Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dasa71
19. nov 2015
Používateľ dasa71 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od dasa71.

aj ja by som chcela vediet robit take torty, ale mne sa to vobec nedari

chvapilu
19. nov 2015

ahoj můj dnešní pro tetičku ,přeji pěkný den

denisak77
19. nov 2015

Práve odovzdaná.Pani bola spokojná,tak som aj ja. 😀

mima595
19. nov 2015

@denisak77 - bodaj by nebolo...krasna je...

nicoletta77
19. nov 2015

@pristela tak tu Ti ukážem to moje cesto. Vľavo je pekne nadýchané ešte pred pridaním múky (len žĺtky, cukor, voda a olej) a vpravo je to už taká tuhšia masa po pridaní múky a kakaa. Tak ja neviem. Zasa to bolo tuhé. Robila som z 5 vajec. 😒

nicoletta77
19. nov 2015

a foto

denisak77
19. nov 2015

@mima595 Ďakujem

nika266
19. nov 2015

Dobojovane 😝

stebota
20. nov 2015

@nika266 vidím že si ponocovala 😉

stebota
20. nov 2015

@denisak77 Veľmi sa mi páči aj ja chcem byť maláááááááááá 😉 😉 😉 😉 😉 😉

denisak77
20. nov 2015

@stebota Nikde nie je napísané ,že aj v tomto veku nemôžme mať takú tortu.Bolo by to síce trošku divné,ale v dnešnej bláznivej dobe ...... 😀 .A inak ďakujem.

antenka1
20. nov 2015

@denisak77 naaadherna je ta torticka. Robis s airbrushom?

vall1319
20. nov 2015

Kočky, poradíte mi prosím.... Idem piecť drobcovi tortu... Prvý krát som si kúpila fondán v Lidli.... Akú môžem použiť plnku? Mám odskúšanú karamelovú - šľahačka, karamel, stužovač.... Môžem dať na to ten fondán? Alebo by ste mi odporučili nejakú inú? Feeeeeeest ďakujem..... 🙂 🙂 🙂

antenka1
20. nov 2015

@pristela prosim ta ked robis tu cokoladovu tortu s coko krajkou, pricapis tu formu na tortu a tak das do chladnicky? Mam taku istu krajku a mam robit cokoladovu tortu. Urobíš najpr jeden bok a potom druhy? Ja mam tu krajku celu velku mam to rozstrinut? Popis mi to prosim bo som z toho dežo 😀 vdakaaaa

nika1985
20. nov 2015

@antenka1 ak mozem ja som krajku rozstrihala ak myslis tu trojtu na pasy a Zanet radila naliat coko presne ako ked robim mantinely pricapit tam dat zachladit potom strhnut a celkom sa mi to vtedy podarilo. Robila som to ze plat strhnut a druhy plat a tak dokolecka dokola 😉 ale sak ak zle @pristela ma opravi 😀

antenka1
20. nov 2015

@nika1985 nikus dakujeem. A riedis dacim coko ci len rozpustis? Mi je asi luto rozstrihnut tu krajku 😎

nika1985
20. nov 2015

@antenka1 ved to mas vzory na sebe nijak sa ti neporusi neviem presne ktoru myslis ja som strihala tu kvetovu 3 na sebe co su a aj ciernu. nie ja neriedim.

nika1985
20. nov 2015

Babz peciete aj v decembri az do vianoc torty? Ja som mala na plane ze vobec december nech mam trosku oddych ale neviem na fb do statusu sa bojim dat oznam a ludia mi pisu ja neviem co s tym min. rok som na tvrdo odmietala. Len sa uz zacinaju ohradzat tym ze sak mi dali vcas vediet. 😒

