Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mizulienka
16. okt 2011

dakujem vam dievcata za podporu, hned sa citim lepsie 🙂 idem sa na to vsetko radsej vyspat, tak este prijemny vecer 🙂

nikus5
16. okt 2011

baby, ja chodím vždy zatiaľ len ticho obdivovať vaše výtvory, takže len nesmelo pridávam ten svoj prvý a druhý pokus a zároveň prosím o radu - náš drobec bude mať o chvíľu 2 roky a chcela by som sa pokúsiť urobiť tortu s Mickey Mousom - poťah som zatiaľ robila z cukríkov, zafarbím práškovými farbami, ale čierna taká nie je - poraďte, akú farbu mám zháňať na čiernu časť "Mikiho" - uši a zvyšok /alebo ako to urobiť/ 😉 Vďaka za všetky rady.

mariann2
16. okt 2011

@nikus5 cukríkovú hmotu na čierno nezafarbíš, jedine namaľovať ju na vrch gélovou čiernou farbou rozriedenou v alkohole, najlepšia by bola extra čierna gélovka 😉

dm1
16. okt 2011

baby prosim nemate nejake isnpiracie na torty s vojenskou tematikou?

mariann2
16. okt 2011

@dm1 mám uložené toto, tá s vojakom je moja 🙂

nikus5
16. okt 2011

@mariann2 Dík za radu - ak som dobre pochopila - urobím napr. uši z bielej hmoty a gélovkou zafarbím na čierno?

mariann2
16. okt 2011

no, ja by som to robila tak ako píšeš, keď to budeš robiť z cukríkovej hmoty, kupovaná hmota sa dá zafarbiť aj na čierno, ale možno ti ešte baby poradia inak 🙂

jakelina
16. okt 2011

@nikus5 můžeš si ty uši zabarvit třeba kakaem na hnědo a jenom pak štětcem přetřít, ale počítej s tím, že to bude pořád trochu lepit. Ta barva úplně nevyschne.
Nebo si kup kilo hmoty a obarvi, stejně budeš muset koupit gelovou barvu a ta se dá sehnat jenom v nějakém kamenném obchodě s cukrářskými potřebami nebo v internetovém obchodě. Záleží kde bydlíš a jestli máte něco blízko.

daducha
16. okt 2011

Ahojte,
tak dve hodky mi trvalo kym som VAs docitala ,nechapem ako to stihate tolkopismenkovat.Krasne torticky,aj som sa snazila polaikovat,hadam som nic nezabudla.A pridavam svoje tohtotyzdnove.Okrem dvoch - prasiatka a havko-na zelanie musel byt modry 😀 bolo vsetko podla presnych predstav,tak som moc nemohla vyskakovat.Ten bodkovany s perlickami je z tetinej ž0-ky ,potrebovala som vyskusat asymetricky vysoke poschodia a celkom sa mi to paci.Len je odfotena zozadu,nejak mi to tam nedocvaklo 😝 .Kittina musela byt ruzova,ruzova 😝 ,taaak mi tam chyba trosku zelenej ,no ale co uz, ked mala je ruzova fanaticka 😉

daducha
16. okt 2011

@mizulienka asi viem ako sa citis,zazila som to pri udajne tecucej cokoladovej plnke.Aj tam bola cokoladova a zrejme chceli nejaku inu, zrejme pudingovu alebo klasika tazku maslovu.Trapilo ma to par dni, aj som si poplakala,no teraz to s odstupom casu neriesim.Akurat sa odvtedy vzdy pytam,aku chcu.
Urcite to nebola tvoja chyba,mali presne povedat co si zelaju.Mas krasne torticky a veela spokojńych zakaznikov, tak môzes kludne spavat 😵 .

jakelina
16. okt 2011

@daducha nádhera všechny 😉

rogerka
16. okt 2011

moja na zajtrajsie vyrocie, degustovali sme uz dnes 😅 zdaleka sa nechytam na tie vase, klobuk dolu ake ste sikovnice 🙂
@daducha ten modry pes je asi nejaka specialne vyslachtena rasa co maju doma 🤐 😀

yamahafazer
17. okt 2011

@pristela na tu tortu co si malovala scooby doo tak co pacila sa im ?lebo som nepostrehla neviem ci si uz pisala

