich dělám vánoční cukroví, mezi ty oplatky se dá karamel s máslem a ořechy a zase oplatek, zatíží se to a krájí na malé obdelníčky. Je to prudce jedlé. 😀 😀 Ale jsou drahé, jeden takový malý obdelníček třeba deset korun. 😝

mariann2
23. okt 2012

@dajna11 ja robím čokohmotu tak, že roztopím 200g čokolády z Lidl, po roztopení do čoko primiešam 4 lyžice kukuričného sirupu a potom s tým robím buď samostatne len s čokohmotou, alebo miešam s PDt, so Smartflexom miešať neodporúčam, to som skúšala a nebolo to dobré, ale PDT v pohode, len je tá hnmota také gumovejšia

zdenallicka
23. okt 2012

@dm1 Tvrdí, že josu modelované "z ruky", ale nevěřím.. nemůže mít jednu jako druhou...

dm1
23. okt 2012

@jakelina ja to robim tiez ale medzi tortove oplatky mnam

zdenallicka
23. okt 2012

@jakelina Na jihovýchodě Moravy se dělají...🙂 Teda - neznám nikoho, kdo by je dělal doma, ale chodíme na ně do Skanzenu..🙂

dm1
23. okt 2012

@zdenallicka ty brdo ale ma ich pekne! aj ten konik je super. mne by ale ani formicka nepomohla lebo ja by som nevedela ten ksicht namalovat 😝