Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

alionuska
8. mar 2011

jaj a este som dnes stiahla poslednu foto a take postavicky babku a dedka..sedeli na lavicke🙂 😀 to som robila v nedelu...

jakelina
8. mar 2011

@alionuska ještě nad babku s dědkem lípu a je to 😀 😀 😀 Je to nádherné. Jsi velká šikulka

bzucinka2
8. mar 2011

@alionuska prosim ta, mohla by si sa nam tuodfotit, kolko mas ruk, lebo ty si minimalne chobotnica, uzasne ako vzdy a ten kon ako zivy super 🙂
@ada9557
@hejdita
@mizulienka
@zuzana124 krasne torticky 🙂

naika
8. mar 2011

@alionuska ja z Teba skapem ..... 😉 vždy som netrpezliva a v sobotu ,nedelu šmírujem na fbc aby mi nahodou niečo neušlo 🙂 tešim sa aku tortičku upečieš v aprili nám na svadbu a povedala som že určite pre nu pojdem osobne (aj ked to je dosť kilometrov} a času bude málo ale chcem osobne poznať ženu ktorá má zlaté ruky. 🙂

lili01
8. mar 2011

@beruska2x díky za odkazy,ten druhý odkaz je suprový,nádherní dinosauři.....
furt mě to leží v hlavě a mám nutkání se do podobného pustit,ale nevím jestli to zvládnu,když to bude můj druhý potahovaný dort....???????

holky hoďte některá prosím recept na tu punčovinu....děkuji moc

alicc
8. mar 2011

@alionuska teda ty si uplny profesional, ja zasnem a nechapem. keby som ta aspon raz mohla vidiet ako to zdobis. je to nadhera.

alicc
8. mar 2011

@mizulienka krasna torta, ja chcem mojej dcere robit nieco podobne na 1 narodeniny, ale mam z toho nejak obavu, robila si to z tej cukrikovej hmoty?

nikanika28
8. mar 2011

@alionuska a jeeeje, tak zase ako vzdy...uuuzastnee 😵 , ta svadobka sa mi veeeelmi paci, mozem sa inspirovat v maji tou tvojou? 😅 Len na tie postavicky si teda asi netrufnem ... robila si podla nejakeho postupu, alebo len tak z hlavy? A nepadalo ti to? Ja ked robim nieco vyssie, tak to ma tendeciu klesnut 😒 ..kym to zatvrdne ...pridavas este nieco do MMF?
Heh, som ta zahrnula otazkami 😅 ..ked ty si pre mna velkou zahadou 😀

mizulienka
8. mar 2011

dakujem dievcata 🙂

@sofi07 dakujem, od teba ako od odbornika mi to padne velmi dobre 😵

mizulienka
8. mar 2011

@alicc dakujem, ale nemusis mat vobec obavy, urcite to zvladnes 😉 a ano ja robim z cukrikovej hmoty

@alionuska krasne, ako vzdy 🙂

alicc
8. mar 2011

@mizulienka no neviem neviem, ja by som asi potrebovala nejakeho supervizora, ktory by stal pri mne a mohla by som sa ho pytat co a ako,

jania023
8. mar 2011

@alionuska tie su kraaasne..ja som skusala jednu a skoncila v kosi..vobec sa to nedalo modelovat stale sa to lamalo a lepilo no hroza...

alionuska
8. mar 2011

@jakelina no ja by som aj lipu urobila..ale to chceli len postavicky..a isli postou az do Cadce😀
@bzucinka2 tak s tou chobotnicou si ma pekne ale pekne rozosmiala...dakujem ti za ten usmev,co mam teraz na tvari!! 😀
@naika Tak to je od teba take pekne...🙂 Dakujem ti a ja sa tiez tesim na osobne stretnutie s tebou!!! 🙂
@alicc ..u mna je to ako na beziacom pase😀 ..ale ja by som ti to kludne ukazala..len ci by si vydrzala na mna pozerat do noci😀
@nikanika28 tu svadobnu som robila podla obrazku,ktory mi poslala ta nevesta..ale ta bola taka ista,len tie kvietky boli cierne... a aj soska bola asi z porcelanu...A ja som to takto okopirovala...takze mi nebude vadit,ak niekto bude tu tortu kopoirovat po mne😀 Postup som nemala...ja len tak z hlavy robim...do MMF nedavam nic...len do toho chlapa som pichla spajdlu a trochu som ho nechala vytvrdnut..asi hodinku v chladnicke..uz na torte a potom som tam dala hlavicky a ruky a satky nevestine... 😉
@mizulienka ..ze dakujeeem! 😀

alionuska
8. mar 2011

@jania023 ...hmmm..mozno treba len skusat😀 Dakujem ti.

