Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

beruska2x
20. jún 2010

@zdenallicka hlavne pak dej se zkusenosti i recept 😉

benjik
20. jún 2010

@beruska2x nekraď malýmu mlíka 😀 ale ne,já jsem taky šlohla malý jednu krabici,co nám přišla jako vzorek,stejně UM nepije.

alex21
20. jún 2010

kocky dakujem za pochvalu a tiez chvalik vsetky uzasne torticky.
beruska tie ruzicky su nadherne 😉

llumka
20. jún 2010

ja vas citam, citam krasne torticky ste spravili
pridam moje
dino - som robila len tak ku MDD chcela som zbavit zbytky hmoty

vinka
21. jún 2010

@llumka krásne torty si napiekla 🙂

benjik
21. jún 2010

@llumka krásné,mě se líbí hlavně ten diplom.

beruska2x
21. jún 2010

@benjik prosim te na ty ruze to bylo asi 4 lzice, to prezije 😉

@llumka krasny lyzar 😉
@alex21 😉 diky

benjik
21. jún 2010

@beruska2x znáš chlapy,když jde o jídlo 😀

alionuska
21. jún 2010

@benjik ja som MMF objavila asi nieco vyse rok a pol dozadu a odvtedy robim take torty... V oktobri to budu dva roky,co mam tuto vasen🙂 Ale predtym som piekla tie klasiky,ozdobene kremom a potom mliecny marcipan...vlastne ruzicky som robila len z mliecneho marcipanu a aj postavicky,ale s MMF sa mi robi vsetko najlepsie..aj ozdoby,aj potahy... 😉

zdenallicka
21. jún 2010

llumka, moc pěkné...😵

hejdita
21. jún 2010

@beruska2x kraaasne ruuuzicky ..... fakt nadherne 😵 😵 😵
mne by zajimalo jak delate ty naspodu to sou nejake vetsi ty lupinky od toho uprostred nebo jak.... 😕

a su smutna pani co chtela tu diabetickou dortu nema penizky a tak mi tedy rekla ze ne-e ale ze ma na mne kontakt a kdyz tak pristi rok..... skoda ja sem se tak tesila...ale mam to napsane takze to nebude problem to najit....

zdenallicka
21. jún 2010

Hejdi, ja si vykrajuju dvě nebo tři velikosti lupínků a pak skládám...🙂

nikanika28
21. jún 2010

AHOJTE..
baby, co myslite, na ako velku tortu je podla mnozstva tento krem?
http://www.tortyodmamy.sk/?q=content/kahky-vaje...
Ja idem robit taku mensiu, teda asi okolo 21cm priemer ....bude stacit zo styroch vajec? 😕 😕 😕

beruska2x
21. jún 2010

@hejdita ja jsem mela lupinky na ruzi vsechny stejne veliky, 1 se stoci do rulicky a pak uz jsen obtacis...

http://ukocurka.blogspot.com/search/label/09) K...

koukni sem je tam postup jen sjed trosku dolu 😉

beruska2x
21. jún 2010

@nikanika28 ty jo 500g masla to uz bych delala tak na velkou 2 patrovou a i na pomazani i na prorez.. to je hafo mnozstvi 😉

nikanika28
21. jún 2010

@beruska2x ..no ved prave....pol kila masla.. 😝 ..tak kolko vajicok? 3 vajicka a 250 masla? to by asi mohlo stacit, nie?

beruska2x
21. jún 2010

@nikanika28 , no proste bych dala vseho polovinu 😉

beruska2x
21. jún 2010

a to ja mam dortovou formu myslim pres 30cm 😉

nikanika28
21. jún 2010

@beruska2x dikes, tak nejak som si to aj ja predstavovala 🙂
no idem na nakupy, nech to postiham vsetko 😝 ...tak pa

beruska2x
21. jún 2010

@nikanika28 😉 at se dari...

ja jsem setrela, cekam nez to uschne a pujdu si udelat polovicni davku MMF a vecer zkusim ruzicky jeste 🙂

belda
21. jún 2010

ahoj,můžu se zeptat, co je to MMF? díky 🙂

beruska2x
21. jún 2010

@belda hmota na potah dortu i ruzicky, postavicky, proste modelovani, dela se z marchmelows bombonu, citronky a mouc. cukru ale tech receptu je vic - nekdo tam dava i 100%tuk a sus. mleko...

zkus projit zacatek fora 😉

vinka
21. jún 2010

Baby môžem dať do torty aj čerstvé jahody?nemusí byť len kompot?

beruska2x
21. jún 2010

@vinka urcite dvnitr i cerstve, kompot to zbytecne rozmoci, alespon podle me ale myslim ze je to na chychlou spotrebu, jahody chytaji rychle plisen 😅 dyl jak 2 dny to asi nevydrzi 😒

zdenallicka
21. jún 2010

Vinko, já dávám jenom čerstvé ovoce..🙂

beruska2x
21. jún 2010
belda
21. jún 2010

@beruska2x díky moc . 🙂 já si to myslela.šlo mi jen o ten recept. já na dorty kupuju v cukrárně marcipánovou hmotu,kterou si barvím,ale je to docela nákladný.... ☹

vinka
21. jún 2010

juj super dík.idem tento víkend piecť dve torty tak sa idem zblázdniť od radosti ale aj poserkať od strachu či zmáknem dve 😝 Ali sa musí smiať z toho teraz.Pri jej počte,že 7-8 😀 😀 😀 To by som asi 3 dni nespala 😀 😀

beruska2x
21. jún 2010

@belda koukni na recepty i na MMB 😉

@vinka ani mi nemluv 😉 ja delala 2 dorty a kecala jsem o tom 3 dny 😵 MM uz byl nervozni ze me 😀 a to jsem dneska sla pro mouc. cukr - Ali to asi musi nakupovat po paletach ne? jak cukr, mouku, machmelowny 😀 😀 😀 😀

vinka
21. jún 2010

Ved písala,že na jeden nákup kupuje 10 cukríkov 😀 😀 Ale pre Ali by bolo asi fakt výhodné si ešte aj potraviny zriadiť.Ona by si sama vystačila jak velko odberatel 😀 😀 😀