Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dm1
9. máj 2013

@lamps juj to mas presusene veru ona ma byt taka ze ked ju vyberies tak krasne ohybna proste v ruke ohnes ako chces v pohode nastrihas ako potrebujes. Skus kratsie susit. Z coko to robis?

dm1
9. máj 2013

@lamps a este ona urcite casom nezmakne skor sa uplne suusi na to bacha to si nemozes nechat len tak na linke ze sak za hodku pouzijem supni to do ladnicky mozno este zmakne

lamps
9. máj 2013

@dm1 Danka, presušená už je zjedená 😀 😀 😀 chutilo to ako oplátky na vianoce 😀 😀 😀 a dve už mám také fajn ohybné, robím s Magic Decor-u a ďakujem

dm1
9. máj 2013

@lamps tak super tesim sa ze ti to ide 😵

zozo111
9. máj 2013

ahojte, tak sa musim ,,pochvalit,,, ze ma dneska pekne ,,sfukla,, jedna zakaznicka, ze som hlupa, ked beriem za 1 kilo torty 10eur! Pozerala som na nu s otvorenymi ustami.... Ja neviem, ake zvyknu brat inde, ale na takej vacsej dedine sa mi to zdalo akurat... viem, ze v nasej cukrarni beru za niektore aj 14-15 € za kilo, ale tak je to cukraren... hned zrána šoky 😖 😕

lamps
9. máj 2013

@dm1 Danka, moc ďakujem, uvidím ako mi to pôjde dať na tortu 😅 😅 😅 😅

aduskatt
9. máj 2013

@zozo111 len som nepochopila, ci sa jej to zda vela, alebo malo...... 😎

zozo111
9. máj 2013

@aduskatt praveze malo 🙂 lebo ze ona by to za takych par ,,šupiek,, nerobila, lebo sa ma pytala, ze kolko hodin som nad jej tortou stala (obycajne jednoduche srdce s kvetinami 3kg) ja ze cisteho casu 4 hodky len s marcipanom... kde je este pecenie, korpus a kremy...
inak ked si spocitam realne naklady, tak naozaj rozmyslam, ci mi ten neporiadok a nervy stoja za tých zarobenych 5-10 eur...

aduskatt
9. máj 2013

@zozo111 🙂 ja som nedavno zasa citala, ako strasne dobre sa na tom da zarobit🙂

nika80
9. máj 2013

@dm1
@stankapk ďakujem, dám teda na vaše rady a radšej ho uvarím normálne v hrnci. Tam sa to varí asi 2 hodiny však?

zozo111
9. máj 2013

@aduskatt to si kde citala? 😀 v nejakom scifi casopise? 😀 Alebo sa mozno fakt da, ked vypytam 20 eur za kilo 😀 😀 😀

lucula73
9. máj 2013

@lamps ahojky,moje dve krajky včera leteli do koša.,veru nenapadlo ma ich zjesť 😀
ja neviem aký problém s tým mám,mne to za pána nejde von z tej silikonky 😠 😠 ,sa mi to trhá,ale Danka mi asi poradila ,že som to za smala málo usušené.ak sa mi to dnes nepodarí ,tak tento víkend na to kašlem.. 😀
A ty si ju sušila len v rúre či aj predtým???a aký máš prášok?

dm1
9. máj 2013

@nika80 ja varim tak 2,5hodiny

evuska32
9. máj 2013

ženy nestíham vás čítať 😀 robila som dnes mramorák na zajtrajšiu tortu pre maminku k meninám a toto som stihla len tak popri....že ku kávičke 😀 kto si dá?

