Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

pipka
3. apr 2014

ahojte babulky moje..ani neviem aky je dnes den 😅 😅 od pondelka som sa nezastavila, v robote plavanie, rozne akcie, pripravy na velku noc, torty..a deti klasika chore, soplave...no uuuz nech je sobota 😅 😝

pridavam moju dnesnu, 6 kg 😉 Cocochanelku 😉
spodok bol citronovy krem, citronova piskota , stred cokokorpus a cokomascarpone s lesnym ovocim a vrch chceli cistu puncovinu 😅 😉

jakelina
3. apr 2014

@pipka zlatko krásná

pipka
3. apr 2014

@jakelina dakujeeem majka moja 😉
uz sa mi ruky trasu co mam take presilene, este ma jedna na 50-tku caka..a nevieeem sa k tomu dokopat 😝 🙄
mala by som ist aspon ruzicky robit ale normalne nevlaadzem 😖 ☹
asi si to necham klasika na noc 😅 😅 hlavne nech uz je vikend a mam konecne volnooooo 😎

jakelina
3. apr 2014

@pipka tak si toho tolik neber, však se někde složíš a co pak děti 😲 😲 Trošku zvolni 😉

luciahromadkova
3. apr 2014

ahoj baby tak mi chybate.... ale obcas nakuknem
@pipka dnesna ucitelska akcia trapnost chvile.... 😒

maca77
3. apr 2014

@lenuliatko áno,polystyrén nechávam, zpredu to potiahnem bielou .... poťahovka na tom dobre drží, potriem polystyren vodou a poťahovku na to 😉

@lucula73 jasné, netreba pýtať povolenie... mňa to len poteší 🙂

@muffinka8 poschodová má 26cm a 20cm 😉

pipka
3. apr 2014

@luciahromadkova sak preto som tam neslaaaaaa 😝 😝 😀 🙄 presne som vedela o com to bude 🙄 😝
mala som poobednu a potom neviem ci si predstavovali, ze tam pridem s detmi alebo co... 😠 🙄 som rada, ze som dosla cela domov a zvalila sa na gauc 😝 🙄
a vcul zas len stojim v kuchyni a miesim smart...ruky si neciiitim 😅 😅 🙄

tamara2307
3. apr 2014

@sikag dakujem, dnes dorazili 🙂

lamps
3. apr 2014

dievčence moje pomoooooooc, keďže si zarábam doma MMF nikdy som si nevážila koľko poťahovky miniem na tortu, teraz idem robiť dve makety (len polystyrén obalený poťahovkou) a pani chce vedieť približnú cenu, tak potrebujem vedieť koľko poťahovky miniem. Idem robiť jednu 13 cm vysokú tortu s priemerom 20 cm a druhú hrananú poschodovú 25 x 25 cm, výška 13 cm a 20 x 20 cm a výškou 13 cm, poraďte prosím

jakelina
3. apr 2014

@lamps mně by stačily 2,5-3 kila tak odhadem. Však to je rovné, tak uhladíš i na tenko vyválené v pohodě.

lamps
3. apr 2014

@jakelina Majka, ďakujem tipovala som približne 2 kg, no napíšem jej, uvidím, čo povie nadiktovala si presne všetko na torty 😝 😝 😝 😝 vraj jej to ich dizajnérka tak kázala dať urobiť 😝

jakelina
3. apr 2014

@lamps raději jí řekni víc, však to nevadí ne???

adrika202
3. apr 2014

dalšia ozrutná nemožná torta... normálne mam už alergiu ked mi niekto napíše že chce pen s pilou alebo klobukom... torta ma 10 kil a moje kríže su v prdeli .... v skutočnosti je ten pen pekne dotvarovany sa akoby rozširuje prispodu ,ale neviem to tak nafotit :/

dada2007
3. apr 2014

@lamps 2 maximálne 2,5kg

sikag
3. apr 2014

milujem svoj novy extruder 😀 😀 😀 😀 to su vlaaaasky 😉

lamps
3. apr 2014

@jakelina veď som jej radšej viac napísala, narátala som makety, poťahovku ..... robotu a asi sa jej to zdá veľa 😝 to je taká dosť "špeciálna" osoba, má vždy také iné požiadavky ako väčšina ľudí 😀 😀 😀 😀

evuska32
3. apr 2014

žienky odborníčky, potrebujem recept na mandľovú plnku...pomože mi niektorá? ďakujem 🙂

lenuliatko
3. apr 2014

@maca77 ďakujem krásne, véééľmi si mi pomohla 🙂

nika266
3. apr 2014

Moje dnešné,konečne hotovo

pipka
3. apr 2014

@sikag aky mas? tiez nad nejakym spekulujem 😕 😅 😉

mysicka3703
4. apr 2014

Baby môžem potriet olejom fondan- keď som hi malovala? Robila som rybu a chcem aby ti vyzeralo že he taká slizká 🙂 Ďakujem

blancagon
4. apr 2014

@nika266 no nádhera

gelinka75
4. apr 2014

@nika266 ahoj, prosim ta ako docielym aby som mala vzor na tej cokolade co mas na bokoch?

ajka82
4. apr 2014

prva vikendova... bez laktozy a lepku na svete 🙂 vo vnutri plnena este vanilkovojogurtovym kremom...akoze dala by som si hned 😝
chceli len ovocnu, na vrch pojde este jednotka sviecka

ajka82
4. apr 2014

@gelinka75 je to cokolada naliata na silikonovu formu na krajky sugarveil 😉

gelinka75
4. apr 2014

@ajka82 dakujem, krajky mam aj ja ale 2 male to s tym asi nepojde 😝

ajka82
4. apr 2014

@gelinka75 tieto konkretne co pouzila nika, alebo ja co pouzivam, maju 38-40cm dlzku a tusim 10cm sirku... ak mas mensie, jedine ze by si ich urobila vela a nadpajala,...ale to neviem ci dopadne dobre 😕

ajka82
4. apr 2014

@gelinka75 ak by si chcela nieco ine ako klasicku polevu, skus si bielou cokoladou porobit na papier na pecenie vzory, nechaj stuhnut a prejel potom tmavou polevou... nebudes mat sice 3D vzor, ale tiez to inak vyzera ako len pooliata torticka 😉

ajka82
4. apr 2014

baby ale akoze nevedela som co na tu tortu okolo...vsade bud lepok alebo nejaka mliecna srvatka a veci podobne kde je laktoza... ale nakoniec som nasla piskoty, noooo... 150g ma vyslo 3,09 🙄 normalne ze statocna zataz pre penazenky rodicov takych deti, co nemozu aj aj... 😒

gelinka75
4. apr 2014

@ajka82 vyskusam aj tak, uz som robila jednu s cokoladou na papieri na pecenie a potom som to prilepila na tortu, len som nevedela ako to funguje s tymi vzormi a ze treba dost velku krajku..dakujem za tip 🙂