Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jakelina
8. aug 2013

@eliska22 ani nemluv, jdu se osprchovat a už na to kašlu, venku je 30 stupňů a to je deset a v kuchyni teď 35 😝 😝 😝

ivcak333
8. aug 2013

Baby da sa z ciernej gelovej farby dosiahnut siva farba? a ako ked ano... som zaciatocnicka tak sa pytam vdaka za rady

eliska22
8. aug 2013

@jakelina my máme 27 našťastie, tiež pečiem na sobotu tortu 😝 ale teda len jednu guľatú 😎

aadulik2110
8. aug 2013

ahojte, trošku pozerám na nete tortušky... keďže tak často nepečiem, ale piekla som jednu nedávno v týchto horúčavách a je to des... tak niečo pre všetky šikovnice na schladenie 🙂

lamps
8. aug 2013

@jakelina pekná "zábavka" my tu asi nevieme vymyslieť nič iné len variť, zavárať a piecť 😀 😀 😀 😀 ja som včera robila do noci lečo a tiež mi bolo "príjemne" teplúčko 😝 😝 😝 😝

aduskatt
8. aug 2013

@aadulik2110 tuto mam uz par mesiacov ulozenu v inspiraciach a raz si ju urobim na Vianoceeeeeeee🙂

lamps
8. aug 2013

@ivcak333 potrebuješ zafarbiť na sivo hmotu? ak áno, tak pridaj do bielej hmoty len trošičku čiernej gelovky a budeš mať sivú hmotu

aduskatt
8. aug 2013

@ivcak333 jasne, daj malo ciernej a mas sivu

eliska22
8. aug 2013

a to mi volal ešte jeden známy dnes večer, že tortu na nedeľu a že mozog, tak som ho poslala ten jeho schladiť a odmietla som 😝 😀

lamps
8. aug 2013

@eliska22 Lenka, ty si žena činu 😀 😀 😀 😀

rapunzel1
8. aug 2013

@mimcak samozrejme, budem rada za receptík vďaka, už si trénujem mliečny marcipán 🙂 ukecali ma na poťahovanie, som mala predstavu, že ho budem musieť asi robiť aj pri týchto zrnách, tak som súhlasila, že si to odskúšam 😀

rapunzel1
8. aug 2013

@viera6 a môžem ťa poprosiť o ten recept, lebo mandle mám doma nelúpané asi 7 kg, ale nejak som sa ešte nerozkývala ich olúpať a použiť, by som to skúsila, keď už skúšam ten mliečny tak odskúšam aj toto, ďakujem

rapunzel1
8. aug 2013

@pristela pôjdem teda zajtra ráno kuk, ďakujem za typ.V Bošanoch majú tescomu, ale toto nie, že by sa im to nemíňalo mi povedali, tak to neobjednávajú. Zajtra si dám okružnú po obchodoch v To, ale neviem... je fakt, že to moc asi nejde na odbyt a ja ich chcem mať pekné, také ako majú byť, a nielen v ruke gúľané ako loptičky. Veronika sa ide za nimi utĺct, tak ich chce kôli nej Andrejka na svadbe, že nech má aj ona svoj pamlsok 🙂

nika266
8. aug 2013

Moja nočná,presne podľa želania

nika266
8. aug 2013

Keď tato torta vydrží zajtra na svadbe tak budem spokojná,to teplo nám dava riadne zabrať a my si ešte pritápame 😀

mimcak
9. aug 2013

@rapunzel1 ty jo no ked tak čítam ja mám recept asi na nejaké falošné kavové zrná 😀 ,lebo tam nejde žiaden marcipán ani mandle 😒 ,no u nás to každý volá tak. Ale tak hodím receptik tak čo a my to tvarujeme v rukách .
25dkg palmarín, 20dkg práškového cukru, 23dkg BB puding, 4pol.lyžice kávy, 2 lyžice rum všetko zmiešať tvarovať zrná a obaliť v čokoláde.