@dadka212 a co povedali ke si pre nu prisly zdal sa im tucny?mne sa tucny nezda

@mizulienka nic si ztoho nerob ja robim zas klasicky cokoladovy co je pudingovy a kazdeho sa racej vsetko do detailov popytaj co ako chcu

yamahafazer
17. okt 2011

@daducha krasne torticky,ale si sa namakala
@rogerka nahodou krasne sa ti podarila a v reze vyzera mnam 😵 hned by som okostovala

yamahafazer
17. okt 2011

@dm1 pre teba niake inspiracie

mizulienka
17. okt 2011

@daducha dakujem 🙂

miciatko
17. okt 2011

@nikus5 uz je aj cierna som o tom pisala minule,je to novinka,ale ci zafarbis tak to neviem 😒

zuba
17. okt 2011

Ešte raz všetkým ďakujem za "like" neskutočne to od vás poteší.

@akme kvietky som s asnažila robiť podľa tohto postupu

https://www.youtube.com/watch?v=kRpkDJxGcfchttps://www.youtube.com/watch?v=8iLScyWOjZ0
zuba
17. okt 2011

@daducha tá čo si skúšala, je nádherná - jemnulinká a nežná - super

dadka212
17. okt 2011

@katulkaaaaaa Kati váha bola 4,5kg...

daducha
17. okt 2011

@rogerka nemaju ziadneho ,ale maly by veelmi chcel 😉
@zuba dakujem 😵

@yamahafazer mi nieco hovor,akosi sa tie torty kopia a obcas padam na hubu 😝 .Ale v pondelok uz mam zase abstak 😀 .

Baby prosim Vas ako robite smolkovsky domcek?
Dakujem 😵
A dakujem za vsetky laiky ,veeelmi ma vzdy potesia,ste zlate 🙂

vlada111
17. okt 2011

Včera som bola na stretku v Nitre, bolo super a konečne som sa odhodlala na drôtikovanie. Nie je to ešte ono, ale prikladám môj prvý kvet s drôtikmi. Nemám piestiky, tak je taký chudobnejší 😉

dadka212
17. okt 2011

@vlada111 krásna lalia

vlada111
17. okt 2011

@daducha krása, tie poschodové sú jemnunké, detské milunké 😉

mizulienka
17. okt 2011

@vlada111 tvoj prvy kvet vyzera uplne dokonalo, krasna je lalia 🙂

katulkaaaaaa
17. okt 2011

@vlada111 no ze prvy pokus...chcem vidiet druhy to uz bude aka krasa,co si sa este naucila na stretku?

vlada111
17. okt 2011

@katulkaaaaaa @mizulienka @dadka212 zlaté ste kočky. Na stretku bolo fajn, robila sa slaná torta, 3D žirafa, zdobili sa neskutočné perníky, skúšali sme striekať špice (to bola sranda), modelovalo sa kopec kvetov a nejaké postavičky.

reruna
17. okt 2011

@vlada111 lilie je nádherná - pestíky si udělej z drátků, nahoru jen dáš malý kousíček hmoty a obalíš do nějaké práškové žluté barvy, jak se spojují ty drátky dohromady - jen se to obalí tou páskou? já ji mám, ale nezná se mi, že by nějak lepila...

mizulienka
17. okt 2011

@dadka212 ta pani z MMB sa neozvala? alebo uz nebodaj mas veci u seba 🙂

pristela
17. okt 2011

@yamahafazer 😀 reakcia bola super, akurat ta mala 4rocna vravela ze by ju chcela viac starsidelnu, ale ze maminka jej nechcela dovolit, bo jej vraj uz zakazuje aj scoobyho 😀 vraj sa pak boji 😀

inak holky ja mam zas problem ,že mi malokto da vediet aka torta bola ☹ je to des, pretoze neviem ci bolo dobre ci zle ☹ no na druhej strane stale sa ku mne vracaju tí istí , zas si objednaju, ale ci bola dobra sa dozviem zvacsa az od niekho ineho kto ju jedol tiez ,alebo az o mesiac-si akoze spomenu, že by bolo dobre povedat aj ako chutila akoby im bolo zatazko minut € na sms abo kratky hovor 😖
Ma hodne potesila holka s tou svaobnou, ta bola z nej mimo, som sa tiez bala , bo ta karamelova plnka bola pre mna des slana a ta coko zas horka, ale oni ze ju zjedli na posedenie na jeden sup a ze jej pak vraveli co neobjednala vacsiu 😀 tak to ma taaaaaaaaaak potesilo.