Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

levandulka3
18. aug 2012

@pristela nádhernáááá 🙂 a číslo vidíme 😀 😀 😀

aduskatt
18. aug 2012

@mima1311 no moja, lenze ten klavir ma 400 kg🙂) a ja mam na jednej stene 155 cm miesta a on ma 146.nic ine neviem nikde inde posunut a presunut🙂) mam z toho nerv...

levandulka3
18. aug 2012

@lamps ďakujem, snažím sa, ale na tvoje ešte nemám 😉

ajka82
19. aug 2012

vuaaa baby, mm ma o polnoci zobudil, ci som nechcela nieco robit...ja som zaspala skor ako baby, lebo tie si pospali v aute cestoou z navstevy a nechcelo sa im spat 🙄
kedze neviem kedy presne rano maju v plane prist tak som sa vyteperila z postele, naplnila a a ozdobila mozem ist kludne buvaaat 😝 😵
tie farby mi nechce teraz odfotit pekne, som sa snazla pod svetlom ale neni to ono ☹ a rano neviem ci stihnem...

ajka82
19. aug 2012

a sviecka nebola este riadne pichnuta, lebo tu do chladnicky davat nechcem 😉

janula.h
19. aug 2012

konečne padla baby povedzte že to nieje gýýýýýýýýč pliiiiiiis ja na také nie som a takú romantikuš chceli a ďalšia bude až 1 septembraaaaaaaaaa ide sa na ME 😀 teším sa

ajka82
19. aug 2012

@janula.h zlate...len mne sa tamnehodia tie perlicky, to uz skor volanik 😅

rapunzel1
19. aug 2012

@levandulka3 o to lepšie, tak hoď ten tvoj 🙂 , lebo toto je super dielko, tam to tá baba mala vystužené nejakou kovovou konštrukciou do elka a na to modelované....

rapunzel1
19. aug 2012

No takmer 4 hoďky, 45 pohárov slivkového lekváru vedľa mňa, odovzdaná torta po nervoch, 10 kg sliviek pomletých na mlynčeku v chladničke aj s cukrom - idem skúsiť ten recept do rúry 😉 😉 😉 😉, veterníky pre svokru chladnú, plnky na ne čakajú v chladničke, slivkový koláč na rúre, umyté, upratané nákup uložený.... unavená jak kôň.... ale hlavne, že niekto iný si myslí, že nič nerobím, len sedím za počítačom a nemám ani prach na poličkách utretý 😠 😠 😠 😠 jaj baby, musela som si posťažovať, prepáčte, ale už mi je až do plaču, hlavne, že niekto bol radšej celý deň hladný, ako by si sám prichystal jesť, alebo naložil na tanier... 😖 😖 😖 , dôležité, že ten niekto chodí do práce a ja som iba na materskej dovolenke s dvomi prckami, z toho jeden hyperaktívny a čo dovedie za jeden deň, to iné deti ani za mesiac... posledný z rady dnešných, chytil nožničky a "mierne" si upravil úče, takže zajtra pôjde dohola, ešte že malá sa až tak nedala a stihol len jeden prameň, a to všetko stihol, keď som ho poslala na záchod pred spaním.... keby som ich tak hrozne nelúbila, tak neviem neviem, zajtra pôjdeme na oslavu vyholený na koleno, chrúst môj prvotriedny, niekdy sa ako matka hrozím, čo dovedie, vyhreším ho, ale potom sa potajme na tom smejem, akú má fantáziu a čo ešte ho napadne 🙂 😵 😵

pristela
19. aug 2012

@rapunzel1 jooj Leni, z maleho si nic nerob 😀 😀 moj sa vystrihal 4x po sebe 😀 a to isiel uplne na holo pak a aj tak to bolo vidiet 😝 zrovna vcera som mu v poslednej chvili tiež brala noznice z ruk 😀 a chlap ? no nech je hladny ked je blby !!! moj aj kolacik upecie, vypýta instrukcie a pečie , v piatok robil kysnuty slivkovy 😀 😀 😀

