Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

moicka
10. sep 2014

@gelinka75 dakujem, prave dnes som zistila, ze aj take nieco existuje 😀 😀 😀 len z e-shopu uz nestiham (potrebujem na piatok). Budem musiet improvizovat a kupit na inu prilezitost 😀 😀 😀 😀 😀

nika266
10. sep 2014

dievcata prosim nejaky dobry bezlepkovy recept na zakusok ,dakujem

govinda
10. sep 2014

Tak moja prvá poschodová tortička 😀 Aj palmičky som robila prvýkrát a aj s tými zvieratkami som sa natrápila 😀 No uff ....

Kočky, keď vidím tie vaše torty, tie vaše umelecké diela a tie detaily na tortách, klobúk dole pred vami všetkými a rýchlo, rýchlo poistiť také zlaté ručičky 😵

kiki68
10. sep 2014

@nika266 aky konkretne? ked mozete chodte na skupinu na facebooku,kde su ludia s celiakou a je tam bezlepkove pecenie, mame tam subory,ktore mozete stiahnut a je to velmi vela receptov. Ak nieco konkretne hladate,tak mi napiste co a ja pozriem recept,alebo ho budem aj vediet,kedze sama bezciem BLP. Poradim aj pouzitie spravnej muky. Ja osobne peciem s mukou mantler a promix. Ale vyborny je aj schar a doves farm.

cestovatelkaandrea
10. sep 2014

baby piekla som pre drobca torty na 2 narodeniny. jednu s bagrom do skolky a druhu na doma, len tak pre nas. pozrite ako to dopadlo s tou druho tortou

ajka82
10. sep 2014

@zuul Ahoj, bohuzial nepomozem na piatok 26. ...akurat vtedy ma caka pisomka z biologie 😖

jakelina
11. sep 2014

@moicka já tě nechci odrazovat, ale ty perleťové růže vypadají tak lacině, možná je to můj vkus, ale přijde mi to takové hodně umělé. Já bych tam žádnou perleť nedávala, ale je to jenom můj názor a vkus. Pokud už to tam chceš, tak spíš popraš nasucho, ať je to takové do ztracena a není to tak výrazné. 😉 A nemyslím to ve zlém, tak se neuraž. 😉

moicka
11. sep 2014

@jakelina urcite sa neurazim a velmi pekne dakujem za nazor. 🙂 😉 Clovek sa narobi na celej torte a vysledok ma pokazit perlet? 😀 😀 😀 😀 😀 skusim ako to bude vyzerat na kusku mimo torty a uvidim. Islo mi skor o lem dolu na torte, ako by vyzeral, keby sa poprasil perletou. Co myslis? 😒 😕

dajna11
11. sep 2014

myška Angelina...ak by ju niekto v tom nespoznal 😀 😀

jakelina
11. sep 2014

@moicka určitě lem potři, to bude hezké, ale ty růže nechej tak přírodní, budou mnohem hezčí. Ty perleťové mi přijdou fakt kýčovité, však v přírodě žádná růže není třpytivá. 😉

mojkamoj
11. sep 2014

Ahojte šikulky, opäť po dlhšej dobe pridávam zopár posledných toriet 🙂 a už sa pracuje na ďalších,tentokrát dve knihy 🙂 idem popozerať spätne na vaše krásne diela,čo to prečítať,určite naberiem kopec inšpirácií od vás 🙂 prajem krásny deň a nech sa darí kočky 😉

moicka
11. sep 2014

@jakelina dakujem 🙂 🙂 🙂 Ten lem skusim a ruzi sa ani nedotknem 😀 😀 😀 😀 Este raz vdaka.

jakelina
11. sep 2014

@moicka není vůbec zač, těším se na fotečku 😉

vladiella
11. sep 2014

@nika266 skus pozriet u mna v albume. Rolada bez muky je super, lahka a rychla.

sikag
11. sep 2014

@moicka urob kvety a iba popras perletovou farbou

sikag
11. sep 2014

@zuul zial ja mam plno a tiez nestiham 🙂

vladiella
11. sep 2014

@moicka mam ho doma, nie je vyrazny, nie je kovovy, je jemny, skor efekt "mokry", cukrikovy, natrela som to na svoju uplne prvu tortu pre sestru... Mozes kuk u mna v albume. Ja som ho mala rozmiesany v troske alkoholu... Kazdopadne, @jakelina radi dobre.

