Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

gabina275s
14. feb 2013

s karamelovou by som to aj ja ocenila, ale to nerobievavam

pristela
14. feb 2013

@pralinka25 no ja ju uz mam zarobenu a odlozenu 😀 ale ja jej veríím 😀

luciahromadkova
14. feb 2013

@patka6 s farbami musis skusit sama, cervenu a ciernu mozes dat viac a tych ostatných vyskusas menej a pridavat...., tak robim aj ja, a hodne miesam farby 😉 ,neboj sa prides na to...
kvietky ak chces lepit na tortu teda nebudu drotikove, dopredu nerobit, lebo ich potrebujes na tortu prilepit,tak aj listky, ale napr. ja ked si chcem tvarovat listky tak si urobim dam do tvarovaca- nemam original, ale ten plast z bonbonieri tofife alebo plastove podnosy od kindervajec, ci papierove rolky od utierok, len ich mam obalene v potravinove folii, postavicky mozes vopred urobit vlozis do skatulky ked vytvrdnu...
najdes tu rozne postupy aj na kvietky postavicky...https://www.modrykonik.sk/forum/recepty/marcipa..., alebo ako zaciatocnicke aj nove cislo casopisu torty snov, stoji iba 1,20a na zaciatok co to najdes..., pytaj sa potom dalej 😉

mayka
14. feb 2013

Ahojte,
kupila som si popisovac cierny tento http://www.peceniehrou.sk/sk/produkty/fixka-obo... . A pouzila som ho len raz aj to len trosku som skusala a uz vobec nepise. je to normalne? Kolko by to malo vydrzat, alebo treba to nejako specialne pouzit? ☹

elienka
14. feb 2013

@sticker ja si myslím, že v recepte je cukru veľa, ja som prvýkrát poťahovala smartflexom a až potom MMF, a cukru som dala od oka - teda vmiešala som do misky a potom na doske ešte koľko to prijalo, prisýpala som a miesila a urobila som si to na konzistenciu toho rozpracovaného smartflexu. a naprvýkrát sa mi to podarilo, MMF bolo úžasne plastické, taká spokojná som bola. Takže myslím, že si primiesila vela cukru.

sticker
14. feb 2013

@elienka Hej, aj mne sa to zdalo veľa, preto som napísala, že som použila ešte aj menej cukru.... A teda baby sa čudujem, že vám to ide miešať normálne mixérom... Mne sa to celé "namotalo" na tie metličky 😅 Som to potom ručne dávala naspäť do misky 😝 😀 Takže varecha to istí 😀

zuzana92101
14. feb 2013

@lucula73 nasla som nieco taketo...0,5 l šťavy (džúsu), ak je málo môže sa doliať vodou, 1 bal. vanil. cukru a z 2 Zlatých klasov uvarím puding. 250g masla a 100g práš. cukru vyšlahám a potom spojím so studeným pudingom.
Konzistencia je taká bez masla ako želatína, také trošku priesvitné a keď sa pridá maslo je to ako krém.

Este som to neskusala, ale na www.tortyodmamy.sk baby pisali, ze je to mnam, a fakt jahodove...je to totiz z jahodoveho dzusu 😉 Takze idem robit prvy x, ale verim, ze to bude mnam a este sa tam tie jahody nakrajaju... Zakaznicka chce straaasne jahodovu, tak dufam, ze bude spokojna. Milujem, ked si vymyslia nieco taketo, ked nie je sezona jahod a dobre vedia, ze z tych umelacov sa tazko caruje jahodova chut. 😉

zuzana92101
14. feb 2013

@mayka ja mam podobnu skusenost...ale zalezi asi aj od fixky. Jednu som tiez pouzila len raz a je na vyhodenie a druhu uz xkrat a stale sluzi. Zalezi aj co s nou robis...ja ju pouzivam len na detaily,ale pokial pises s nou na tortu, tak je mozne, ze jedna fixka ma zivotnost jednej torty 😀.

pralinka25
14. feb 2013

@pristela drzim palce daj potom vediet ako dopadla 😀

elienka
14. feb 2013

@sticker ja myslím že mixérom miešajú mliečny marcipán, ja cukor do MMf len vmiešam tou lyžicou, čo som premiešavala, keď sa roztápali cukríky, lebo to straše lepí.
Potom som to vyhrnula na dosku do kôpky cukru a ručne som miesila

mayka
14. feb 2013

@zuzana92101 no pekne. Stala 3 eura. 😠 Ale ozaj som s nou napisala len jedno meno a vyfarbila som lienke oci. 😀 A cim je potom najlepsie popisovat? Nie su nejake plnitelne fixky? 😀

mizulienka
14. feb 2013

baby ja som truba, chystam sa pre maleho do skolky, vsetko uz porobene a nucham, ze ako tu dobre vonia cokolada v dome a vtedy mi tuklo, ze som dala varit slahacu s cokoladou, normalne slahacka az bublinkala, myslite, ze to vyslaham na parizak? ci to je az priliss uvarene 😕 😕

dada2007
14. feb 2013

@mizulienka nezhorelo ti to?