antenka1
20. nov 2015

@nika1985 mam presne tu co dala zanet teraz na cokoladovu tortu. Ked je to v celku dobre sa na to nanasa magic decor ked robim krajky. Mam to sup sup pod jedným tahom. Ale asi nic ine nevymyslim...
Inak ja na december uz neberiem. Potrebujem popratat byt, napiect pre nas. Trosku sa povenovat deťom. A odkedy som si vypocula vecer romanka v posteli ze - anjelicku moj straznicku opatruj nasu mamičku a daj aby bola iba obycajna mamicka a nie tortova mamicka...
Tak odvtedy nemam problem odmietat 🙂

denisak77
20. nov 2015

@antenka1 ďakujem a áno airbrushom,ale moc mi to nejde ,tak len tak inprovizujem 😀

antenka1
20. nov 2015

@denisak77 moc ti to nejde?? Je to uzasne. Chcem si aj ja kupit pistolku tak ked mi to nepojde ako tebe tak budem velice spokojná 😎 😀

pipka
20. nov 2015

@nika1985 ja na december mam len jednu ...a plus pre nas...ine nevezmem ani keby mi davali tisicku za tortu 😉 😝

pipka
20. nov 2015

vcera som spravila jednu len taku...firemnu pre mojho exmanzela 😅 😝 😉 inak 8 kilova opacha, mali nejake pracovne stretnutie, skolenie ci co...

pristela
20. nov 2015

@antenka1 micka presne ako ti radila Nikus , ja riedim coko cerou , ale neporadim ako bo to tam capam od oka 😕 nviem aku cipku myslis rozstrihnut, ja mam taku kvetovu rozstrihnutu ale jednu som si nechala aj taku vysokuuu su na nej tri vzory nad sebou tusin, bo niekedy mam torty vysoke a tie rozstrihnute mi potomm nedociahnu 😕 😕 tak daj pak bacha , ak je dostatocny vysoky ten jeden vzor kludne strihaj 😉

pristela
20. nov 2015

@pipka ak ti budu nukat tisicku za vanocnu tortu posli ich za mnou dam im aj zlavu za 800€ 😀 😀 😀 inak dnes som bola zas u vas, uz som doma, lebo vsak torty musim este robit , cesta domov ako z hororu, videla som max jedno auto pred sebou - hmla a lialo desne no a po dialnici som jednotkou ci dvojkou uz davno nesla 😀 😀 nuz ale patek je patek

alex999
20. nov 2015

Po dlhšej prestávke jedná ovocno čokoládová 🙂

pipka
20. nov 2015

@pristela uz mas auto opravene? 😕 😅
ja lezim inak na ATB doma, tak ani by som ta vycmukat nemohou ☹ 😖

poslem poslem 😀 😀 😀 sak ty aj za 100 im spravis 😀

sticker
20. nov 2015

@nika266 Tam na "privysokú" nemá byť dĺžeň na "u"? Ak si ju teda ešte neodovzdala.......
Ja pre tento týždeň tiež hotovo, unavená neskutočne. Ten znak som maľovala, oblátku nechceli a v torte nie je ani džem, ani ovocie....
@nika1985 Nika ja mám ešte na 12. a 13. decembra torty, spolu tri kusy, ale potom určite už nič!
Inak baby, k tej punčovej čo som robila, tak že bola málo punčová. Vy dávate okrem rumu ešte aj nejakú arómu, alebo čo? A ešte sa im asi nepáčilo to točené ukladanie, čakali že to bude asi normálna, klasická torta, pláty na sebe.. Tak mi je to aj trochu ľúto. Skúsim nám urobiť na sviatky asi jednu punčovú a uvidíme.

denisak77
20. nov 2015

@antenka1 pištolka je pomoc určite,len musím tomu vychytať všetky muchy.Pri detských tortách to ani tak nevadí,tam sa to stratí,ale inak to nie je buh ví co. ☹

antenka1
20. nov 2015

@denisak77 faak? ja sa na to velmi tesim. uz som povedala aj jeziskovi. A jezisko, nato ze ma pri tortach uz nechce ani vidiet, ani velmi neprotestoval 😀 😀 😀