@ajka82 suprova aj farbicky ! 😵

@janula.h ake to mate perlicky ked vam ostava na nich ten pásik? to je z tej umelej formicky, co sa tak zaklapa? 😕

vecernicci
19. aug 2012

@rapunzel1 to je v pohodě, náš mladej se taky párkrát ostříhal 😝 ale vždycky si ustřihl jen celou ofinu, naposledy, když byl v nemocnici se zlomenou stehenní kostí, tak mu půjčili nůžky na vystřižení obrázku a on se jim tam ostříhal, tak už mu je pak nedali do ruky a to mu bylo už 6 let 😀 😀

ajka82
19. aug 2012

@pristela dakujem ... zanet asi hej, mne tiet tie perlicky tak ostavaju s pavokom z umelej formicky 😖 ...a ty co strasis o pol piatej?

dadka212
19. aug 2012

@rapunzel1 ja malého každé 3 týždne strihám na koleno 😀 mne sa tak nepáčia vlasatí chlapci 😅
a ja mám podobného chlapa, ale už som ho zopár krát nechala samého s deťmi na celý deň a odvtedy už nepovie ani pol slova, nezvládol v pohode ani to a nie ešte upratať, uvariť, upiecť atď 😎 inak doma nerobí nič, rád sa nechá obsluhovať, ale to som si ho sprostá tak vychovala sama 😅

lamps
19. aug 2012

@levandulka3 to nemyslíš vážne? 😅

mamavera
19. aug 2012

@rapunzel1 sorry, že vám sem leziem, chodím tu obdivovať vaše umelecké diela 🙂 🙂 🙂 chcela som ti len napísať to, čo ti napísala dadka - nechaj ho samého pár dní s deťmi, aby videl, aká je na materskej nuda a leháro 😝 😝 😝 😝 . Už som to tu niekde na fóre písala, ako som nechala "pána tvorstva" s deťmi samého a išla som na zájazd 😀 😀 . A to len po poznámke, že keď prišiel domov z práce, tak bol v kuchyni bordel. podotýkam, že bolo všetko všade upratané, len v drese malého fľaša, šálka od mojej kávy a tanierik a pohár, čo malá olovrantovala. Nestihla som to umyť, lebo malý strašne reval , rýchlo som ho šupla do kočíka a išla von ho uspať. NIKDY už poznámka podobného typu u nás nepadla 😀 😀 😀 . Skús, lebo časom nebudeš mať dostatok síl piecť tie nádherné tortičky.

pristela
19. aug 2012

@ajka82 aale , bola som grilovat a na konci som si dala kávu 🙄 já take decko takze som nemohla spat celu noc, no a kavicku som zapila dvomi poharmi šampana s redbulom 😝 a noc bola jasná 😀 😀

@lamps andelicka vcera si mi vnukla napad na tu bielu svadobkuuu 😵 😵 😵 na Fb si davala od cakelavy taku vysoku s oranzovymi kvetmi 😀 tak uvidíííím

lamps
19. aug 2012

@pristela no tá je krásna, ja mám pripravené žlté kvietky, ktoré som nevyužila na tú zrušenú svadobnú, tiež som rozmýšľala nad žlto-bielou alebo pomarančovo-bielou kombináciou. Zvíťazila žlto-biela 😅

janula.h
19. aug 2012

@pristela hej tá blbá umelá musím si kúpiť silkónku ☹

@ajka82 veď som ho aj dobrú hoˇku skúšala ☹ a nie a nie podariť tak som to vzdala ☹ ja niesom romantikuuuuuš

joj som nervózna či sa bude páčiť

nikulqa
19. aug 2012

moja vcerajsia,uz sa trosku zlepsujem v zarovnavani 🙂 no,ale na vas este nemam 🙂

janulkamartinko
19. aug 2012

@pristela

@dadka212 ste zlatička dakujem 🙂

pristela
19. aug 2012

@lamps no ja musim cisto bielu ☹ ☹ ☹ za posledny tyzden som pozrela milion cisto bielych ale ani jedna ma neoslovila ☹ ☹ ☹ ☹ teda oslovili ma take tie moje , čiste, hladko potiahnute len sem tam kvety ale zas bojim ze budu vravie ze na nej nic nieje 😠

