Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

eliska22
10. nov 2012

@janula.h to mi radšej kúpi čokoládu, možno 😝

mia114
10. nov 2012

@pralinka25 som si spravila rovne pasiky hmoty na jednom kraji som ho stensila a potom kosticou zvlnila a nalepila na tortu postupne od vrchu vsetky pasiky 😉

racik
10. nov 2012

@zvedava17p mala som farby Kovandovi .. daju sa kupit len v Tescu .. ale su tam len zakladne farby ..., cena je 0.42 za ks .. robila som tmavo ruzovou .. najprv som cevenu farbu vymiesala s troskou vody a potom vmiesis so hmoty .. alebo ked chces napr. fialovu .. tak modra s cervenou

pralinka25
10. nov 2012

@mia114 dakujem
a dcerke vsetko najlepsie 🙂

mia114
10. nov 2012

@eliska22 dakujeme, no to aj u nas sa nepecu torty na nase oslavy 😅 😀 iba detom 🙂

zvedava17p
10. nov 2012

@racik dakujem, ja mam chlapca, tak zvazujem bielo modro, zeleno oranzovu kombinaciu...take su v ramci zakladnych, ci nie?

mia114
10. nov 2012

HIHI, este pridavam fotky mojich drobcov ako vyrabali torty pre babku k narodeninam 😝 robili. ju uplne sami, akurat som im trosku rozvalkala hmotu.

rapunzel1
10. nov 2012

baby dá sa na čokoládu zdobiť bielkovinovou polevou?????? o 18tej ma napadlo urobiť na skúšku pre nás marlenku, tak špekulujem čo by som si na nás odskúšala, keď to dobabrem nič sa nestane 😝 😝 😝

zvedava17p
10. nov 2012

@racik inak mam v plane v podstate podobnu kombinaciu, ze jedno poschodie biele, druhe modre, dole farebne pasiky a hore kruzky...mam kupenu sviecku jednotku a ci dam aj meno este zvazujem...a cesto a plnky si robila ake?

dm1
10. nov 2012

@rapunzel1 ano da ja som na tejto zdobila bielkovou https://www.facebook.com/?ref=home#!/photo.php?...

mimcak
10. nov 2012

No konečne mám chvílku .Tak sem idem pridať konečne svoje výtvory. 50 fialová na želanie,moje prvé drôtikovanie. A ta oranžova to bola iba dnešná rýchlovka zo zbytkou hmoty čo som mala iba pre nás.

niobe63
10. nov 2012

''Prve narodeniny'' 🙂 s karamelovo-cokoladovym kremom 🙂

pristela
10. nov 2012

@rapunzel1 jasne , ze da, aha : https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1918330... 😉

@dm1 😀 ved vdaka tebe som mala po probleme , ze aky kvet urobit 😀 problem bol ake farby a co k tomu ibišku 😀 inak som najskor bola sklamana tym zilkovacom na kvet , ze nejak slabo to otlača 😕 ale ked som kukla na foto hotoveho na torte, tak tam to je vidieť krásne 😀 a vypada to super,také jemnunké, som stastna za ten zilkovac na listy ta budem aj bozkááááávat 😀 😀 strasne dobra pomocka, aspon viem ake mam kupovat , este raz mooooc dakujem 😵

rapunzel1
10. nov 2012

@dm1 díky moc, idem na to, som zvedavá ako to s tou čoko dopadne .... sa už teraz na sebe smejem ako budem s tou čoko pobehovať. ja jaááj, no raz sa musí začať 🙂

dm1
10. nov 2012

@pristela tak super 🙂. inak na tej foto tie listky ozaj super vyzeraju!

dm1
10. nov 2012

este pridavam svoju vcerajsiu

dm1
10. nov 2012

@pristela inak hned som typovala ze v kytici bude ibistek 😀 . Krasny si ho spravila! ja tiez poskusam uvidime co z toho bude

pristela
10. nov 2012

@dm1 😀 no on je lahký, vsak to vlastne lalia 😀 😀 som neodolala 😅

zuzulina11
10. nov 2012

dievcata prosim poradte mi, chystam sa dcere urobit tortu s Yoohoo postavickou nieco podobne ako je toto :

akou hmotou urobit dojem plyšu??? mam kupenú špičku na travu takze postup by som aj vedela, len neviem ci dat do toho maslovu plnku alebo co? sa bojim aby sa mi to netopilo

dm1
10. nov 2012

@zuzulina11 ja s maslovym kremom na vrchu torty nemam skusenost tak zial neporadim ja len potahujem alebo coko

alenv
10. nov 2012

můj dnešní absolutní rychlovka ani jsem to nečekala

pipka
10. nov 2012

@zuzulina11 ale mne to skor pripada ze je to hmota ...navrchu 😉 a nie krem.

jakelina
10. nov 2012

@dm1 ta je krásná jemná 😉

mrka2
10. nov 2012

@mia114 šikovne a krasne deticky 😉 torty na jednotku!!! 😵 😵 😵

ajka82
11. nov 2012

zadanie vraj nieco v style hip-hop, aj s figurkou...dufam ze moze byt pre 20rocneh tanecnika 😅

veroninna1
11. nov 2012

@ajka82 podla mna, je to dobry napad. my sme davali piect tortu pre neter, tiez v style hip-hop a dotycna upiekla tortu v tvare hip-hopovej siltovky.

nika222
11. nov 2012

@pipka tie oplatky robia aj na Dlhych vola sa to http://cukrarskepomocky.sk/. Prídes tam s usb klucom a vytlaci ti pani co potrebujes. Ale skus tam predtym zavolat, neviem či jej to netreba poslat aj mailom... Este som od nej nebrala.

dadka212
11. nov 2012

ahojte....pridávam ešte 2

vecernicci
11. nov 2012

@sisix já dělám osvědčenou klasiku, pařížské rohlíčky, vanilkové rohl., rohl. z amonia, třené rohl., košíčky s punčovinou, ořechové mušličky, úlky, rafaelo kuličky, čokoládové košíčky, ledovky, linecké všech možných tvarů, kokosky, já už ani nevím, ale ještě asi 5-6 druhů, musím kouknout do receptáře 😉

maya30
11. nov 2012

juj ide ma roztrhnut, potrebujem kupit 4 prkotiny na tortu a neexituje taky obchod v ktorom by tie veci mali vsetky pokope 😠 🙄 ...viem ze ste to nedavno preberali, tak ja neviem, ci je toto normalne, ze musim platit 2x postovne co ma vyjde pomaly tolko co ten tovar 😝