jakelina
9. aug 2013

@mimcak nám ukazovala jedna kočka na srazu jak se dělají a dávala tam i marcipán, asi záleží recept od receptu. 😉

zsuzsu
9. aug 2013

@pristela prosim Ta ked spravim puncak podla Tvojho opisu tak vlastne Ty zalejes zalievkou iba dva platy??? a ten treti suchy das navrch ze??? A ked tam nemozem dat alkohol iba aromu tak ako mam spravit tu zalievku kolko s coho, Nevies mi poradit??? Dakujem 🙂

pristela
9. aug 2013

@zsuzsu áno , len ja robievam viac platov , teda pokial robievat puncovu tortu bo tri by bolo nizke, ale nezabudni to pak otocit aby si mala ten suchy dole a stiekla šťava aj don , inak ked robim krivu puncovu tortu tak tu neotacam tam polievam vsetky platy ani jeden nenechavam suchy/kvoli otoceniu/
Zalievku uz robievam tuto , je uzasna : 240g kryšt.cukru, 1 vanilinovy cukor, 150ml vody variť, nechať trosku vychladnuť, a este do tepleho pridat 100g masla, nechat roztopiť. Nastruhat koru z 1 pomaranča a 1 citrónu, šťavu vytlačiť.Prodať do sirupu, pridať 2PL malinoveho sirupu a 1-2dcl rumu.
Cukru davam menej no a ak chces bez rumu tak ho tam prosto nedas, bud nechas tak alebo das este rumovu aromu. a ake mnozstvo ti žial neporadim , neviem kolko budes zalievat ☹ aj ja vzdy zarobim vela a pak vylievam 😝

jorsulova
9. aug 2013

@muffinka8 nadhernaaaa, prosim vas mohli by ste mi do spravy napisat presny postup na plnku? dakujem 🙂

akzuzs
9. aug 2013

Ahojte kúpila som si veľkú tortovú formu. Má 38cm v priemere. A chcela by som robiť klasiku piškótové cesto. Zá
klad 4 vajcia, múka, ....... Z koľko dávok by som mala do takej veľkej urobiť? Ja počítam z troch ale neviem či to nieje málo.

jakelina
9. aug 2013

@akzuzs záleží i jaký máš recept, jak vysoké to chceš mít. Já bych asi upekla z 16 vajec. Ale nemám zkušenost, tak velkou formu nemám. Mám sice ten nastavitelný kruh, ale tak velké kolo 😀 😀 jsem ještě nepekla. 😀 😀

anibas
9. aug 2013

@jakelina Jéééééééj koľko ty máš plechov na pečenie 😅 😅 😅 😅 😅 😅 ???????

zsuzsu
9. aug 2013

@pristela je dakujeeeeeeem velmi pekne 😵 ja som este tortu nerobila (puncovu) tak ani neviem a kolko platov tak davas? a striedas potom biely cerveny?? Dakujem. a ta zalievka vyzera super urcite to tam dam.

jakelina
9. aug 2013

@anibas mám osm, ještě mi dva zůstaly do rezervy 😀 😀 😀

pristela
9. aug 2013

@zsuzsu jo striedam , ale ak mam divny pocet korpusov 😀 tak to aj rozne rezem a skladam , aby som nemusela piect zase dalsi 😝 je to vidiet na tej stvorcovej 😝 tieto mam odfotené : https://www.facebook.com/photo.php?fbid=2298501...
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=4575316...

mimcak
9. aug 2013

@jakelina no toto je pravdepodobne zjednodušený lacný dedinský recept 😀 😀 😀 , ale tak nám chutí to je hlavné. Ale s tým marcipánom by som rada ochutnala.

mysiatkoo
9. aug 2013

@akzuzs ak ides robit mramorak, tak by ti to malo vyjst z 11 vajec do tej formy... (pocitala som to podla objemu valca)

zsuzsu
9. aug 2013

@pristela dakujeeem moc si mi pomohla. 😵

aduskatt
9. aug 2013

@akzuzs ja davam do okruhlej 30ky z 12 vajec, aj to je obcas malo☹