Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lokalistin
12. okt 2014

@elamaslakova mnam a syn kde byva? zeby sa po ceste zastavil a tie parizske rozky, ci co to je by nechal u mna 😉

kukulka1
12. okt 2014

krstinová tortička gaštanovo-šľahačková 3,6kg

elamaslakova
12. okt 2014

@ikula2 vo štvrtok som si popiekla pláty a suché a v piatok naplnila, v sobotu robila poplevy a večer som ich pokrájala

elamaslakova
12. okt 2014

@lokalistin Berchtesgáden , no neviem neskoro je už vari , už by to asi k tebe nestihol 🙂

jakelina
12. okt 2014

@sasettka tvoje je o moc hezčí, můžou být spokojení

nicoletta77
12. okt 2014

v Tvojom prevedení sasettka sa mi tortička viac páči 🙂

maya30
12. okt 2014

@sasettka v porovnani s tou prvou ju mas krajsie premakanu, aj mna by taka potesila 😵

lokalistin
12. okt 2014

@elamaslakova a to z domu hned do roboty? 😝 ja potrebujem vzdy ten den ked cestujem volno, sa trochu odreagovat 😉 to je hne niekde pri rakuskych hranicach, ci? ja som nejakych 180km dalej

lokalistin
12. okt 2014

@sollange no na tom logu si sa namalala super

laumi
12. okt 2014

Žienky, prosiiim radu... Mám robiť tortu bezmliecnu a bezvajecnu..poprosim niečo overené... ĎAKUJEM 🙂

elamaslakova
12. okt 2014

@lokalistin To je 18 km od Salzbugu a ide až zajtra do práce , tak si trochu oddýchne

evala777
12. okt 2014

ahojte baby tak pridávam svoje tá posledná s benátskou maskou bola podľa presného popisu, tak hádam som sa strafila 😉

lokalistin
12. okt 2014

@elamaslakova jaj ja som pochopila, ze vari v robote, ze je kuchar 😉

lokalistin
12. okt 2014

baby da sa nieco upiect len z hrubej muky? inu nemam a svrnia ma prsty

elamaslakova
12. okt 2014

@lokalistin Dá ved prvej len s takej piekli , nebude to pravé orechové ,ale zjesť sa to bude dať 🙂

kubrt
12. okt 2014

@mimcak nádherná, nedá mi to, musím si ji uložit 🙂

mimcak
12. okt 2014

@katarina551,
@kubrt Ďakujem vám kočeny potešili ste ma ,a kľudne si ulož budem len a len rada. 😵 😵 😵 😉

nika266
12. okt 2014

A ešte jedna nadnes

adrika202
12. okt 2014

tak pridávam aj ja tohtotýždnovky aj ked spokojná nie som vobec ..žiadna slava... zámok na prd fotka ,pani prisla skor ako mala,a tak fotene vecer pri blbom svetle ,ta s machulami to som sa nehrala ,taka bola predloha podla tapety co ma pani niekde , sombrero pre kamarata 4 teho na MS v Mexicu v kulturistike , a kufor podla predlohy ... idem pokukat všetko čo tu pribudlo ,zatial som videla len niečo a teda moje cukrarske sebavedomie kleslo hlboko do pivnice 😒 ste šikovnice 🙂

lucula73
12. okt 2014

@akzuzs a prečo si nechcela vlastne piecť?si myslela,že nebudeš stíhať?bo u mňa opačne,ako som nastupila do práce,tak som si stále vravela,že peicť budem a budem 🙂
.....a veru som to ťahala viac ako rok,ale už fakt mám toho plné zuby,každá ´dalšia torta je s vačším odporom.a to som niekoľko poslala jednej kamarátke.. 😒 ,mne je to jedno a od noveho roku definitívne končím........len svojim deťom a krsňatám..

@pipka ďakujem.......inak tie čokoládové sú neskutočne pracné.......kým jednu takú obalím do čokolády,tak by som potiahla za ten čas tri omaslované 😝

halienka
12. okt 2014

Ahojte babulky 🙂 tak aj ja pridávam moje z posledných dvoch víkendov, prvé dve sú z minulého víkendu a fakt som musela vyvetrať z hlavy sklamanie s tých dvoch tort, kým som mala silu ich sem dať, tak veľmi som bola nespokojná s nimi, nuž ale ťažko je vymyslieť niečo z legového robotdraka, ktorý je samý pahýľ, keby som ho mala celého vyrábať, tak je tam viac špajdlí ako hmoty a ešte by som sa na tom narobila ako blbec. Tak som to vymyslela že ho len tak spolovice akoby urobím a položím na tortu a len tie čudné hnáty mu budú trčať, no ale vyzeralo to strašne a podľa mňa brutálne škaredá torta z toho vznikla. Zákazníčka ale bola v pohode, no mne sa to veru nepáčilo vôbec. A náladu som si nevylepšila ani tou druhou svadobnou, ktorú chceli úplne hladkú ani len stuhu som nemohla dať, nič, len jednu ružu. Ako najust sa mi nedarilo ani super vyhladiť povrch, no proste prišla mi taká o ničom, tiež vôbec nie pekná a už vôbec nie slávnostná. Ja viem, takú chceli, ale nepomôžem si tiež sa mi moc nepáčila. Tak tento víkend som sa potešila aspoň knihou, tá vcelku vyšla, no a na Bobovi staviteľovi nie je moc čo pokaziť, tak aspoň že tak 😀 😀 😀

Vaše tortičky ako vždy nádhera, jedna krajšia ako druhá 😵 😵 😵

sasettka
12. okt 2014

@jakelina
@nicoletta77
@maya30
@vlada111
jeeej, dakujem pekne, ste zlate 😵

akzuzs
12. okt 2014

@lucula73 Ahoj no presne to že nebudem stíhať a potom je to už o niečom inom nie pre radosť ale pre povinnosť s časovým vypetím. Ale vidíš, bud. týždeň tri 😀 😀 😀 😀

jenn44
12. okt 2014

baby nádherné torty tu dávate, mám sa ešte čo učiť veru... krasa! PS: počula som o nejakej pribináčikovej torte, neviete o čom to kamoška vravela? plnka pribináčik, nemá nikto recept? by som skusila malej na narodky...

luciahromadkova
12. okt 2014

@jenn44 2 slahacky- vyslahat, 2 tvarohy jemne, 1 kysla smotana alebo biely jogurt, praskovy cukor podla chuti a 2 ks (ja davam 1,5 bal.) creme ole vanilka- je to puding bez varenia, len prisypes prasok, funguje ako stužovač...
ďalšie overene recepty najdes https://www.modrykonik.sk/forum/recepty/marcipa..., aby sme stale dokola nepisali to iste... 😉

mimusa94
12. okt 2014

Baby potrebujem nejaku inspiration na temu litle pony a hlavne ako urobit tie jeho oci ;D

mimusa94
12. okt 2014

@luciahromadkova dakujemm ;)

jenn44
12. okt 2014

@luciahromadkova jej dakujem 🙂 🙂 🙂 , vyskusam, ma sa to rado s hmotami ako PDT alebo smartflex velvet? ja sice obmazavam vzdy maslom, ale no... ci sa netopi.

jenn44
12. okt 2014

@mimusa94 ja som robila take torticky my little pony