Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

sikag
30. jún 2015

@pristela @mysiatkoo @maya30 @grasie uuuuzasne krasne bombove dokonaleee 🙂 palec hore
ja som sem aj zabudla nakuknut 🙂 tak az teraz pridavam moje

nika1985
30. jún 2015

@margetakuska ja som robila nasim babam z pohankoveho tvarohu, alebo su aj ryzove, sojove jogurty, alebo len uvar kokos plus kokosove mlieko a puding take huste ked to zachladis ma do dobru chut alebo iba z gustinom a lekvar pod to, je vela moznosti ja mam malu bezmliecnu

lamps
30. jún 2015

Ahojte sladulienočky moje, toto je taká rýchlovka ako darček pre Veronkinu kamošku

jakelina
30. jún 2015

@lamps určitě bude mít radost, dortík krásný

jakelina
30. jún 2015

@margetakuska můžeš použít i rostlinnou šlehačku, tu taky může 😉

jakelina
30. jún 2015

@sikag dokonalost sama 😉

nika80
30. jún 2015

Ahojte, dcéra bude mat v auguste 5 rokov a ja už hľadám pre ňu tortu. Lenže niektoré torty, ktoré sa mi páčia su poschodové a preto sa vás šikovnejších chcem spýtať, ako sa taká torta rozkraja? Najskor vrchné poschodie a potom spodné? Dakujem

lamps
30. jún 2015

@nika80 vrchné poschodie dáš z torty dolu a normálne krájaš ako obyčajnú tortu

nika80
30. jún 2015

@lamps dakujem za radu 🙂

timuss
30. jún 2015

@margetakuska rastlinnu slahacku mozes pouzit len pri laktozovej intolerancii..ked si kupuje bezlaktozove masli, tak asi ma intoleranciu..pri alergii by si nemohla ani rastlinnu slahacku, lebo aj ta obsahuje mliecne bielkoviny..takze pozor na to 🙂

miselka007
30. jún 2015

Zienky potrebujem poradit.. viete mi prosim pomoct ze z coho spravit ten pentagram na torte aby tam tak drzal?Ma byt cerveny... a este aj tie rakvicky?Nemam ani len formy take... moc vam dakujem... toto je akoze poziadavka zakaznika 😀 jooo a na tom pentagrame ma byt este na kazdom cipe sviecka

bellss
30. jún 2015

@sikag WAU!

jachin
1. júl 2015

@miselka007 akože podľa mna dosť nechutná torta 🙄

badatt
1. júl 2015

@dzejnus pečiatky sú aj v www.raj-umelcov.sk v sekcii pečiatkovanie

miselka007
1. júl 2015

@jachin no tak za to ja uz nemozem.. ludia maju vselijake chute a zakazky

diocka
1. júl 2015

@miselka007 mas pravdu, ludia maju vselijake zakazky, ale je cisto na tebe ci to urobis alebo nie 😉

sikag
1. júl 2015

@miselka007 normalne si ho urob po leziacky so zapichnutou spajdlou alebo drotikom a po vytvrdnuti postav

miselka007
1. júl 2015

@sikag ano 🙂 uz mi aj tak radili ze vytvarovat z drotiku a nahrubo obalit hmotou a nechat stvrdnut

sikag
1. júl 2015

@miselka007 ide to aj vytvarovaneho drotiku, staci jeden alebo radsej dva na zapichnutie do torty

sikag
1. júl 2015

@sasettka pekne ti vysli tie anglicke ruze. mala si aj nejaky fotopostup?

antenka1
1. júl 2015

@sikag aj ty mas krásne tie kvietky. Baby sup sem postup nech sa aj ja uz skamaratim s kvetinkami 😉

sikag
1. júl 2015

@antenka1 juuuj ja nemam nafoteny ziaden postup. bola som na 1 kurz a odvtedy si uz len vymyslam a kopirujem zahradu 🙂

antenka1
1. júl 2015

@sikag tieto su fakt krasne. Je to na drotikoch? A zakladny tvar si cim vyrezala? Robila si vecsie menšie najmenšie?

