Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

aduskatt
1. sep 2013

@daja55 super🙂 tak vitaj medzi nami🙂

daja55
1. sep 2013

ajvacsi problem mam stale s upravou pod potahovku , aby to bolo perfektne rovne, viete poradit ako na to? Mimochodom manzael mi daroval vodovahu!!!!!???? a aj tak to obcas nepomaha 😝

nika266
1. sep 2013

@daja55 parádne tortičky

daja55
1. sep 2013

@nika266 Diky za pochvalu

mysiatkoo
1. sep 2013

@maya30 neviem, ci ti to pomoze, ja tuto formicku nemam, ale ked mi z nejakej nieco neslo von, natrela som to jemnulinkou vrstvou oleja.. potom sa vsetky tie formicky akoby spamatali a odvtedy idu v pohode bez natierania 😉 predtym pomohlo pridat troxu solamylu do hmoty..

anibas
1. sep 2013

@jakelina Majka - ???? Keby si jej dala tortu zadarmo - bola by tortička vychválená až do neba. Ale pretože bola "drahá" a v septembri už nechcú platiť - tak jasnačka, že nechutila !!! 😠 😠

anibas
1. sep 2013

@jakelina A ešte mi udrelo do očí, že sa budeš pýtať na výber poťahovky. A ty si cukrárska výroba ??? Pokiaľ nechcú moju značku poťahovky - tak nech si hľadajú inú cukrárku. Málo máš doma starostí ?? Práce, deti, manžel .... 🤐 🤐

jakelina
1. sep 2013

@anibas na FB mám fotku a nějaká paní co byla na svatbě, tak ji chválila, že byla dobrá i muffiny výborné. Tak fakt nevím co si mám o tom myslet. 😝

dm1
1. sep 2013

@jakelina och verim ze nemila skusenost ale netrap sa ked jasne nepovedia co chcu a ty im to aj odsuhlasis tak maju smolu.... je to ako anibas pise co ked bude chciet kazdy iny potah? a taky aky niesi zvyknuta pouzivat? zbytky pojdu na teba? odomna chceli a 2 hlavne torty pravy marcipan a som to zamietla ze jedine smart mandlovy lebo zial s tym nemam skusenosti a na hlavne svadobne isto riskovat nebudem... A este ozaj kto pre par centov radsej da heru ako maslo tak to je skoda reci....

jakelina
1. sep 2013

@dm1
@anibas děkuji, jste milé. Dnes to fakt potřebuji. Už se teď budu všech ptát, byla to fakt i moje vina, ale zase od té paní to bylo taky takové jednání, že to hodně zamrzelo. Žádné dobrý den, ale hned tak útočně a nehezky, fakt jsem z toho špatná ještě teď. Ale dělala jsem ještě jeden dort na křtiny na dnešek a ta maminka mi teď psala, že dort všem moc chutnal, byl krásný a to mi zase trochu pohladilo dušičku.

maca77
1. sep 2013

@jakelina to bola taká odozva na tú tvoju nádhernúúúúú svadobnú tortu?? to mi je naozaj ľúto že to takto dopadlo ... žiaľ mnohí nevedia oceniť čas a námahu ktorú do tortičiek dávame 😔
... netráp sa, aj keď to bolí, ale ke´D ti ju vychválili iní, tak určite bola suprová 😉 🙂

timuss
1. sep 2013

hľadám inšpiráciu na detskú farebnú kvetinovú tortu, na nete som našla ich pár, ale nič čo by ma naozaj oslovilo..chcela by som niečo veselé a pestrofarebné....prosím ak máte niečo uložené, či už vlastné alebo z netu hodíte mi to sem? ďakujem 🙂

vlada111
1. sep 2013

@jakelina no moja ja som si pomyslela len jediné, je to dobrá krava. Kašli na to, možno to mala len ako zámienku na zrušenie tej druhej a upečie si ju sama podľa tvojho receptu.

jakelina
1. sep 2013

@vlada111 asi ano z Hery 😀 😀

vlada111
1. sep 2013

@1zaza kvietky super

vlada111
1. sep 2013

@jakelina a aký bude dobrý a lacný

eliska22
1. sep 2013

@timuss ja som robila takéto 🙂

maya30
1. sep 2013

@mysiatkoo vyskusam cokolvek 🙂 dakujem 🙂

1katuska73
1. sep 2013
jakelina
1. sep 2013

@1katuska73 krásná a dívám se, že fialová taky v kurzu

jakelina
1. sep 2013

@1katuska73 na tom patrovém to druhé patro dole ten lem, jak se to dělá??

elamaslakova
1. sep 2013

@1katuska73 Krásne tortičky

1katuska73
1. sep 2013

@danjelca smartfex flower.

daja55
1. sep 2013
vecernicci
1. sep 2013

@jakelina nic si z toho nedělej, já jsem se zase dělala kamarádce dortík pro malýho za hubičku, potah jsem dala drahý smart a pak jsem se oklikou dozvěděla, že prý přítel říkal, že to nebylo dobrý, že když to nechci dělat pořádně, tak ať se na to "vyseru" a že by si radši připlatí a dá si upéct jinde 😠 tak ať jde inam, stejně jim nikdo domácí mléčňák dělat nebude, já už nato taky nemám sílu, radši si koupím 12 kilový balík marcipánu a budu potahovat tím, jen svatebáky smartem, aby byly bílý a ať mi dají všichni pokoj 😝 😉 aspoň budu mít víc času na rodinu 😉

livsa
1. sep 2013

Ahojte dievcata, dovolim si k vam vstupit s prosbou o radu... Potrebovala by som tip na cukraren/cukrarku z BA, ktora by mi vedela urobit tortu s motivom Monster High ( pre moju 8-rocnu dceru a jej kamosku - budu mat spolu oslavu), aby sa z nej dalo nakrajat cca 25 kuskov. Vedeli by ste ma zorientovat v akom rozpati sa pohybuje rozumna cena za tortu takej velkosti? Samozrejme, uvitam kvalitne suroviny🙂. Vopred vdaka za rady...

pativla
1. sep 2013

Žienky poradte ja pečiem len pre rodinu, ale kamaratka chce aby som jej upiekla tortu okruhlu jednoposchodovu pre sedemnásť ľudí ale ja mám len 24cm formu to bude stačiť?

daja55
1. sep 2013

@daja55 Sorry, na prvýkrát m to nevyšlo,musm sa to naučíť, myslím písať. Krásne torty 🙂

elamaslakova
1. sep 2013

@jakelina Náhodou je Smarflex dobrý a krásne vonia , nič si z toho nerob , ja tiež tak isto tŕpnem či bude všetko v poriadku a či budú spokojní zákazníci,ale nevyhovieme všetkým , čo už

laumi
1. sep 2013

po čase opäť môj ďalší pokus 🙂)