Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lokalistin
28. feb 2014

@muffinka8 jeeejda ta babena aka super

lokalistin
28. feb 2014

@michaela3011 ty davas korpus zamrazit? predtym nez krajas, ci nie? lebo ho mas aky tuhy(neviem ako by som to nazvala)

nika266
1. mar 2014

Dobojované tento týždeň

torticka40
1. mar 2014

cokoladovo-bananove muffinky pre mojho synovceka a neterku 🙂

sticker
1. mar 2014

@maca77 A potieraš aj zvrchu? Lebo keď som dávnejšie robila dcére, potrela som aj zvrchu a teraz čo mám v chladničke som nepotrela a tiež sa mi zvlnila. Beriem to ako experiment, keďže ide iba sestrinmu frajerovi. No o týždeň robím znovu s fotkami a tam sa mi to nesmie stať. Tak dúfam, že to je iba tým nepotrením zvrchu 🙂

denisak77
1. mar 2014

Všetky vás zdravím a pridávam k vašim, moje.Tento týždeň sme mali nejaký ovocný.Posledná torta je pre nás domov,kúpila som ZILA formu ,tak som ju musela vyskúšať ,vyšlo to celkom dobre,len teraz či nám bude chutiť torta,lebo je tam dosť želetiny,tak som sama zvedavá či to bola dobrá kúpa ,ale bo budem ľutovať.

maca77
1. mar 2014

@sticker potrela som aj zvrchu, neviem čo sa tentokrát stalo 😖 už si boli pre ňu, vraveli že to nevadí... ale mňa to štve 🙄

michaela3011
1. mar 2014

@lokalistin jak vychladne, tak vyberem z rafika a makam 😀 mne sa korpus nedrobi, tak sa mi snim dobre pracuje na taketo torty... skusala som uz aj iny korpus ale 😖 moooooc sa drobil ked som krajala, normalne az sa mi rozpadal 😀 takze nemrazim 🙂

viera6
1. mar 2014

@muffinka8 jej tu torticku prvu mam robit aj ja len trosku inu 😉 krasne 🙂

lucula73
1. mar 2014

tak moja krtkova na želanie 😉
ma to už vobec nebaví,ledva som ju dorobila 😝

79zuzana
1. mar 2014

@denisak77 prosim ta, mozes mi dat recept co si pouzila do tej zila formy? Kupila som si ju ked som bola v lete na Sk, vyskusala som ju dvakrat, ale teda uz skoro letela von oknom.
Inak krasne torticky 😉

sticker
1. mar 2014

@maca77 Bože nestraš ma 😒 Lepím dve fotky na tortu, tak teraz budem v strese 😒

maca77
1. mar 2014

@sticker ja najbližšie asi urobím tak, že oblátku prilepím .... nechám ju trochu zaťaženú poriadne vyschnúť ... a až potom nanesiem vrchnú vrstvu gelu ... len tak si to viem vysvetliť, že som mala dlhšie počkať, asi len hodinku som ju mala prilepenú a išla som dozdobovať .... neboj, bude dobre 😉

sticker
1. mar 2014

@maca77 Ja neviem..... Tú prvá, ktorá sa mi nevlnila som potierala hneď... Normálne som ju dala na tortu a potrela aj z vrchu a potom som ju po krajoch ozdobila.... No teda, riadnu dilemu mám teraz 🙂

jakelina
1. mar 2014

@sticker taky potřu celou hned

janka22201
1. mar 2014

@denisak77 ak by ste nevládali zjesť ,ja sa hlásim,vyzerá fajne 😵

lokalistin
1. mar 2014

@michaela3011 ved to, ze moje sa drobia, mozes mi pisnut do IP tvoj recept? vyskusam, moje su strasne jemnunke.Ja by som fada taky fest, ale pritom nadychany a vlacny

lokalistin
1. mar 2014

@lucula73 krasna a sou podlozkou to vyzera genialne

denisak77
1. mar 2014

@janka22201 asi by to bol dosť drahý kúsok torty až z Vranova,ale kľudne príď,ja z tým nemám problém

