Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

pipka
19. nov 2013

@luciahromadkova klasicky mramorak robim aj v orechovej verzii a fajnyyyyy 😵

super mas pomocnicka 😎 ty si teda dobraaa, ze uz mas medovnicky...to ja budem rada ak sa do Mikulasa k tomu dostanem 😅 😝 😀

kpn
19. nov 2013

Dámy prekrásny večer, asi moja otázka sem celkom nepatrí, ale možno mi budete vedieť poradiť alebo dať vašu skúsenosť. Doteraz som robila sušienky a keksíky ručne vyvaľkaním cesta a klasickými vykrajovátkami. Aká je však vašsa skúsenost s vytláčacími sadami. Jedná sa mi o úsporu času. Nehovorím, že presne táto: http://www.webareal.sk/cukrarskysvet/eshop/15-1...
ďakujem

luciahromadkova
19. nov 2013

@pipka odoberas muku a pridas orechy alebo ako?
mam len zopar.... samko uz 2 dni prosi, ze mama spravme tie medovnikove smetiarske auta a bagre a smetiaky 😀 😀 😀 , cast este aj zjedol....
a to som si chcela vykrojit zopar na adventny veniec a take tie domcuriky a krajinky, ale to pri nom sa velmi neda.... 😀 😀 😀

zuul
19. nov 2013

@luciahromadkova aj ja v mramoraku odoberiem muku a pridam orechy. odporucam pridat aspon 100g orechov ak mas tak aj viac. je uzasny, a oriesky zomlete daj do suchej panvici a malinko opraz (pozor rychlo horia lahko) a take pridat do cesta.
mna velmi lubim orechovy tento, bude super nadychany makkucky a narastie ako vsetky ostatne (bez orechove).

a teta prehovorena na mramorak, lebo chce bielu cokoladu a banany a maliny. to by bola divoka kombinacia s gastanovym.

zuzka7512
19. nov 2013

@luciahromadkova ja som piekla tento a chválili ho,že bol dobrý...kopírované od @jakelina orechovy korpus

6 vajec
350 g práškového cukru
250 g polohrubej múky
150 g mletých orechov
1 vanilkový cukor
1 prášok do pečiva
10 polievkových lyžíc studenej vody
1 PL rumu
2 PL oleja
Cukor vymiešame so žĺtkami do penista, pridáme vodu, rum a olej. Potom pridáme orechy a múku zmiešanú s práškom do pečiva. Nakoniec zľahka vmiešame do tuha vyšľahaný sneh.

luciahromadkova
19. nov 2013

@zuul dakujem pekne a super ze sa podarilo prehovorit 😉

luciahromadkova
19. nov 2013

@zuzka7512 dakujem

jakelina
19. nov 2013

@zuzka7512 ten je výborný, dělám ho často a hodně naroste. 😉

maya30
19. nov 2013

@nika266 co som nasla tak su out of stock - vypredane, takisto na toptorticke, normalne zacinam panikarit 😨

pipka
19. nov 2013

@luciahromadkova ja ani muku neodoberam, ale davam veela orechov a je fantastickyyyyy 😵 a najma v kombinacii s rumom 😀 😝 😎 a teda veela rumu alebo aromy 😉 a parizska...no mnamka maximalna 😉

njonja
19. nov 2013

@mamina1978 tak dufam, ze sa mate uz lepsie a ze uz bude len dobre! Tri ATB - to musela byt sv..na infekcia!!
Ja tiez zacinam od tohto tyzdna tak pozvolne modelovacky..bude toho dost na Vianoce...

luciahromadkova
19. nov 2013

@pipka dakujem

nika266
19. nov 2013

@maya30 ešte Pečieme s kamkou maju ,ale 100g za 0,70 cen.potom v kauflande som videla asi za 0,78 cen.
ale tiž iba 100g

mysiatkoo
19. nov 2013

ahojte babule... moja vcerajsia pre skvelyx lekarov a sestry na kramarox za nasu malu statocnu pacientku... a teraz opat kratsia nutena pauza, ale net frci, tak si vase krasky nenexam ujst 😉

maya30
19. nov 2013

@nika266 no ved to, ze su drahe 😠 a najblizsi kaufland 35km...ale musim vyslat muza, lebo nemam inu moznost. Na toptorticke mi povedali ze ich maju objednane a cca do tyzdna ich budu mat, tak aspon ze tak

mimcak
19. nov 2013

@maya30 prosím ťa ty si robila teraz s tými bomparami ten karamel ako som čítala.Chcela som vytvarovať do tvaru roztopila som v hrnčeku cukríky a liala z toho a tvarovala ,ale ja ťapa som to dala na papier na pečenie a ten sa prilepil. Na čo to mám liať,aby sa to neprilepilo.

mamcas
19. nov 2013

No co Vam poviem holky moje zlate, ja sa vytrepem do ikei, ze reku si kupim silikonovu podlozku, kamoska si ju kupila v nedelu a oni ju nemajuuuu 😠 ja som sa tak tesila, ze uz nebudem mat zaprasenu torticku a zas nic ☹ fnuk

evvina
19. nov 2013

holky prosím vás nedělala jste některá dort sRebelkou. Nemůžu najít inspiraci a na googlu se mi nelíbí. Děkuji

nika266
19. nov 2013

A náhodou neviete žienky kedy bude najbližší americky týždeň v lidl

lawli
19. nov 2013
maya30
19. nov 2013

@lawli ano, tie co mali som vykupila 😀 ale uz aj minula 😝 a teraz cakaju kym im pridu nove, len ja som najblizsie dni zavalena tortami a netusim cim ich potiahnem

maya30
19. nov 2013

@nika266 vraj az po novom roku dakedy ☹

lawli
19. nov 2013

@maya30 😅 😅 tak to som netušila ,len že som ich tam jednu dobu videla ,tak som ti dala link 😀 😀 😀 😀 no nezávidím ,ja mám doma ešte 14 balíčkov ,tak to neriešim ,ale ak čoskoro nebude v Lidli americký týždeň ,tak budem riešiť to čo teraz ty 😒

jakelina
19. nov 2013

@maya30 a když si koupíš Smart, tak se nebudeš muset tak shánět po bonbonech. Nerada s ním pracuješ??

lucula73
19. nov 2013

kočky prosím o rýchlu radu.............udrží mi takáto podložka 7-8 kg tortu????
http://www.peceniehrou.sk/sk/produkty/strieborn...

ďakujeeeeeeeeeeeeem 🙂

kvakuska
19. nov 2013

@lucula73 já tyto podložky běžně používám i pod patrové dorty a jsou super ... a podložka snad bude ležet, ne? tak proč by neudržela? ... jestli myslíš na přenesení, tak určitě udrží 🙂

artepf
19. nov 2013

@pipka díky, no já už se tak těším na Vánoce, že jsem už musela udělat vánoční dort 😀 😀
@jakelina moc díky, zítra se s klukama vrhnu na perníčky 🙂

lokalistin
20. nov 2013

@maya30 torta ma nazov "Schatullen" verborgene Geheimnisse, takze asi nieco ako Krabice(skrinky) skryte tajomstva
@mamina1978 zdeni ako by si to prelozila ty?

jachin
20. nov 2013

@maya30 už si robila plnku do torty kinder bueno? ( tuším si prednedávnom hladala recept) 😕

maya30
20. nov 2013

@jachin hej to som bola ja 😅 ale nenasla som taky recept co by sa hodil ...v reze je tusim vyssia vrstva slahacky a nevedela som ako to zakomponovat do torty...preco ? 🙂