mizulienka
14. feb 2013

@dada2007 nie, neprihorelo vobec, akurat som to prelievala do misy, vobec nic sa neprichytilo, comu sa cudujem 😕 len ta slahacka so coko normalne zhustla, nie je uplne taka riedka, ako zvycajne

mimcak
14. feb 2013

Kočeny môžem dať dve plechy velké s korpusmi naraz piecť ? či musím po jednom

mimcak
14. feb 2013

@mayka ja už mám taky od leta a používam ho dosť no už končí

dadka212
14. feb 2013

@mizulienka mne sa to stáva pravidelne 😅 dám na ohen a zabudnem....vždy sa mi to vyšlahalo v pohode 😉

jakelina
14. feb 2013

@mimcak já peču v horkovzdušné i tři najednou

pristela
14. feb 2013

inak holky ja som dnes nasla tu stratenu stvorcovu formu 😀 😀 😀 😀 ale že kde? Normalne uloženú v cukrovej pracovni na poličke medzi inými formami - ako nikto tu nechápeme 😀 😀 😀 všetci sme hladali a nik nenasiel 😀 a jasne , že sme aj tam hladali 😝

kacka1234
14. feb 2013

@maca_p no 😀 nase bicykle su tiez odsudene na haky lebo ked si ja predstavim kym tovsetko vychystamznesiem nalozim priputam tak radsej nic 🙄 hmmmm cyklista bicykel dieta v nosici hmmm to by som musela este vela tort napiect aby som toto dala 😀

kacka1234
14. feb 2013

@alexandrakocikova 😵 som prvykrat precitala, ze je vasnivy zberatel vtakov a nie vlakov a kukam ako puk na tortu a hladam nejakeho vtacika 😀 super je a krasnu ciernu mas. No budem vymyslat nieco ale zatial mi najviac z toho vychadza cyklista v lese so zvieratkami

macka381
14. feb 2013

@jakelina ano presne tak, poradis mi prosim ta?

jakelina
14. feb 2013

@macka381 můžeš dát kakao a budeš mít hnědou. 😉

zuzana92101
14. feb 2013

@mayka neviem, ci je este nieco ine...ak chces viac pisat na tortu, tak pouzi bud sablonu na pismenka, alebo cukrovu polevu, tu si mozes lubovolne zafarbit... ja fixky pouzivam naozaj len na drobne bodky, alebo ciarky

zuzana92101
14. feb 2013

@mizulienka 😀 to mi pripomenulo mna, mne sa to stalo asi pred 3 dnami. Dorabala som tortu, bolo asi 2rano a som si spomenula, ze nemam uvareny parizsky na druhy den. Tak som dala varit, dorabala tortu a samozrejme som na to zabudla, unavena hlava... Len mne to tak prihorelo, ze som vyhodila od zurivosti cely hrniec. Ale mne sa to tiez stava, ze mi to az moc bubloce a bez problemov to potom vyslaham. 😉

dada2007
14. feb 2013

@lucula73 práve objednávam.........ale stále tam pýta odomna ičo.....a ja nemám..............baby, čo ste tam dali? rodné čislo??????, či čooooooo????????????

blcha
14. feb 2013

tak ja som tortu dokoncila ale baby mne sa dnes tak strasne nedarilo hned ako som ju plnila sa mi vsetko kazilo potom so ju robila krivu no otras a aj som ju napr potiahla mala som to na tenko vyvalkane takze sa mi vobec nepodarila este som tam aj vrchne poschodie blbo ulozila a uz mi to neslo potom otocit tak som maskovala vseliako s bielkovou hmotou som to pokreslila nech nieje vidiet aka je hrbolata a ked uz bola ako tak porobena tak som ju davala do chladnicky a jasne ze sa nevosla a zlomila som si na vrchu cislo ja tapa takze dnes sa mi fakt dari idem ju pofotit nech sa vam pchvalim s tou mojou nadherou 😀 😀 😀 😀 😀 esteze je to len pre nas 😉

nika222
14. feb 2013

@dada2007 ja som dala psc.

rachel36a
14. feb 2013

ahojte pridávam svoju , moc sa nevydarila ale mm mal radosť

blcha
14. feb 2013

tak pridavam fotecky mojej prvej trocha krivej nie moc podarenej 😀 😀 😀