denisak77
1. mar 2014

@79zuzana prečo skoro letela,aký máš problém.Ja som tiež robila 1x,ale všetko som naštudovala 1000000 ľudí pootravovala a našťastie sa podarilo.Tu je recept :
korpus z 2 vajec
Bešamel-22O ml mlieko
90g pr.cukor
20g gustin
1 van.cukor
20g maslo
Plnka:300 g tvaroh
300 g 3ľahačka
citrónová šťava
5 plátkov želatiny
100 g biela roztopená čokoláda
Bešamel vychladiť a potom všetko spolu zmiešať a naliať do formy ,na vrch korpus a šup do chladničky.Ja som dala na 2 hodinky do mrazničky a potom do chladničky.Keď som chcela dať formu dole,trošku som nahriala fénom a išlo to pekne dolu.Veľa zdaru,ak ti nebude niečo jasné ,kľudne napíš.Ja som dala aj mascarpone .

anibas
1. mar 2014

@elamaslakova Moje obľúbenééééééééééééééééé veterníky 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

anibas
1. mar 2014

Pekný víkend prajem - tortičky nádherné všetky 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 Utekám umývať okná, mám nové záclony a okná špinavé 😝 😝 😝
Moje tohottýždňové - ale ruky mám zničené umývaním 😒 😒 😒 😒 😒 a ešte šťastie, že Filip trochu ochorel, takže v piatok som mala P-čko s tortami do rána 2:00 😀 😀

ewapepa
1. mar 2014

pre moje krsniatko...

pristela
1. mar 2014

@lucula73 to krtkove auto je nenormááááálne 😵 😵 😵 😵 ak mas tortuchu este doma tak bud krtkovi ten jeden prštek skrať alebo zohni 😀 bo vsak kukam ,kukam a 😀 😀 😀 tak ja viem ze si to asi nikoho nenapadne ale ja uz som už asi riadne deformovana ked obzeram torty 😖 😀

79zuzana
1. mar 2014

@denisak77 dakujem....Velmi dakujem....mne sa to nikdy nechcelo vyklopit vonku 😖 A to co som vybrala uz nebolo publikovatelne 😀 ale teda zjedli sme, .... Vyskusam aj tvoj recept a budem sa modlit a fenovat 😉

79zuzana
1. mar 2014

@denisak77 a este prosim ta co je Gustin...zlaty klas alebo kukuricny skrob..?

denisak77
1. mar 2014

@79zuzana kukuričný škrob,ale podľa mňa by tam mohol ísť kľudne aj puding

jaroska
1. mar 2014

Baby ako sa dá spraviť fialová želatína na zákusok???Nejakým fialovým farbivom asi,že??? 😝 Kde sa dá také zohnať???A ako postupovať pri farbení tej želatíny???Tu u nás majú všeliaké farby,no fialovú som nenašla... ☹

jaroska
1. mar 2014

@anibas tá "Monster High" je super,krásne farby... 😎

pristela
1. mar 2014

Tak ja uz hotovo , uz len pre jednu dojdu , poziadavky vila Nezabudka , druha na 60tku pre zenu podla mna aj chutou aj vyzorom bolo im jedno , kôň bol ťažko vydobitý 😝 , na krstinovu si prosili úplne všetko 😀 no a ta posledná bola poziadavka nejaka kvetinova poschodka pre zenu na 80tku s bielou coko , tak som robila prvy krat čoko biela ganache 😅 teda aj naposledy 😀 😀 😀 😀 😀 pre mna niiič moc , kopec roboty, kopec materialu a to mozem s istotou potvrdit ze ma ganache vysla drahsie nez maslo s cukrom +korpus, no a hlavne preco uz nikdy viac je čas , nemam tolko casu na jednu tortu, vsak to ja za dve hodky co ma prva vrstva tvrdnut v chladnicke tak za tie dve hodky mam obmazany korpus dva krat maslom , nie raz ganache , vychladene a uz aj potiahnute a uz aj zdobene , dve hodky len tak cakat, teda vlastne štyri bo dve vrstvy ganache , no eeeee pre mna isto 😝 aaale velky obdiv komu sa chce s tymto babrat a robí s tym bežne 😵 😵 😵 klobuk dole 😵