Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

zuzana92101
17. mar 2013

@dm1 perfektne torticky a ta detska, ti musia stastim do neba skakat, tolko farieb a postaviciek...kraasa

florentina
17. mar 2013

@maya30 děkuji moc za odpověď i za pochvalu...a já myslím, že jsi opravdový mistr!...já ani nemůžu napsat, jak dlouho jsem to dělala, to by jsi odpadla 😅 ...ale pro mě je zatím prostě každá modelovačka obrovská výzva a krok do neznáma, ale věřím, že časem se to zlepší, prostě musí, tohle je neúnosné....no a toho ksychtíku jsem se bála nejvíc a kupodivu ten mi šel velmi rychle, jsem byla překvapená. Já si od pani, co si objednávala dort, půjčila mašinku, chtěla jsem si po tvém vzoru udělat taky formičku, ale ta mašina byla mrkací a otvírala pusu a manžel řekl, že to díky tomu neodlejeme, že by jsme to zničili....tak jsem bez formičky, což mě mrzí. Ale pomohlo mi, že jsem to měla doma aspoň jako vzor a mohla si poměřit, kde mají být oči a nos a pusa.

zuzana92101
17. mar 2013

@vecernicci naaadherne medovnicky...mozno hlupa otazka, ale na tie vajicka je nejaka specialna forma v com sa to robi? Lebo som zvyknuta, ze medovnicky sa pecu klasika na plechu...ze ako sa robi nieco taketo...

janula.h
17. mar 2013

@salonka1981 more som robila z bielkov nad parou a spodok natierala s modrou 😉 a čo má byť na tej pláži?

daducha
17. mar 2013

ahojte babulky, pridavam aj ja svoje najnovsie.Ta svadobna bola moja prva 4. posch a aj tak vyzera.nechapem preco ale to tretie poschodie ani za neviem co nebolo uplne rovne a privadzalo ma to do zufalstva.Som sa na nu tesila a dopadlo to takto ☹ .Ale nabuduce budem mudrejsia a na pribinak sa nedam nahovorit 😠 ,je vo vrchnych dvoch poschodiach .Inak bola na zelanie len ziadne kvety 😝 ,este aj kyticu mala nevesta latkovu 😒 .

dm1
17. mar 2013

@zuzana92101 pecie sa to na tychto polkach a potom sa to lepi polevou http://www.cukrardekor.sk/cukrardekor/eshop/17-...

jane0852
17. mar 2013

Dobrý den, chcem sa len opytat, vsetky tieto vase torticky su krasne a predpokladám ze tie co to piekli tak su profesionali tak moja otazka znie - pridavam moje fotky sú to prvé torty ktore som upiekla.. chcem sa spytat za aku cenu by sa take torty predali

daducha
17. mar 2013

@dm1 krásne, tá detská je úúúúžasná 😵 😵 😵

florentina
17. mar 2013

@dm1 normálně jsem tady z toho dětského dortíku oněměla úžasem, jakože bombastické!!!!!!!!

zuzana92101
17. mar 2013

@dm1 dakujem, vidis, zase som o nieco mudrejsia. Aj by som chcela nieco take skusit, ale to asi nebude publikovatelne 😀. Mne sa budu ruky klepat, ze ani rovnu ciaru nespravim 😉

dm1
17. mar 2013

@zuzana92101 treba len trening a pojde to. inak hodne som videla ze si holky pri velkonocnych pernickoch pomahaju hmotou a vykroja napr. z patchworku velkonocneho zajka, kuriatko, to daju na pernicek a iba zlepia dokopy a mas hotovo 😎

zuzana92101
17. mar 2013

@daducha kraaasne torticky. Aj ja som teraz mala pribinak v torte a tiez nie a nie zarovna byt. Akoby mala torta brusko. 🙂
Chcela som sa ta spytat, ake su to tie modre farby? Na tej poslednej foto...ta bleducko modra a ta tmavsia?
Ja mam wilton sky blue, ale aj ked dam malinko, tak je to skor taka tyrkysova ako nebickova modra.

lamps
17. mar 2013

@lucka_o zoženieš ich v obchodoch s cukr. potrebami alebo aj v drogérii 🙂

daducha
17. mar 2013

@lamps rozkosnááááá ,ti tvoji ufoni nemajú chybu a si profik v robení planét všeho druhu 😉 😵

florentina
17. mar 2013

Holky, ještě než zase zmizím mám jeden "dortovo-nedortový" dotaz....dostala jsem nabídku spolupráce s jednou nově vznikající svatební agenturou a chtějí na začátek na svou prezentaci udělat několik dortů ....aby mohli udělat fotky jako šaty+kytka+dort v různých stylech. Ty dorty budou jen na focení a podle mě by bylo lepší kvůli tomu focení - manipulaci, tedy váze, dlouhému stání pod reflektory, ceně atd. prostě jen potáhnout a ozdobit něco nejedlého...nevím, polystyren atd. A k tomu směřuje moje otázka...nemáte s tím někdo zkušenost, nebo neslyšel o tom někdo? Řeším co by šlo zvolit místo toho dortu, aby to šlo potáhnout a ozdobit a taky kde to sehnat....
za případné náměty předem děkuji....K

daducha
17. mar 2013

@zuzana92101 dakujem 😉 ,ta svetlomodra je bluebell od Squires Kitchen a tmavomodra su Wiltonky zmiesana kralovska odra a fialova

dm1
17. mar 2013

@daducha kraaasne vsetky tvoje torticky veru hned spoznam 😵

lamps
17. mar 2013

@daducha 😀 😀 😀 😀 už som vycvičená a zaučená, moji chalani sa o to postarali - toto bol Merkúr 😅 😅 😅 😅 😅 😅 a ďakujem za pochvalu. Ja sa práve kochám pohľadom na tie tvoje kráse dielka 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