lamps
19. aug 2012

@pristela ak ti presne nepovedali, čo na nej chcú, či má byť veľmi alebo menej vyčančaná, tak ju urob podľa svojho vkusu. Veď máš dobrý vkus, určite bude krásna. Ja mám na september jednu svadobnú ale to len takú 3 kg - tá ma byť bielo-zlatá, no a na budúcu sobotu by som mala robiť (ešte to neviem na 100%) svadobnú, tak možno tie žlté kvety využijem 😅

ajka82
19. aug 2012

@janula.h bude sa pacit 😉
pre moju tortu dosiel chlap, tak "plestil oci" 🙂 uz len aby im chutila 😅

baby prosim, neni to o torte, ale nemate nahodou niktora dobry recept na detske keksy/susienky? ze by som babam urobila, kedze "zbytkova torta" sa dnes nekona? kujem

rapunzel1
19. aug 2012

@vecernicci no super, aspoň ste ma potešili, fakt, že šťastie, že vás tu mám.......

rapunzel1
19. aug 2012

@mamavera ďakujem za podporu, aj mňa to napadko, malého by som mu ešte skúsila nechať, ale na malú ešte nemám odvahu, to je asi moja chyba, je na mňa hrozne viazaná a hlavne, keď ide spinkať.... Asi by to bolo jediné riešenie, len na to ešte nemám odvahu ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ , ale asi moc dlho nepotrvá, kedy ten pohár trpezlivosti pretečie, keby nie toho, že malá je taká, aká je, tak okamžite, lebo fakt ..... jááj

rapunzel1
19. aug 2012

@dadka212 🙂 🙂 🙂 aj malý je nakrátko, ale nie až do hola, no už teraz je 😝 , a chlap....nemám slov, asi budem musieť prekonať strach mu ich nechať na dlhšie, ale to bude musieť prísť nejaký zlom a urobím to asi tiež, len mám ešte obavu o malú, že bude jacať celý čas, čo nebudem doma, hlavne pri zaspávaní, ale myslím, že on by aj tak nepriznal, že materská nie je med lízať

mamavera
19. aug 2012

@rapunzel1 nič sa neboj, môj syn mal pol roka 😎 😎 😎 😎 😎 😎 , ale zase som si bola istá, že sa dokáže o deti postarať. On mi pomáhal, dokázal urobiť všetky domáce práce, ale samo že som ich robila väčšinou ja, lebo on makal na stavbe nášho domu. Práve preto mi to prišlo ľúto, že bolo doma vždy navarené, upratané, oprané, ožehlené, zavárala som a dokázala som si všetko sama ušiť. Veľmi sa ma tá poznámka dotkla, tak som konala. No ale aby som nebola úplne mimo tému - idem robiť kysnuté moravské koláče. Na foto do tejto témy nebudú, ale zožerú sa s takou istou chuťou ako torta 😀 😀 😀 😀 . Drž sa, priznávať on nemusí nič, len ho trochu privri - poď mi ponakladať lekvár do pohárov, poháre do komory a pod., aby vedel, že sa veci nerobia doma samé, lebo pre niektorých mužov je to prekvapivé zistenie...

dadka212
19. aug 2012

@rapunzel1 nechaj mu ich 😉 on sa o ne dokáže postarať neboj 😉 a malá no aj moja revala, ale tak nemôžem byť stále pripútaná ku nej, má aj otca...

jáj my práve jeme tortu, fuj ako mi nechutí 😀 tá čo sa mi zrútila, je kokosovo-tvarohová s ananasom....ja by som si dala taký dobrý koláč nejaký jablkový a nemôžem to upiecť lebo by sa toto nezjedlo 😀

rapunzel1
19. aug 2012

@mamavera no ja som mu vyhádzala veci zvlášť na pranie, nech zistí, že veci sa neberú v skrini len tak a podobne, tak uvidím, ale keď bude možnosť, asi mu ich nechám, uvažujem aj nad prácou, hoci mám ešte rok materskej, ale nebol by pán tvorstva, ktorý zarába, lebo ja mám zatiaľ málo tortičiek a na nejaké zárobky môžem zabudnúť, zatiaľ všetko vrážam do pomôcok, šak asi ako veľa báb 😝 😝 😝

rapunzel1
19. aug 2012

@dadka212 asi aj to bude...
porozdávaj susedom a kamarátkam a upeč si čo ti chutí... 🙂 🙂 🙂 🙂