adul67
8. mar 2011

@alionuska kuzelné tortičky ...nadhera
@hejdita je peknučka
@mizulienka tak tá sa ti podarila je krasna

jania023
8. mar 2011

@alionuska podla mna to cesto bolo na prd..myslim ten recept...mala som zelatinu do pohara z vodou +med a nakoniec cukor pokial to nezhustne ale myslim ze som mala zly recept

broucek2
8. mar 2011

ahoj holky, zase samé krásné dorty.
Dělala jsem včera tuto a ani jsem ji nezvládla nazdobit kytičkama tak, jak jsem chtěla (zkouším různé druhy kvétů) a byla mi rozřezána, takže kytičky vyrobím dnes a budou buď pro radost nebo na další dortu. Je to asi má 4. potahovaná, takže nic moc. Navíc se u nás v rodině moc neujaly barevné dorty.. Vepředu mi jde horrní lem dolů - byl to záměr, protože jsem si myslela, že by to mohlo být zajímavé, ale zklamalo mě to, příště nebudu experimentovat

broucek2
8. mar 2011

@alionuska vše úžasné, jako vždy

bzucinka2
8. mar 2011

@alionuska 😀 to som rada ze som ta pobavila 🙂
tak prave som dorobila tucniakov, ti isli v pohode, tak ale krpce mi dali zabrat, uvidim ako budu vyzerat ked ich este nafarbim trosku a ked stvrdnu 😝
@broucek2 krasna 🙂

mizulienka
9. mar 2011

@broucek2 mas krasne tie ruzicky, ako si ich robila? vyzeraju taj zaujimavo, inac ako klasicke 🙂

@alicc hihi tak mozem byt tvoj priatel na nete 😀 aj ked sa obavam, ze na vela veci by som ti asi nevedela odpovedat, ale mozno by sme daco poriesili 😀 😵

ada9557
9. mar 2011

@alionuska úžasná babka aj dedko... 😵

alionuska
9. mar 2011

@jania023 ja neviem...aj som si kupila zelatinu,ze vyskusam tu potahovku zelatinovu,ale mne MMf tak vyhovuje,ze som sa k tomu ani neprepracovala.... 😀 Inak by to malo byt to iste,lebo aj v cukrikoch je zelatina..ale MMF je asi tuhsie...a aj tak,ked ho urobim,tak mi stoji na kredenci aj dva tri dni,lez zacnem potahovat...a cim starsia je,tym lepsie sa mi s nou robi:- 🙂
@broucek2 dakujem
@adul67 dakujem
@bzucinka2 som sa este v posteli v noci skerila,ked som si na to spomenula... 😀
@ada9557 ..no a vcera mi na facebooku jeden spoluziak byvaly napisal,ze ako Pat a Mat vyzeraju😀

bzucinka2
9. mar 2011

@alionuska 😀 tak ale ako mi vysvetlis, ze dokazes tolko upiect a este aj popri Sasenke??? no tak mi to vysvetli, chobotnicka 🙂

daniz
9. mar 2011

@alionuska bože môj, prenádherné, tá svadobná s postavičkou, neviem sa vynadívať... 😵 😵 😵 . Krásne tortičky, ja idem tiež robiť subaru, tak som zvedavá, ako dopadne. Zatiaľ mám len modré ruky 😀 😀 😀 . Suprové, ty si zas po týždni prišla urobiť hurikán s tortami... chválim šikovníčka veliká.
Ja mám tieto 2 týždne až 6 tort tak mám čo robiť....
Kočky, čo by ste dali okolo jedlej oplátky - chlapec s bernardínom? Môžu tam ísť brečtanové lístky?
A poraďte, aké kvietky dať k ľaliám do ružovkasta? Krémové, či červené, alebo ružové,biele? Podklad biely.

daniz
9. mar 2011

@dm1 prekrásne.... ten kroko je fantastický, a ostatné tortičky... supiš 🙂 🙂

@zlatat - si veľká šikulka, ja idem na ľaliu, tak som zvedavá.... 😖 😖

@sofi07 - chválim, chválim, šikovnica si ty teda..... 🙂 🙂

daniz
9. mar 2011

@nikanika28 ,
@sse,
@daducha krásne ste napiekli....už len zjesť..

lussy23
9. mar 2011

@mizulienka - krásna torta
@ada9557 - to je zlaté 🙂
@hejdita veľmi pekné
@alionuska - užas! ten sud nemá chybu, nádhera

daniz
9. mar 2011

@broucek2 vykroj si 2 kruhy , okraje navlň, daj na seba a primačkni tak, aby to bolo aké strapaté... 😉 😉

lussy23
9. mar 2011

@broucek2 - lkrásne srdiečko 🙂

jakelina
9. mar 2011

@broucek2 krásné srdíčko. 😉