Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

drobec33
4. okt 2012

@pristela hned kratko na to, ako som ju vybrala z chladnicky a dala do sacku, tak mi zacala tiect 😒

aduskatt
4. okt 2012

@dm1 to bude podla mna v rozkoch na tych ciselkach paradne, xixi....sak a ked sa mylim, tak ne🙂

aduskatt
4. okt 2012

@pristela
@mamina1978 tak to preto🙂 ja som davala rozne vyrazy a nic nenasiel, ale uz je to jedno, poradila som si🙂

rough
4. okt 2012

@jakelina @vierka0 @pralinka25 baby, reagujem tu na debatu o cupcake a muffinoch, nech to v receptoch nespamujem🙂 hoc to na prvy pohlad moze vyzerat rovnako, je tu zopar rozdielov medzi muffinkami a cupcakes. Nuz:

cupcake (alias kosicky) je vlastne zmensenina kolaca, akysi zakusok na jedno susto. Zlozenie cesta je ako na kolac, obvykle sa pridava maslo. Zltka sa slahaju zvlast a bielka zvlast. Cupcakes sa zdobia zvacsa kremom. Podavaju sa pri zvlastnych prilezitostiach alebo ako dezert.
Muffinky su naopak skor sladke pecivo, ktore sa tradicne podava na ranajky alebo ako desiata ci olovrant. Priprava cesta je jednoducha, zmiesanie suchych a mokrych ingrediencii. Vajicka sa pridavaju cele. Cesto sa neslaha iba zamiesa (ako sa hovori, dobra muffinka sa miesa 8x🙂) pridava sa olej a nie maslo. Aj muffinky sa zdobia, ale skor polevou.
Snad vam to pomoze zorientovat sa v tom, co to vlastne zdobite🙂

vierka0
4. okt 2012

@rough presne tak, dokonca sa hovori, ze najlepsie mafiny su z este trosku hrudkoviteho cesta 🙂

zuzka7512
4. okt 2012

@ajka82 ja som dávala jedlú oplátku a natrela som marcipán trošku gélom(DecorGel),položila oplátku a vrch som tiež potrela jemne tým gélom...

ajka82
4. okt 2012

@zuzka7512 davala si oplatku ci jedly paier?

maya30
4. okt 2012

baby kupila som si vystuze do torty ale tie plastove rurky su tak hrube, ze to tam nemozem dat...mozem dat namiesto toho stredovu vystuz - drevenu ? Ze by som ju skratila a napichala zo 5 do spodneho poschodia ? Ide hlavne o to ci to tam bude drzat, ci sa to nebude kyvat 😕

zuzka7512
4. okt 2012

@ajka82 bol to jedlý papir...objednávala som na www.jedleobrazky.sk

ajka82
4. okt 2012

@zuzka7512 oki, dakujem, bo myslim ze oplatka a papier ma ine vlastnosti... a papier sa mi zdal lepsi ak budem pouzivat na nie rovny povrch... 🙂

sisix
4. okt 2012

@maya30 jak vysoky mas dortik

maya30
4. okt 2012

@sisix asi 12cm

maya30
4. okt 2012

@sisix tych 12 to je spodok a vrchne poschodie tiez tak 10-12

mamina1978
4. okt 2012

........................................Inspiracie z internetu................................... 😉 🙂 😵 😵

Hladala som na nete nieco ohladne mojej dalsej torticky a musela som si par inspiracii zase ulozit 😝 😝 😝 😝 😝 😀
Lepia sa na mna ako dive a kricia ...uloz ma ... uloz ma !!!!!!!!
😅 😅 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 A moj computer uz praska vo svikoch. 😝 😝 😝 😝
Tak vam sem aspon nieco hodim....... 😉 🙂

miciatko
4. okt 2012

babeny dorobila som samrole, musim ich dat do chladnicky ci netreba??

marci2305
4. okt 2012

Moja dnešná na birmovku....Váha 3,5 kg. Tie ruky mi dali zabrať..🙂

lussy23
4. okt 2012

@zuzka7512 krásne dielko
@marci2305 krásna práca

jaja555
4. okt 2012

@mamina1978 krásne, aj mne sa páčia také peknučké, jemnučké tortičky

lussy23
4. okt 2012

@nikalv krásne výtvory @jakelina zlatá lienočka @aduskatt kráááááááááááásna šálka @zdenallicka perfektné dielko @florentina jej krásna farba. krásna je tortička @timonko nádherná, zeleninka ako skutočná @jper krásna tortička @aduskatt parádne dielko @drobec33 krásne minitortičky @79zuzana krásnučká ttortička @lamps krásna kvietky @pristela krásny kvet

nikalv
4. okt 2012

@lussy23 dakujem.... 🙂

pralinka25
4. okt 2012

@rough ano ja to tiez takto poznam ako si napisala len som to nevedela napisat tak dobre ako si to napisala ty. super.

79zuzana
4. okt 2012

@muffinka8 tak poslite kusok tepla k nam 😅 rano boli vonku 3 stupne, cez den 12, teraz je 10. Kurime uz dva tyzdne 😉

lamps
4. okt 2012

@simasa Silvika, ďakujem veľmi pekne za prianie 😅 😅 😅

Pridávam moju tortičku

evvina
4. okt 2012

@lamps teda ty kytky jsou fakt jako živý. klobouk dolů

eliska22
4. okt 2012

@lamps krásna tortička to si si sebe piekla ? a prajem všetko naj 😉

muffinka8
4. okt 2012

@79zuzana u našich v dome sa tiež už kúri, ale byt máme ešte stále nehriaty.

lamps
4. okt 2012

@eliska22 Lenka, áno sebe 😅, ale chcela som vyskúšať krivú tortu a akosi som sa nestrafila vykrojiť v spodnom poschodí dobrý otvor 😀 😀 😀 na vrchné poschodie, tak je len takáto a máme doma veeeeľa punčovinových guličiek 😀 😀 😀 a ďakujem za prianie

vecernicci
4. okt 2012

@pristela jéé to jsou ty ode mě? tak tu vykrajovačku na tulipán si teda taky koupím, jinak zítra jdu do dortisima pro smartflex flower na kytičky, mě to nějak chytlo to drátkování 😵 😵 tak kdybyste někdo něco tam chtěl, tak můžu koupit a poslat

zuzka7512
4. okt 2012

@lussy23 ďakujem... 😉

blcha
4. okt 2012

dobry vecer tak babulky dobojovala som tie muffinky ale teda moc sa nepodarili nakoniec som to neako zamaskovala 😉 dufam ze sa budu detickam v skolke pacit a chutit
@mamina1978 dik za recept