79zuzana
11. sep 2014

Dievcata... pomoc, prosim.... hladam namet na tortu pre muza k 70.tke. Ma vraj byt luxusna... Byva v spanielsku, ma rad golf( ale nechcu prilis golfovu tortu), ma rad motorky Harley Davison, predava v spanielsku milionove domy a ma rad anticky nabytok... hah.... no co za luxuxnu tortu mam urobit... a ma byt dvojposchodova ;) Dakujem za akykolvek napad ;)

vladiella
11. sep 2014

@79zuzana hah, prepac, vsetky domy su uz v dnesnej dobe milionove 😀 len srandujem...
No tak mu vymysli tortu s tym co este nema, napr. Jachtu ?
Anticky nabytok je lahky, toho sa neboj, na googli najdes vela obrazkov...
Symbolika domu je klucik, tak ak by si sa nechcela pustat do domu... A ako privesok na klucoch golfovu lopticku? Ci znak motorky hd
Alebo sa na to vsetko vyprdni a sprav tortu celu stylovo anticku, ale tu je riziko ze bude vyzerat skor ako svadobna...

moicka
11. sep 2014

@vladiella dakujem, len neviem najst tu torticku, ktoru myslis ☹ ☹ ☹ som strasne rada, ze napisete, co si myslite 🙂 🙂 a varujete pred sklamanim z vysledku 🙂

79zuzana
11. sep 2014

@vladiella no ved to, ze mi dali tolko nametov na tortu... najlepsie je,ze objednali teraz a torta ma byt na zajtra ;) Prave premysam, ze to bude torta v style harley davidson... to vyzera, ze to aj mozem zvladnut 🙂 ved ja fakt neviem carovat a to som im aj povedala 🙂 Dakujem za napady 🙂

chvapilu
11. sep 2014

dobrý den dnes budu dělat dort a chtěla by jsem ho udělat jako maskáčovinu,ale napadlo mi udělat to airbrushem prosím nemáte někdo zkušenost a foto ?mám strach aby se mi to vše neslilo.děkuju předem

kiki68
11. sep 2014

@79zuzana vies co urob tam nieco z toho Harely Davidson a pomoz tomu zlatou farbou, zlata bude vzdy vyzerat na torte luxusne. Mozno by som sa inspirovala prave tymi jeho konickami,ze to ma byt take luxusne cele, ma rad antiko nabytok,cize zmiesas luxus a konieck poriadneho chlapa dokopy.

kiki68
11. sep 2014

@chvapilu nomralne chod na etapy,teda,ze si spravis jednu farbu skvrn maskacovych,nechas to preschnut, potom dalsiu,nechas preschnut,az dosiahnes maskacovy efekt. Isla by som na to tak,ze si vytvorim zopar sablon, ktore budu ako tie skvrny a postupne porobim tie zakladne maskacove farby. Samozrejme zalezi ake maskacove chces, ci do civil objektov,lesa, puste atd. 😉

79zuzana
11. sep 2014

@kiki68 jej super, dam tam zlaté lebky dokola ;)

elamaslakova
11. sep 2014

Dievčence pozdravujem vás a pridávam, moju dnešnú tortičku. Tento týždeň len jedna .

ikula2
11. sep 2014

Prosim vas dievcata PRIBINACIKOVY krem moze ist aj normalna slahacka??? Zivocisna sladka????

jachin
11. sep 2014

@ikula2 ja len s takou robievam 😅 takže jasné

kiki68
11. sep 2014

kto chcel bezlepkove nieco,medove brumicky tady je recept , at se vam vydari Formu jsem koupila v ORIONU a recept presne nevim, uz ty testa znam, tak to delam od oka, ale bylo to asi takhle : 4 vajicka ( bilky zvlast, zloutky zvlast ) , pul hrnku cukru ( doslazovala jsem i medem ) , 2 hrnky UNIMIX ( prosyt ) , 1 hrnek ryzove mouky, 2 mrkve, 2 jablicka, prasek do peciva pernikovy, 2 lzicky kakaa, asi pul hrnku mleka a pul hrnku ryzoveho oleje, je to,, by oko,, , zkratka to testo musi byt akorat, ne moc ridke, ani huste, jako kdyz na babovku
dnes som dostala tento receptik, uz ho robim, velke mnam, namiesto unimix som pouzila promix na jemne pecivo, namiesto ryzoveho oleja obycajny slnecnicovy. Vysledok rovnaky. Este to nabuduce skusim riedit sojovym mliekom,nech je to aj bezlaktozove. Ja som ich dala do formiciek na muffins, nic ine som nemala poruke 😉

konicka
11. sep 2014

@muffinka8 prosim ta nenajdem niekde postup na tu balerinku, chcela by som ju skusit spravit. Dakujem.