Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lamps
28. jún 2013

tak tu je moja nezáživná torta

jakelina
28. jún 2013

@lamps úplně mi to připomnělo moji nezáživnou s modrou plochou a propiskou. 😉 Ale máš ji krásnou 😉

lamps
28. jún 2013

@mamcas tu je, tie klávesy sú uložené tak, že sú dva čierne, dva biele, tri čierne, dva biele, dva čierne ...

lucula73
28. jún 2013

@lamps veď je super...........to pero to normálne oživilo 🙂

lamps
28. jún 2013

@jakelina toto sú také suché torty, nič sa tam nedá vymyslieť 😝

mamcas
28. jún 2013

@lamps Dakujeeeem moc 🙂 tak este zistim, ci je to aj na harmonike tak (tie klavesy) a hadam to zvladnem 🙂

lamps
28. jún 2013

@mamcas ale zvládneš, neboj nič

mamcas
28. jún 2013

@lamps a ked uz si na drate 😝 mozem este jeden dotaz? mala by som robit zahradnu ruzu, vies mi povedat ktora sa tym akoze mysli? Je kvietky neviem vobec, iba take jednoduche ruze a aka je zahradnaaaa netusim 😨

lucula73
28. jún 2013

@lamps aj ja mám dotaz,ak možem............ty si tuším už robila tú karamelovú šľahačku............ak nie,sory,ak áno,koľko dávaš prosím ťa cukru na jednu?a dávaš aj stužovač??

lamps
28. jún 2013

@lucula73 áno môžeš 😀 😀 😀 áno robila som aj včera, v recepte mám 300 g kryšt. cukru na jednu šľahačkovú smotanu, ale ja už dávam cukor od oka a dávam aj stužovač

lucula73
28. jún 2013

@lamps ďakujeeeeeeem.....idme si to urobiť a zajtra snáď vyšľahám.............posledná tortuš a a potom prázdniny 🙂

mamcas
28. jún 2013

@lamps diiik 🙂 to som aj ja mohla hodit do uja guugla ze? 😀 Je to vlastne normalna ruza akurat, ze ja tie lupienky neviem tak pekne zvlnit :( No co, trenovat musim a pojde to 🙂

lamps
28. jún 2013

@lucula73 ale vyšľaháš, veď je to presne ako parížsky krém, len miesto čokolády je tam karamel a nie je až taký tuhý ako parížsky

lamps
28. jún 2013

@mamcas no mohla, ale nie vždy to človeka napadne 😀 😀 😀 😀 to stenšovanie a vlnenie okrajov treba trénovať a nájsť si nejaký spôsob, mne to tiež dlho nešlo som sa pri tom jednovala, teraz to robím špáratkom na penovej podložke a ide to.

Inak dievčence obdivujem všetky, ktoré poťahujete tortuše so Smartom, ja som ním poťahovala tú moju dnešnú a teda narobila som sa statočne, normálne mi bolo riadne teplo 😀 😀 😀 😀

anibas
28. jún 2013

@lucula73 jééj - krásne sa ti podarila, a nehnevám sa, ja som tiež kopírovala - Zdeňka Milera 😀 😀 😀

florentina
28. jún 2013

@79zuzana
@rapunzel1
děkuji kočky moc, tak pokoukám a něco spáchám, ale vůbec se mi teda ty postavičky nezamlouvají....

mysiatkoo
28. jún 2013

@sikag @mizulienka @akapulko vdaka baby, ale ja vam asi ziadne finty neporadim, ved je to moja prva hranata.... ja som s nou az taka celkom spokojna nebola, lebo sa mi to na pravom hornom rohu troxu zacalo trhat 😠 tak som tam musela zakryt kvietkami...
@luciahromadkova vloziiiim 😉

dajna11
28. jún 2013

gitarka taká maličká iba 7 kilová 😀 😀 😀 trochen som prešvihla váhu 😀 😀

daducha
28. jún 2013

@dm1 ja vôbec netusim ci budu 3 platy stacit, take hebedo som este nepiekla 😀 .Urcite to budem musiet po platoch piect,vsak to ani taku misku nemam aby tam voslo naraz tolko vajec 😀 😀 .No moja posledna torta tak nech to stoji za to 😀

reruna
28. jún 2013

@florentina http://dopohadky.cz/vily-winx-vite-ktera-je-ktera běží to v animáčku na barrandově a je to šílená blbost, ale náš starší to miluje 😀

anibas
28. jún 2013

Óóó dievčatá aká som rada - zrušili mi tortu na 6.7.- svadobnú - ó HAPPY DAY !!!! 😀 😀 😀

florentina
28. jún 2013

@reruna super odkaz, děkuji moc!...konečně jsem se dočetla, že víly wings a winx jsou opravdu totéž 😉 ...a teda toto je pro holčičku, které bude 6 a to jsem myslela, že se jí budou líbit ještě dětštější motivy než toto...jsem nějak mimo 😀

nika266
28. jún 2013

Dievčatá od pondelka, Americký týždeň v Lidl

denisak77
28. jún 2013

Zasa ďalší týždeň za nami,nejak to letí.Pridávam tohotýždňovky ktoré sú okrem srdiečka podľa predložených obrázkov len s malými obmenami,čiže všetko kopírované.Dúfam ,že sa nenahneváte autorky tôrt,ale zákazník náš pán.Ešte jedna na nedeľu a dopečené.Ozaj,a ešte jedna pre silné žalúdky,prehovárali ma dlho na takúto tortu,lebo ,ja nerada pečiem takéto somariny a ,že ak sa bude páčiť oslávenkyni tak na budúci týždeň zasa ďalšiu takúto nádheru.

luciahromadkova
28. jún 2013

@lamps aj tato je superna 😵 😵 😵 a vobec nie je nezazivna.... 😀

reruna
28. jún 2013

@florentina našemu bude 6 v září a winxky mezi jeho vrstevníkama prostě frčí...ale modelovat to bude asi fuška

reruna
28. jún 2013
marci2305
28. jún 2013

@lucula73 Krasna😉
@ajka82 Velmi pekne torticky, take cistucke...
@dida38 Perfektny spongebob☹

marci2305
28. jún 2013

@dajna11booze, ta je perfektna...😉
@denisak77 Krasne vsetky...vankusikova je velmi pekna, si sa riadne vyhrala s modelovackami a ta posledna....
no to by ma teda nenapadlo😀😀😀😀