Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mimcak
16. júl 2015

@nika1985
@abriela moc,moc ďakujem. 😉 .

mimcak
16. júl 2015

@nika1985 a plnila si na 2x či 3x

nika1985
16. júl 2015

@mimcak 2x spodna a horna bola pribinak a v strede mascarpone

tinuskaha
17. júl 2015

pridavam moju amatersku z minuleho tyzdna....vase su neskutocne obdivujem vas a hlavne to modelovanie postaviciek...na to sa ja nejak necitim a neviem ci sa vobec niekedy odhodlam...pekny vikend vam vsetkym prajem 😉

ivanadud
17. júl 2015

baby nemate nahodou fotopostup na figurky mimonoch?

mamiaigi
17. júl 2015

@jakelina prosím ťa a davas k tej plnke aj.nejaké ovocie? Pretože mne sa k tomu moc ovocie nehodí. Tak teraz neviem či dať či nie. Ďakujem moc

jakelina
17. júl 2015

@mamiaigi banán někdo dává, ale záleží na každého chuti. Já většinou ke karamelovému krému promažu citronovou marmeládou, aby to bylo trochu kyselkavé a ovoce nedávám.

jakelina
17. júl 2015
erika107
17. júl 2015

Ahojte

chcela by som sa Vas opytat ci mate nejaky vyskusany recept na puncovu tortu je mozne ju aj potiahnut? Dakujem za kazdu radu

lamps
17. júl 2015

moje upotené tortičky 😝 😝 😝 mala som pečenie v znamení červenej a Pribináčika 😀 😀 😀 😀 a predstavujem Vám môjho nového pomocníka pri pečení 😵 😵 😵 😵. Manželíčka som poslala do obchodu po nový mixér, lebo starí vypovedal službu a on mi doniesol môjho Drahomíra 😵

denisak77
17. júl 2015

Ženy moje,poviem vám ,že dnes to bolo veľmi zaujímavé piecť 😀 .V kuchyni som mala asi 200 stupňov.Torta je pre svokru,ale riadne som ľutovala,že som ju piekla a s mojou boľavou hlavou,ktorá ma už bolí 2 týždne non stop.Odflákla som ju ako sa len dalo,mala som inú predstavu,ale som rada,že aspoň toto som zo seba vysúkala s tou mojou hlavou.A do septembra nechcem torty ani vidieť.

lamps
17. júl 2015

@pipka opravujem hrubku 😀 😀 😀 😀 starý a nie starí

haannka
17. júl 2015

@denisak77 nadhernaaaa

zanett18
17. júl 2015

Pridávam moju prvú svadobnú 🙂 a idem popozerať vaše tortuchy 🙂

jachin
18. júl 2015

@denisak77 luxusná 😉

nika266
18. júl 2015

Moje tortičky tento týždeň

miselka007
18. júl 2015

Baby prosimm vas... ja viem ze kazda cukrarka ma aj svoje tajomstva takze ak mi nikto nic neodpise tak to akceptujem 🙂 peciem este pomerne malo ako poniektore tu ale caka ma moja prva svadobna a chcela by som vediet ze ako robite tie okruhle torty ze su take krasne hladke a ze maju taku tu ako keby hranu hore... dufam viete co myslim.... proste ze su take krasne... mne sa to teda vobec nedari... ak mate nejake vychytavky na to a prezradite tak budem naozaj rada 🙂 este raz vam moc dakujem 🙂

jakelina
18. júl 2015

@miselka007 potírám dorty ganache a ne krémem, to ti udělá tu hranu a dort je hladký

miselka007
18. júl 2015

@jakelina prosim ta a to je co to ganache?este som o tom nepocula 😅

jakelina
18. júl 2015

@miselka007 čokoláda rozpuštěná ve šlehačce 😉

miselka007
18. júl 2015

@jakelina dakujeeeeeeeeeem 😉

jakelina
18. júl 2015

@miselka007 stránku dozadu s ním mám potřený dort s višněmi 😉

miselka007
18. júl 2015

@jakelina a prosim ta vies mi napisat aj recept ze ako sa to robi?aby som mohla potret tortu a potom potiahnut?dakujem.. jaaj a potahujes hned na to ganache alebo to weste niecim potries aby potah drzal?dakujem

elamaslakova
18. júl 2015

Dievčence pozdravujem vás , piecť v tomto teple je hrôza a to asi pre každú z nás , ale ako pozerám nás ani teplo nezlomí ide ďalej 🙂 a tortičky , ktoré ste urobili sú ozaj nádherné . Ja som mala tento týždeň perno , robila som 4 svadobné na jednu svadbu , a jednu na 50-ku pre murára a zástava je ešte zpred 2 týždňov

elamaslakova
18. júl 2015
adrika202
18. júl 2015

cafte ženy 🙂 tak pridám aj ja tohtotýždnovky ,ešte jednu som robila a zabudla odfotit 😝 katastrofa v tomto teple 🙂 ta legova je cista amaterčina ,som si doteraz myslela ze celkom lahka torta no napasovat tie kocky nie je sranda ,nuž co už 🙂 už je zjedená 🙂

jakelina
18. júl 2015

@miselka007 potahuji hned jak to ztuhne, potřu mašlovačkou horkou vodou. Normálně rozpustíš čokoládu ve šlehačce v mikrovlnce a natřeš na dort. Bílá čokoláda 3:1 a tmavá 2:1 poměr váha a ml. Když budeš chvilku hledat na googlu najdeš postup, já ho nemám uložený a nemám čas to hledat. Mám malé miminko, tak nestíhám. 😉

miselka007
18. júl 2015

@jakelina aha jasnee.. ale aj tak ti dakujem 🙂 docitala som sa ze sa to potom ma aj slahat dokym to natrem na tortu... tak dufam som nasla spravne 🙂 posielam ti jedno modree 🙂

jakelina
18. júl 2015

@miselka007 ne šlehat ne, jenom rozpustit a natřít. Když ušleháš, budeš z toho mít krém do dortu na plnění 😉

79zuzana
18. júl 2015

moj zdivoceny vikend. Zvycajne mam jednu tortu za mesiac a teraz toto ;) Asi su vsetky okolite cukrarky na dovolenkach 😀 A ucila som sa robit maslovu ruzu, vyzera sice otrhane, ale tesim sa z nej 🙂 Musim viac trenovat ;)