dm1
17. mar 2013

@florentina uz v e-shopoch predavaju normalne aj polystyrenove poschodia s krasnymi rovnymi hranami prave na taketo ucely skus pokukat u vas v cechach v eshopoch

zuzana92101
17. mar 2013

@daducha dakujeeeeeem, zapisujem

nika222
17. mar 2013

@zuzana92101 dakujem Zuzi, je krásne to bábo asi si ho objednám, je krajsie ako tie klasické silikonky. A neboj pririnák chutí kazdému, ja robim skoro len ten a kazdy si ho pýta, teraz na víkend 4 torty a v kazdej pribinák 🙂

katkak23
17. mar 2013

@daducha krásne tortičky...chcem sa opytat toho pribinaka ti vyduvalo pod tou vahou? lebo ja mam na jun robit tie svadobnu a tiez chcu pribinaka..a uz teraz mam z toho des pod tou vahou....tak teraz neviem...
@pristela prosim porad ty tam mas viac tych svadobnach a aj 4posch aku plnku si davala aby to vydrzalo tu vahu...Dakujem

nika222
17. mar 2013

@dm1 Danka kráásna je ta detská, to musela byt robota s tými postavičkami , ale sú úžasnéé 🙂 Prosím ta vieš mi povedat rozmery poschodí, cim bola plnena a kolko vazila? Ja mam na tento vikend trojposchodku a ma mat 5,5 kila 🙂 Tak rozmyslam ake rozmery a plnky 🙂 dakujem velmiiii

katkak23
17. mar 2013

@dm1 no teeeda tá detske je perfektná...to ti kolko trvalo vsetky tie postavičky...si sa teda umackovala 😀 krásna
no a o tej klobase ani nehovorim inak realisticka ak teda nie je ozajstná 😉

daducha
17. mar 2013

@katkak23 ja tomu dodnes nerozumiem,lebo kym to bolo rozlozene, vsetky poschodia boli ukazkovo rovne.Ked som to dala na tortu toto sa naklonilo,aj som to podkladala kuskami hmoty,ked dali dole stuhu to bol pohlad 😀 ,no aj tak som to uplne nevyrovnala.Vahou toho vyssieho poschodia to byt nemohlo, lebo to bol iba 12 cm priemer.Netusim co sa stalo, lebo aj omaslovane to bolo na 2x aby to bolo dokonale rovne.Som sa s tym skoro mazlila 😀 a aj tak .. 😝 .No ale nabuduce aspon viem, ze do tychto iba maslove,spodok bol vanilka maliny, potom parizak s mascarpone a ani sa nepohli .

dm1
17. mar 2013

@nika222 juuuj tak 3-poschodova do 5,5kg to je zabijak to neviem ci by som sa vosla 😝. tato mala mat 7-8kg a nakoniec mala jemne cez 9 ale povedala mi este pred tym ze radsej vacsia tak som vahu nestrazila 😝. rozmery boli spodok 26cm - orechovy korpus, plnka vanilkova slahana nad parou, stred 20cm kakaovy korpus a parizak s maslom, vrch som zmensovala zo 16cm takze asi 14cm a kakaovy korpus a salkovy krem. vsetko 4x korpus a 3x plnka. Ale bolo to posunute tie poschodia dozadu - teda vzadu do roviny aby bolo vpredu miesto na postavicky

dm1
17. mar 2013

@katkak23 dakujem tie postavicky som robila tento tyzden po veceroch kazdy vecer nieco ale ja taketo rada robim tak mi to nevadilo 😎 . Najhorsi boli veru ti prtavi mackovia to sa zle robilo taky krpci

pristela
17. mar 2013

@katkak23 ja robim poschodove aj so slahackou dole 😝 ako chcu vsetko sa da , stačí dobre a správne torty vystuzovať , ked ju vystuzis tak tie vrchne poschodia netlacia vobec vahou na tu spodnu a nema sa preco vyduvat- to je sposobene len váhou, a tiez ked naplnis tortu das zachladit/ staci kratko/ a pak ju ides obmaslovat tak lyzickou prejdes dookola plnky a vyberies z krajov asi 1cm , pak pri obmaslovani sa tam dostane maslo a ked stuhne drzi tu plnku dnu cize tiez nema co vydúvat . alebo si zarob tuhší pribinak 😉

katkak23
17. mar 2013

@pristela ty si super...to ma nenapadlo s tym maslom hihi tak uz som v klidku 😀 este som sa chcela opýtať ty máš takú šikmi torticku ze maminke a fialovu...porad ako taku fialovu dosiahnut je uuuuplne kraaaasna nemozem z nej odtrhnut oci. dakujjeeeem

pristela
17. mar 2013

@dm1 tí prťavci su nazlatší 😵 😵 😵 😵 😵 teda cela je krasna jasnacka 😵 a ta slaninkovaaaaa, paraaaaadaaaa- asi si zacnem aj ja tale robit, bo ted študujem a musim prehodit stravu ☹ ☹ no a docitala som sa , ze ja mam byt vegetarian 😠 teda +rybicky, maso mozem ale ze nieje prospesne pre moje travenie , tak skusim , asi si budem u teba objednavat slaninky a klobasky 😀 😀 😀

nika222
17. mar 2013

@dm1 ja planujem plnku parizak a asi pribinak a rozmery 20 -16-12 asi. To sa snad zmestim. Teraz som robila dvojposchodku 20 a 12 a mala 4 kila a bola plnená pribinákom 🙂 ale dakujeeem za rady 🙂