Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mariann2
21. dec 2012

@jakelina majka, príď ku mne, akurát si idem zaliať, to stíhaš 🙂 dám ti aj medík, lebo ešte stále ma mrzí, že ten zo stretka si si domov nepriniesla ☹

ajka82
21. dec 2012

aaach jo...tu su na dnes 3ks... ovocna s tvarohom 4,5kg, biela s ruzou-gastanova, 4,2kg (jani nakoniec si nenadiktovali vahu, ale priemer torty, a mala som urobenu lalu na to, ale na poslednu chvilu zmenene, lebo pani co organizuje chcela aj cosi vianocne na tortach, tak hadam budu spokojni) a poschodka spodok orechovy+cokokrem, vrch kakaovy(mramor)+s prazenymi orechami 9kg

lamps
21. dec 2012

@jakelina Majka, týmto ťa oficiálne pozývam, počkáme aj teba 😉

ajka82
21. dec 2012

este na zajtra 3ks ale to je objednavka typu ako pisala pristela, 2 iba potiahnute bielou a 1 poliata s coko bez zdobenia, lebo im minule chutilo 🙂 😝 to nemusim ani fotit

jakelina
21. dec 2012

@lamps 😀 😀 😀

jakelina
21. dec 2012

@mariann2 děkuji, ani nevíš jak ráda bych přijela. 😉
@lamps jela bych hned. 😉

mariann2
21. dec 2012

@jakelina zbaľ rodinu a príď, zajtra si pojdeme zalyžovať a nezabudni pribaliť tie krásne koláčiky, čo si tu včera dávala, lebo ja som sa tento rok zmohla iba na medovníčky a kávové zrná 😝

jakelina
21. dec 2012

@mariann2 jela bych fakt hned, já mám vánoce ráda, ale co se děje v obchodech, lidi fakt blázní. Každý lítá s vyplazeným jazykem, tlačí se, jsou naštvaní. Já chci koupit jenom pečivo a ovoce a zeleninu a mám po chuti. 😝 😝 U nás je jenom takový malý obchůdek a tam seženu jenom základní věci a v marketech je to o držku. 😒 😒
Ani se nedivím, že jsi nestihla, vždyť jsi pekla dorty a já jsem v prosinci dělala jenom jeden.
😉

pristela
21. dec 2012

@jakelina @pipka pchaa este stale stihate holky 😀 akosik som este stale doma 😅 a k @lamps Andrejke pojdem asi az poobede ked pride s detváčikmni so skoly 😉

florentina
21. dec 2012

@strihalka no pokud dáte dort do auta tak, aby tam nelítal, tak myslím, že ano. Ale pak bych určitě dala párátko a aspoň tou vodou přilepila. A nebo máš ještě možnost si dát postavičky vedle do krabičky, něčím krabičku "vystlat" a dát postavičky až na místě. Já zatím vždy vezla vše přímo na dortu a cestu to vydrželo, tak držím palce.

florentina
21. dec 2012

@jakelina jo taky jsem včera v obchodě chtěla koupit jen pečivo a byla jsem úplně znechucená. Asi třikrát do mě někdo vrazil, všichni se hrozně mračili...mě přijde, že většina lidí je naštvaná, že budou vánoce a né že se na ně těší. A já je taky tak miluju! A to cukroví co jsi přidala...nádhera, kolik je to vlastně druhů?

heni79
21. dec 2012

Baby, ja mám Vianoce! 😵
Bola som v meste ešte čo-to dokúpiť a nečakane som si kúpila pre seba želičku na marcipán! 😀 😀 😀
Za 1,96€! No nekúp to. 😝
Doteraz som uhládzala bez nej, rukou a pomôckami tipu "čo som našla v zásuvke". Už sa teším na jej prvé použitie. 😵

mamina1978
21. dec 2012

@maya30 tie stromceky sa ti moc podarili , kraaaasne su 😵 😵 Som rada, ked sa moje inspiracie niekomu zidu. To fakt potesi, ked nieco kde tu zahliadnem aj na tortickach 😵 😵

jakelina
21. dec 2012

@florentina ani nevím kolik je to druhů, myslím jsem tam ani neměla všechny druhy.

jakelina
21. dec 2012

@heni79 jak málo stačí k radosti že jo 😉

dm1
21. dec 2012

baby uz ste urobili taku debilinu ako ja ze ste miesali pri rozpustani karamel plastovou vareskou???? 🤐 😀

zabka88
21. dec 2012

@dm1 heh, raz som chcela zamiešať praženicu s prvym čo mi prišo pod ruku - plastovou šalatovou lyžicou .. čo myslíš ako to dopadlo? 😀

benjik
21. dec 2012

@dm1 ano,běžně 😀

benjik
21. dec 2012

Všem vám tu přeji krásné a pohodové vánoční svátky,ať se vám stále daří,máte spokojenou a zdravou rodinu a neštěstí se vám vyhýbá obloukem!

florentina
21. dec 2012

Sladké ženky, také jsem přišla vám všem popřát krásné svátky vánoční! Krásně si to užijte, hlavně v pohodě! Já nevím, zda se sem ještě do štědrého dne dostanu, ale na 26 bubu dělat dortík pro naši rodinku, tak pak určitě zase dorazím!

jenie123
21. dec 2012

Ahojte kocky.. ja sa asi stale opakujem, ale krasne torty ste zasa napiekli.. radost pozerat, ste velke sikulky.. 🙂))) moc vas obdivujem a fandim.. 🙂 pridam vam sem jednu tohtotyzdnovu.. kocke sa velmi pacila a ja som si aspon vyskusala spravit sovicku.. 🙂))

anibas
21. dec 2012

@dada2007 odpadne z tvojich krááásnych koláčikov 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

nika222
21. dec 2012

Tak na tento rok končím inak by ma trafilo, taka som vycucnuta z tohoto decembroveho pečenia.. Moje posledne tohtoročné , tá ryba sa táááák nevydarila, ale má mini korunku, viac som nevladala 🙂

jakelina
21. dec 2012

Nevím jestli se sem ještě do vánoc dostanu, tak přeji už dnes.
PŘEJI ŠTĚSTÍ, PROTOŽE JE HO MÁLO
PŘEJI ZDRAVÍ, PROTOŽE JE HO TŘEBA
PŘEJI LÁSKU, PROTOŽE JÍ NIKDY NENÍ DOST
VŠEM KRÁSNÉ VÁNOCE A NOVÝ ROK.

dada2007
21. dec 2012

@anibas len to nieeeeeeee 😉

pipka
21. dec 2012

@jakelina aj tebe majkaaaa 😵 😵 😵

pipka
21. dec 2012

@dm1 Dani ideeeeeš 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 soudruzi z NDR nekde udelali chybu 😀

jakelina
21. dec 2012

@pipka děkuji

dajna11
21. dec 2012

tak posledneé mufiny toho roku a biela varianta vianočnej ruže...som ju okrášlila zlatým práškom...a spolu obe krásavice 😀 😀 😀

marianabila
21. dec 2012

moja dnešná dcére do školy na besiedku