Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

marika3678
24. júl 2016

@jenie123 tak to by aj mna zaujimalo. Ja sa ani tak nebojim tej farby, ale ak by sa dal aj maslovy krem, tak on na druhy den bude podla mna vyzerat nie prave najlepsie, moze obschnut a budu tam mierne trhlinky aj zozltnut moze. Aj ja budem vdacna za kazdu radu!!!

jenie123
24. júl 2016

@petulda333 dakujem.. Ja som ich na to upozorňovala, ze by s tomto prípade bola lepšia potahovana, ale nevesta chce takúto.. Budú ju prevážať vecer, takze sa aspoň trocha vyhnú horúčavám

jenie123
24. júl 2016

@marika3678 ako to teraz študujem, tak ze niekto dáva mascarpone so šľahačkou, niekto bielkovo-maslovu.. Idem študovať ďalej, ak na niečo prídem, napíšem..

marika3678
24. júl 2016

@jenie123 rozmyslala som, ze najlepsi by bol krem slahany nad parou, myslim konzistenciou, ale to zasa nejde dokopy s bielou farbou. Idem aj ja studovat, ak na nieco pridem tiez preposlem

mitena
25. júl 2016
kukulka1
25. júl 2016

@jenie123 ahoj,vyskúšaj švajčiarsky meringue butter cream alebo taliansky ten je nad parou šľahaný,je pekný biely,tuhý a trvácny.

jenie123
25. júl 2016

@kukulka1 dakujem.. Idem si to pozrieť 🙂

stebota
25. júl 2016

moje tortičky pre mna popri robote dosť náročný týždeň. 😉

jenie123
25. júl 2016

@kukulka1 dakujem velmi pekne.. Uz som ho pozerala a idem doň ho 🙂🙂🙂 dakujem moc kraaaasne 🙂🙂🙂

dzjanetta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
evicaka
25. júl 2016

@jenie123 ja som robila tento mesiac... dávala som bielkovo-maslový krém, nebol čisto biely, podľa mňa sa biely nepodarí ani s belobou... a čo sa týka toho prevozu, tak to neodporúčam!!!!! ja som viezla len 12 km a skoro som dostala infarkt

jenie123
25. júl 2016

@evicaka nadhernaaaa tortička.. 🙂🙂🙂 ja som sa im to snažila vysvetlit, bohužiaľ som neuspela.. Urcite sa im to bude topiť.. :(:( este som rozmýšľala, ze by som ju najskôr obtrela bielou coko a až potom tento krém.. Ze by bola pevnejšia.. Tiez ju mam so živými kvetmi.. Ako som čítala diskusiu, tak by mal ten krém dosť stihnúť? Ci v tomto teple netuhne asi nic :(:(:(
A este sa chcem spytat tie vrubky si robila so stierkou ci v pohode stačí lyžičkou?

evicaka
25. júl 2016

@jenie123 ak ti môžem poradiť, tak neobtieraj čokoládou. Skúšala som na inej tortičke a nemalo to dobrú priľnavosť. Za mňa určite priamo na tortu. Ale to je moja skúsenosť... 🙂 Vrubky som robila stierkou. Tortu som dala na otočný tanier a točila a išlo to super. Tá torta proste "žila" 🙂, hneď ako sme sadli do auta a to nebola žiadna horúčava 🙂 On ten krém, kým to bolo v chladničke bol super, stuhol ako kameň... na fotke je torta už na mieste, takže dosť utrpela tým prevozom 🙂

jenie123
25. júl 2016

@evicaka dakujem velmi pekne, tak neobtrem 🙂🙂 aj som sa na nu tešila, bude to zmena, ale ozaj ten prevoz bude katastrofa :(:( este by som sa ta chcela spytat 🙂🙂 z koľkých bielok si robila ten krém? Ci si s ním aj plnila?

evicaka
25. júl 2016

@jenie123 plnila som klasicky... myslím,že spodná bola čokoládová, stred pribinák a vrch malinová. Urobila som krém s 10 bielkov a maslo som dala od oka. Ja Ti neviem nič robiť podľa receptu 🙂

mitena
26. júl 2016
jenie123
26. júl 2016

@evicaka dakujem moc krát za pomoc.. Si zlatíčko 🙂🙂🙂

blancagon
26. júl 2016

žienky prosíííím neaký dobrý osvečený recept na nugátovú plnku, ešte som nerobila a mám takú objednávku. 😠 😒 😝

tinuskaha
26. júl 2016

@blancagon http://raspberrybrunette.blogspot.sk/2015/06/nu... ja som robila podla tohto receptu tou nugetou co tam ide som nesetrila 😉

stebota
26. júl 2016

@jenie123 no dievčence mne sa to zrazilo robila som ho len raz ale dufam že už nikdy viac tak potom píšte čo a ako 😒

jenie123
26. júl 2016

@stebota potešila si ma.. 🙂🙂 som si čítala, ze sa vie zraziť.. Ale ze ak sa postup otočí a do masla dávaš sneh.. Nemalo by sa.. No uvidím a urcite dám vedieť 🙂

lucula73
26. júl 2016

Ahojte kočky..
idem sa opýtať,či nemáte niektorá silikonovú formičku na koňa a bola by mi koňa ochotná urobiť ale formičku požičať...na 12.8. ....samozrejme nie zadarmo...ďakujeeem...

kukulka1
26. júl 2016

@stebota tento krém sa zvykne počas šľahania zhrčkavieť ale musíš šľahať a šľahať dalej až zostane úplne hladký a ked sa to náhodou nepodarí tak na chvíľku nahriať a prešľahať.Mne sa teda ešte zatiaľ nezrazil 😉 😉

oomina
26. júl 2016

@tinuskaha to bola tým pádom aj celkom kalorická bomba nie? 🙂

dush
27. júl 2016

cokoladove su nejake oblubene u mna,co ma tesi v teple

stebota
27. júl 2016

@kukulka1 Ja som šlahala do nemoty ale stale mi to akosi redlo ale skusim ešte raz predsa ma neodradí jeden krém ale dakujem a chcú ho znovu na poschodku v septembri tak dakujem za každú radu vopred 😎

tinuskaha
27. júl 2016

@oomina bola 🙂 ale zakaznicka bola spokojna a chvalila ..tak som bola spokojna aj ja 😉

mizu89
27. júl 2016

Ahojte potrebovala by som poradit.Navarila som si doma citronovu a pomarancovu marmeladu na torty a potrebovala by som ju uskladnit lebo oslava sa odklada.kolko vydrzia marmelady v chladnicke(suroviny:citronova stava,citronova kora,maslo cukor vajcia)

nika266
27. júl 2016

Moja dnesna torticka 🙂