Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

aadulik2110
19. jún 2014

ahojte, nakupujete aj z e-shopu pecenieskamkou.eu? ak hej mám zľavový kupón - poštovné zadarmo podmienky: nákup nad 20€, balík do 10kg zaslaný Sl. poštou. Kupón je platný do 31. 7. ja ho nevyužijem, tak ak by ste chcela niektorá, kód pošlem do IP.

lokalistin
19. jún 2014

@michaela3011 super a ty mas airbrush?

michaela3011
19. jún 2014

@lokalistin ano 😀 od velkej noci... som dostala 🙂 ale vcera som ho pouzila prvy kraaaat 😅 😀 som ani neskusala a rovno som isla naostro na tortu 😀

lokalistin
19. jún 2014

@michaela3011 super 😉, pekne to vyzera

michaela3011
19. jún 2014

@lokalistin dakujem 🙂 bala som sa ho pouzit bo som vela citala o nepodarkoch s nim... o nerovnomernom nastriekani, o kvapkach/pluvancoch od farieb a taaaak 😕 no nechcelo sa mi miesat farbu do MMF tak som si povedala, ze ajtak to raz musim vyskusat ked uz ho mam 😀 nech nezapada chudak prachom, nech sa neciti nechcene... bo je pravda, ze som po nom ani netuzila 😅 nakoniec to pekne nastriekalo farbu 😵 miesanie farieb bola tiez zabava 😀 uuuuuplne od oka 😀 viem, ze som miesala zelenu a zltu ale pomer netusim 😀 mam na torte pri pravej branke dve smuhy ale to nebolo striekanim ale povodne tam bola lopta, ktoru som nakoniec presuvala na opacnu stranu 🙂 tak zanechala po sebe stopy 😅 nevadi, ved futbal sa nehrava na tip top anglickom travniku 😝 😀

mitena
19. jún 2014
michaela3011
19. jún 2014

@lokalistin a vlastne zelenu farbu ani nemam 😀 miesala som modru a zltu 🙂 poviem ti, je to zaujimava pomocka 🙂 mozno po financnej stranke ani nie taka draha

lokalistin
19. jún 2014

@michaela3011 no ja antitalent u mna by to bola sama cmuha

michaela3011
19. jún 2014

@lokalistin nemyslim si 😉 si dost sikovna... a ked som to zvladla ja amater tak ty by si to dala lavou zadnou 😉 a to som este robila cela vyklepana z toho 😀 a mozno nie len z toho... posledne dni mame doma dake napäte 😒 sa mi priatel skoro prizabil... no nastastie pri nom stalo vsetko stastie a nic mu neni... to len ja som musela do seba kopnut tri vodky na rozdychanie 😀 chlapi, takto nas zeny trapia 🙂

mitena
19. jún 2014
mitena
19. jún 2014
lokalistin
19. jún 2014

@michaela3011 pane boze a co robil? vdaka bohu, ze sa mu teda nic nestalo-tak dufam, ze sa rychlo da u vas do normalnych kolaji 😉

michaela3011
19. jún 2014

@lokalistin bol u kolegu a popili pri futbale viac piva... domov prisiel v dobrej nalade ked som uz spala a tak ma samozrejme musel zobudit s tym, ze Nemecko vyhralo 4:0 😅 😀 trochu sme pokecali, ze ako bolo a potom som ho poslala spat... no isiel este na wecko a nezapol si svetlo na chodbe... zrazu som pocula obrovsky rachot!!! 😕 ale ze fakt obrovsky... hned som vyskocila z postele a utekala za nim... lezal na podlahe pod vesiakovou stenou, tu mal padnutu na hlave!!! ta vesiakova stena je drevena a sama o sebe tazka!!! som myslela, ze skolabujem, prislo mi strasne zle, ze som padla na kolena 😒 este dva dni som to rozdychavala... stale som ho mala pred ocami ako tam bezhybne lezi ☹ cela ta vesiakova stena je dolamana a jedine stastie, ze sa nerozbilo zrkadlo, ktore je na nej pripevnene... a ten moj ani modrinu ani tipel nema na tej hlave... obidvaja nevieme ako sa to mohlo stat, ten bol z toho v obrovskom soku... teraz ked idiem okolo tak vzdy sa zamyslim akoby to bol zly sen a pritom sa stal v skutocnosti... celeeee zle... fakt som musela do seba kopnut tri vodky 😅 😀

mitena
20. jún 2014
grasie
20. jún 2014

@chvapilu superná je a nielen elegantnejšia, ale aj krajšia ako v skutočnosti 🙂

nika266
20. jún 2014

@michaela3011 ahoj,ake farby použivaš na striekanie,praškove rozmiešane v alokhole,dik za odpovaď

nika1985
20. jún 2014

tak z rybarskej sa na poslednu chvilu vyklul znak klubu este ze som nezacala modelovat v pondelok v noci. Este ma caka jedna ktora stale neviem ako bude vyzerat ale to az na nedelu.

lokalistin
20. jún 2014

@michaela3011 no fajne este ze si vladala tu skrinu zdvihnut, tak uz len vsetko dobre prajem 😉

mysicka3703
20. jún 2014

Ďalšie 2 začiatočnícke do zbierky 🙂

mysicka3703
20. jún 2014

@mitena veľmi krásne..,, ako dosiahnete takú peknú sýtu zelenú?

mimusa94
20. jún 2014

baby poradte nejaky dobry korpus na tortu aby nebola potom torta prilis sucha ale taka vlacna a aby sa velmi netrosil? :D 🙂 dakujeem

aduskatt
20. jún 2014

@michaela3011 hlavne, ze je v poriadku, kaslat na skrinu

mitena
20. jún 2014

@mysicka3703 Dakujem 🙂 použila som gélovú farbu MINT GREEN a DARK GREEN

lawli
20. jún 2014

@pristela @jachin kočky moooc ďakujem ,dúfam že z toho niečo bude... 😀

haannka
20. jún 2014

Ahojte....vsetky ste proste uuuuuuzasne...torticky su superacke. Mala by som prosbu...urcite to uz niekde je ale ja som nenasla. Pri kolkych °C skladujete uz potiahnutu tortu, aby sa Vam to "neroztieklo"? A ako robite tie nadherne ostre hrany na potiahnutych korpusoch? Dakujem.

1katuska73
20. jún 2014
dadulka271
20. jún 2014

Aj ked som chorá ale urobila som aspon jednu tortuchu 🙂

elamaslakova
20. jún 2014

Dievčence pridávam moju svadobnú tortičku podľa želania

haannka
20. jún 2014

@elamaslakova kraaaasna...v jednoduchosti je krasa

lamps
20. jún 2014

@elamaslakova prekrásna tortička 😅

pridávam aj ja moje torhotýždňové snaženie 🙂 doma mám neporiadok jak sa patrí, mm a chalani chodia domov z prerábajúceho sa bytu, tak mám všade kopec prachu, do toho varenie, robenie tort, ešteže nemusíme už robiť žiadne úlohy