Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lamps
8. sep 2012

@sisix nie ja nemám formu, dĺžku jednej strany a a 6-uholníkov rátam tak, že si odmeriam obvod lopty a tento vydelím 15. Potom si narysujem na papier d a 6-uholník a podľa neho vyrezávam z čiernej (5-uholníky) a bielej (6-uholníky) a lepím postupne na tortu. Tu je aj postup: http://tortyodmamy.sme.sk/lopta-futbalova

zuul
8. sep 2012

dievcata este jednu pomoc potrebujem. vymysleli si anjelika na tortu. myslite ze zozeniem takuto formicku?
dakujem vam

@anibas dakujem ti, budes velmi zlata ak mas striebornu,ze by si mi poslala na ten krizik. super 😀

zuul
8. sep 2012

http://tortyodmamy.sme.sk/silikonove-formicky-doma

dievcata ten anjelik co lezi v tych kridelkach. nemate niektoru tu formicku? ze by som si kupila hotoveho anjelika. aj si po neho pridem. dakujem.

sisix
8. sep 2012

@lamps ok a lopta je co?

lamps
8. sep 2012

@sisix korpus upečený v nerezovej miske 😉

lawli
8. sep 2012

@jakelina Ahoj ,dáždniček si robim tak ,že si vyvaľkam hmotu ,trochu hrubšiu a dám do zmrzlinového pohára ,skalpelom orežem kraj ....prirobím rúčku a nechám vytvrdnúť ,potom ho vyberiem a dorobím špicík a volánik...mám presne tieto poháre http://www.kika.com/cz/katalog/m/kuchyne-jideln...

eliska22
8. sep 2012

@lamps velice dobre si to vyriešila, pekné 🙂

eliska22
8. sep 2012

@ajka82 krásna je tá svadobná 😵

aduskatt
8. sep 2012

@eeffka https://www.modrykonik.sk/forum/recepty/marcipanove-torty-recepty-na-korpusy-kremy-potahove-hmoty-2/ tu si pozri recepty na korpusy a kremy podla toho, ci ti bude najviac vyhovovat a ked budes mat nejake otazky, tak sa vrat sem do tejto temy a mozme podiskutovat

nika1985
8. sep 2012

ahojte krasne torty ani pacitka mi nestacia klobuk dole vy toho stihate. Akurat mi prisla sms ze ideme na oslavu v sobotu dievcatko bude mat 3 roky rozmyslam nad husenicou alebo tym smolinkovym domcekom nemate nan navod alebo aspon fotku niekde to tu bolo. Dakujem

sisix
8. sep 2012

@lamps ok si zlata

vlada111
8. sep 2012

@itka79 Ivet a ty si zakvitla aj sem? Som ani nepostrehla doteraz 🙂

reruna
8. sep 2012

@muffinka8 mě taky vadí chuť bílé čokolády, pro mě ten mascarpone krém taky není nic moc, ale ostatním chutnal. Já teda mám raději pařížák, napadlo mě - co udělat ten mascarpone s čokoládou na vaření? zkoušel to už někdo?

aduskatt
8. sep 2012

@reruna ano, ja som robila.klasika parizsku slahacku a do toho mascarpone, bol taky lahky, fajn🙂 kombinovala som to s bananom

simasa
8. sep 2012

Dalsia futbalka...

reruna
8. sep 2012

@zdenallicka ten dort je nádherný, ale bez té stuhy by byl mnohem hezčí, i kdyby byla pěkná rovná, tak se mi tam nehodí, ale pokud byl takový požadavek....

pristela
8. sep 2012

@simasa jeemine aka krasna futbalka 😵 😵 😵 😵 😵 ja milujem taketo krasne, hladke , rovne , neprecackane torty 😵 😵 😵 a fakt vas obdivujem , ja bych umrela , urobit takuto krasnu oblu loptu 😕 snad to v zivote nedostanem 😨

ja dostala objednavku ze krabicka cigariet 🙄 🙄 🙄 som reku to bude zas umelecky zazitok 🙄 lenzeeee chalan dosiel, ukazal obrazok ze taketo presne chcem , mne skoro oci vyleteli 😕 😕 😕 no fakt fantasticky urobena , ocividne americka praca, ja netusim ako to urobit a ja ze objednavka nezazivna "bez roboty" 😀 a on takto 😕 obrazok este nemam u seba mi to len v mobile ukazoval , ale asi ma to položi 😝 😀

a aby som nezabudla, uuuuuuzasne torticky, dokonca aj na ukladanie na inšpiracky tu boli som hned supla do pc 😵 😵 😵 😵

simasa
8. sep 2012

Dakujem. Ale neumrela - trochu pohladkas manzela a hned mas ten gulaty tvar v rukach 😀 😀

simasa
8. sep 2012

@pristela To hore je pre Teba 🙂

popolo
8. sep 2012

@yamahafazer nádherná dortička 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

itka79
8. sep 2012

@simasa náááááááááááááááááááááááááádherná

itka79
8. sep 2012

@vlada111 hi-hi-veru Vladi ani ja som teba nepostrehla-ja len nejak pred letom som našla že je tu aj o tortičkách-tak kde by som ja nebola? 🙂
len tu sa mi to trošku horšie sleduje-také neprehľadnejšie je to pre mňa... rýchlo utekaju prispevnky 😀

jper
8. sep 2012

Moje noční prácička

První svatební potahovaný, horní dvě patra čokokorpus, krém bavaroise tmavý a světlý navíc s malinama. Dole čokokorpus a krém stracciatella. Váha 6,7kg

jper
8. sep 2012

A ještě ten, kdy jsem neměla černou gelovku a vše tmavé je natřeno černou prachovkou.

Dnes jsem byla pilná, ještě druhý dort pro milovníka monster truck. Čokokorpus, krém bavaroise tmavý a světlý s malinami. Potahováno čokoládovou hmotou Pettinice. Váha 3kg

maca77
8. sep 2012

... tak ja mám chvíľu kľudu doma, tak som to využila a stiahla som fotky z foťáka ... keďže ja len pečiem, pofotím, ale už nestíham to sem stiahnuť 😀

@simasa futbalka aká krásna guľatá, presná 😲 super 😵

maca77
8. sep 2012

@zdenallicka mne by sa bez stuhy asi viac páčila.. alebo len na prekrytie by som dala len takú 1/3 šírku z tej čo je teraz 😉

@lamps aj tá tvoja futbalka je dobre vymyslená 😉 😵

levandulka3
8. sep 2012

rýchlo pridávam prvú várku z tohto víkendu: svadobná marhuľová do daru, kiteboard k narodkám a national geographic v punčovom vydaní (tie zvery modeloval môj syn)

anibas
8. sep 2012

@levandulka3 dobrééééé !!!!!!!!!!!!!!!!!