dzejnus
1. júl 2015

babenky,nejaky postup na postavicku bart simpson fajnovyyy??? hladam a nedari sa mi akosi,, 😀 dakujem

antenka1
1. júl 2015
sikag
1. júl 2015

@antenka1 myslis tie pivonie? tie su cele na drotikoch a tu to vsetko slzicky. aj stred aj vonkajsie. hadam vsetky kvety sa daju spravit zo slziciek zistujem 🙂 ruza, pivonia, lyziantus, aj ten biely posledny....boze ako vola 😀 😀 uz starnem

antenka1
1. júl 2015

@sikag a oni su len kosticou nabrckavene? No nic, na dalsom stretku si ta posadim vedla seba a nepustim kým takú neurobim 😉

sasettka
1. júl 2015
michaela3011
1. júl 2015

29.3.2015 som tu bola naposledy ☹ 😒 tak sa tu opät hlasim 😅 a pridavam svoje tortuchy 😀 od tej doby ich je iba par, asi tolko co niektore tu date cez vikend 😀 😀 😀 stale vas obdivujem 😵
na prvej fotke mozete vidiet mojho uplne prveho 3d mimona, skoda len ze bol podla fotky nadiktovany... no mojho druheho mimona najdete na tretej foto 😀 pri tom som uz mala volnu ruku 😝 no nedalo sa nic vymyslat na tu temu co mi zadali 😅 takze snad do tretice to uz bude lepsie 😀 medzi mimonmi som mala jednu objednavku narychlo... zobrala som to, pretoze to je nas dobry priatel... potom z neho vypadlo, ze chce tortu - kopec 🙄 😅 😀 myslim, ze tak zazivnu temu som do teraz nemala 😀 😀 😀 potom som mala jednu svadobnu tortu 😵 no tiez nadiktovanu... len som zvolnila pocet ozdob na torte 😀 fotka bohuzial nic moc, fotene v noci nad ranom a jedine vhodne miesto mi napadlo v jedalni kde mam tabulu s krasnym odkazom i love you od mohej malej sestry 😵 dalsia svadobna bola opät nadiktovana 🙄 normalne mi to zobralo vsetku chut 😅 urcite to poznate 😀 ta so sovou cislo jedna bola presne podla fotky... teda okrem toho textu co som tam zakombinovala 😝 povodne tam malo byt iba meno z potahovky na stojaka, ktore sa skladalo zo styroch pismen... no nakoniec chceli "iba" stvorslovny text 🙄 takze improvizacia 😀 sova cislo dva bola hned na druhy tyzden... urcite to poznate, ze ak sa nieco objavi na FB, tak to chcu vsetci 😀 😀 😀 iba s rozdielom farieb 😝 namiesto pink chceli ruzovu 😅 no pre mna stale ta ista farba 😀 😀 😀 angry birds bola asi za tu dobu jedina torta kde mi nechali volnu ruku 😵 a aj tak to mohlo byt lepsie 😅 myslela som si, ze to vtactvo budem modelovat plus s farbenim pol hodinu, no sedela som pri tom skoro hodinu a pol 😀 cize riadny casovy skrt a nebolo casu riesit ine veci ako TNT krabice na ktore som sa vpodstate najviac tesila 😀 a posledna s bicyklom bola tiez nadiktovana, zelali si podla obrazku 🙂 tak som sa teda snazila 😉 mozte posudit 😀 😀 😀

nech vam to nadalej tak krasne pecie 😵 😵 😵

margetakuska
1. júl 2015

@nika1985 fuha dakujem ak som to dobre pochopila mam v kokosovom mlieku uvarit puding a pridat do toho kokos?spravne?to nemusi byt zle😉ale bude to dost huste?
@jakelina
@timuss na tu slahacku sa jej spytam, vobec netusim ci ma alergiu alebo intoleranciu myslim ze to nevie este ani ona, po vysetreniach este len chodi takze radsej by som vylucila aj tu 😉nechcem predsa aby jej bolo po oslave zle z torty😉