janula.h
9. máj 2013

@daducha to je Jahúdka?? nádhernáááá

lamps
9. máj 2013

@lucula73 mám Magic Decor keď to nejde von asi si to tam mala málo a bolo to málo vysušené. No ja som jednu zjedla, jednu capla do koša tiež mi nešla von a už teraz to ide. Najprv som si nastavila rúru na 120 a sušila 6 min. ako píšu v návode a bolo to veľa, tak to robím od oka 😀 a tu je výsledok

blcha
9. máj 2013

ahojte babulky ja mam asi neake zle dni ale nedari sa mi prave som dokoncila jednu torticku ale vcera som robila na nu kvety a ten co mal byt hlavny take velky tmavo fialovy sa mi nakompletku rozpadol tak som ju spravila taku jednodochsiu ale este ma caka jedna dvojposchodova s pivonkami som sa rozlucila a teraz sa snazim urobit aspon neake gerbery keby ste mali inspiracie svadobnych toriet s gerberami potesite lebo nemam predstavu ako nakoniec bude vyzerat kedze na kvety som neschopna 😝 😝 😝

dm1
9. máj 2013

@lamps juuj super tesim sa ze sa dari je krasna uz aby si ju ta moja znama kupila 😀. Aj sa tesim ze s magic dekorom to ide fajn lebo ten som si objednala aj ja v maji mi ho Kamka donesie 🙂. A teda s tym sa az na 120 ° susi? lebo sugarveil len na 60 tusim 😲

muffinka8
9. máj 2013

Prosím vás neviete kde teraz majú Milku za dobrú cenu?

lamps
9. máj 2013

@dm1 áno v návode je, že buď na 80 stupňoch 12 min. alebo pri 120 stupňoch 6 min. Keď som robila na 120 stupňoch bola suchá a keď pri 80 stupňoch tak nebola ešte hotová 😀 😀 😀 😀 , tak som dala na 90 stupňov a priebežne ju kontrolujem a ide toooooo 😵 😵 😵 😵 😵 sa teším, že mi to ide

lucula73
9. máj 2013

@lamps krásna,ako moja 😀
a ja mám prášok tricot mix,iný nemali a tam je napísané 80 stupnov 10-15 minut.......
A podľa čoho teda zistím,či to už je?lebo lepkavé som to nemala na dotyk,ale také ťahavé,a tým keď som to chcela dostať von z tej formy,sa to roztrhalo 😠

huxy
9. máj 2013

podľa vás sa hodí ananás do orechovej tortičky s karamelovým krémom?

dm1
9. máj 2013

@huxy na prve pocutie mozno nie ale mam jeden recept na kolac ktory sa snazim dlho vyskusat nebol cas a tam je presne orechova piskota, karamelovy krem a ananas a vraj je to bozske aj sa to vola ze orgazmus 😀

huxy
9. máj 2013

@dm1 no lebo švagriná mi tiež minule ospevovala jeden koláč,čo robila jej kamarátka.neviem síce aká bola piškóta,ale karamelový krém s ananásom.vraj to bolo super.no a ja som spravila orechový korpus,a chcem ten karamelový krém.a rozmýšľam nad tým ananásom 🙂

lamps
9. máj 2013

@lucula73 ja to mám hotové, vtedy, keď na okraji trošičku prehnem formu a tá krajka sa mi začne na okraji odstávať od tej formy

jachin
9. máj 2013

@huxy podla mna vynikajúca kombinácia, nezvyčajná, no chutná, mala som tú česť jesť 😅

lucula73
9. máj 2013

@lamps no fajn,teoreticky som do vás vyškolená,len ešte to zvládnuť v praxi 🙂
Len som merala tú moju tortuchu,až tri krát tú krajku potrebujem na ňu,to už nestihnem,no neva,na inú tortu vyskúšam 😉

lucula73
9. máj 2013

@huxy ja som robila tiež ten zákusok,čo sa volá orgazmus 😀 ,len som si ho uložila pre istotu pod iným názvom do zošita,tie chute určite spolu idú,bol dobrý ten zákusok,ale mňa neohuril natoľko,aby som si to ešte raz zopakovala... 🙂

zsuzsu
9. máj 2013

@dm1 Prosim daj recept ako sa to robi. Ved treba skusat aj nove veci, a ked to je este aj orgazmus... 😀 😉

mia1111
9. máj 2013

@nika80 - ja varím salko zásadne iba v tlakáči, mne sa nikdy nechce tak dlho čakať a dolievať vodu, takto nalejme, aby boli plechovky zaliate vodou, dám na najväčší stupeň a keď začne pískať, znížim na polovicu (zo st. 9 na 5) a varím presne 50 minút, úúúúplne to stačí, karamel je krásny, tmavý a hustý ;).