Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

daja55
14. okt 2013

Moje víkendové, ale z fotografií zo svadobnej torty som opäť sklamaná 😝

pipka
14. okt 2013

@nika1985 gratulujeme k babatku, vela zdravia a laaasky zelame 😵 😵 😵

pipka
14. okt 2013

@daja55 ten motylik je naadhernyyyy 😵 to je z hmoty, ci umely? krasna farba 😵

nika266
14. okt 2013

@daja55 už vidím,peknučke

lokalistin
15. okt 2013

Ahojte potrebujem pomoc mam robit tortu kamoskin muz berie do roboty narodila sa im dcera a robi v bmw topanky a logo su "MUSS" chceli to na ten styl ako sme robili tu prvu fotku, ale ci stvorcova alebo okruhla je na mne. a ja koli logu nemam sajnu tak poradte este si tam predstavte tie konare a kvetinky. Mozte mi aj hodit rady ako by ste to ulozili. A mozu byt tie pismena BMW alebo mam radsej vyrezat original

lokalistin
15. okt 2013

no a fotky zabudla trubka

akzuzs
15. okt 2013

@norikk Tiež sa pridávam k názoru že koľko zhruba hostí a či chce aj aby niečo ostalo aby zabalila poprípade doniesla do roboty alebo susedkám. Ja som v septembri robila švagrovi na 40tku a bolo to pre zhruba 30 ľudí a chceli aby ostalo a mala do práce a tak . Torta mala 8kg a bola dvojposchodová. Pre ženu tomáš ľahšie lebo môžeš robiť akúkoľvek farbu a aj kvety a tak. Horšie je to pre muža. Už neviem s koľkých presne to bolo vajec ale myslím že zo 16tych obe poschodia.

norikk
15. okt 2013

@akzuzs cca55ľudí🙂 celá rodina

cestovatelkaandrea
15. okt 2013

vikendova torticka pre stvorrocneho chlapceka a jeho malicku sestricku

alionuska
15. okt 2013

@vladiella ahoj... do toho zlteho umeleho od kindervajca dam konak,zapichnem slamku a to zakomponujem do torty... a moje torticky mozes vidiet vsetky na Fb. prikladam link 😀 ale to si najdi dost casu,lebo mam tam tych albumov uz 12 😀

https://www.facebook.com/alena.strbova/media_se...

jachin
15. okt 2013

@alionuska no pozerala som aj ja, krásne sú, klobúk dole 😉

mimcak
15. okt 2013

@alionuska s dovolením som si prezrela aj ja tvoje tortičky tak zbežne dúfam nevadí ,ale máš ich nádherne. 😵 😵 😵

sticker
15. okt 2013

Dievčatá kamarátka chce tortu bez ovocia, iba džem a plnka a aspoň 3x plnenú..... Nebudú to také suché, fádne bez toho ovocia? Priemer bude 23 to neprekrojím toľko, takže urobím dva korpusy čokoládové. Len teda bez ovocia som ešte nerobila a nejako si to neviem predstaviť.

halienka
15. okt 2013

@sticker ja robievam často aj bez ovocia, a vtedy kropím korpus podľa toho aká je plnka a aká chuť sa mi k tomu hodí, buď ovocnou šťavou alebo kávou alebo rumom. Korpus nie je potom suchý, k tomu keď dáš ten džem a plnku, tak to bude úplne v pohode 🙂

pukica
15. okt 2013

Opat raz som tu po radu 🙂 kamos chce tortu so znakom alfa romeo,ako by ste ju vyrabali?myslim ci normal modelovali,alebo len nejak farbili cize namalovali ten znak na vrch torty?

norikk
15. okt 2013

@akzuzs @luciahromadkova
takze ioslava je velka, cca 55 dospelych ludi... preot chcem taku velku----potrebujem vediet, ako upiect tie korpusy...chcem piect klasicky na pekaci,ako sa pecie kolac, potom podla potreby oreazt....asi to budem piect p jednom korpuse, lebo nezvladnem rovno prerezat korpus------ a bojim sa,aby mi v strede nespadol....tera som piekla okruhlu klasiku, a v strede uplne spadol,az som plakala, ked som to krajala....saozrejme torta s zjedla v pohode, ale pri tejto by som nerada.....mam upiect po 3 korpusy na kazde poschodie?? spodne z 3*3 vajec, stredne z 6 a horne z 4? bude to dobre?? plnku chcem robit macarpone+slahacky plus ovocie, alebo neviem, mozno klasika puding plus maslo, plus ovocie.....a pod potah mi poradte plnku,aby teda ten potah pekne sadol,bol hladky.....ja potahujem MMF, ale kedze teraz idem robit velku bielu, nemam kde zohnat Marshmallow, idem vyskusat kupit inu hmotu, prav hladam, kde by som kupila....musim len internetovy obchod....budem vdacna za kazdu radu

norikk
15. okt 2013

no ale ked pozeram tie ceny potahoviek,tak asi sa vratim len k MMF :( http://www.pecenieskamkou.eu/pecieteskamkou/esh... alebo poradte, enmam sajnu kolko jej treba na tuto tortu....chcem tie tri poschodia, plus par kvetov, tot vsio

eeffka
15. okt 2013

@alionuska juuj pozrela som a hned som nasla Monsterkovu jednoduchu ( teda to snad usmudlam aj ja nejak 🙂 )

este som pozerala ze mas tie potahy take super leskle a pevne, to co mas za hmotu? na takej cervenej lopte to bolo krasne vidno

akzuzs
15. okt 2013

@norikk kukni si mám tam v albume jednu čo som piekla na tu 40tku taká štvorcová a je robená z troch plátov na pekáči a jeden veľký vysoký v malej štvorocovej a ten som prerezala na tri diely a ja sa riadim jednou veľkou zásadou pri akejkoľvek torte ktrá má čo i len najmenšie poschodie Vždy vystužujem aby nespadlo to pri krájaní. Aj keď som teraz robila tortu auto a to vrchné tá kapota či čo je to vieš aké to bolo malé ale som tam dala do spodku špajchle aby pri krájaní nebola za prvé veľká a aby nespadla. Ak by si ptrebovala ešte poradiť ohľadom veľkej štvorcovej mala by som mať niekde zaznačené ako presne sa to robilo

nikuska333
15. okt 2013

Zenicky neporadite mi dobry recept na korpus?

vladiella
15. okt 2013

@alionuska Ahojky, moc dakujem za odoved, moc sem uz nechodis, vsak? skoda. je tu uz skoro 6000 stran odvtedy co si pomahala a radila od rvych stran tejto diskusie 🙂 ... do toho kinder zavreteho obalu vyvrtam dierku na tu slamku? alebo nechavam otvorene cize davam len 1/2 kinder obalu? a keby som dala alkac so slamkou v tej origos flasticke mini co vidat v hotelovych baroch? samozrejme nastojaka a s vacsimi prsami... 😅

vladiella
15. okt 2013

@pukica pekne by to mohlo vyzerat vyrezane z farebnej hmoty a trochu domalovane. 🙂

pukica
15. okt 2013

@vladiella hmmm cize dostupnymi farbymi potah nafarbit,vyrezat,dat na tortu a napr tie pismenka a obruba zlata by sa co ja viem praskovou farbou nafarbilo?ci akou?bo zlatu na nafarbenie potahu som nenasla,ci existuje?dakujem vazne za rady,bo rada by som sa s tym popasovala ale neviem ako na to 🙂

vladiella
15. okt 2013

@sticker ak das plnku mascarpone a tvaroh - vanilkovy cukor a citron stava a stuzovac na tvarohove plnky vitana alebo dr.oet., je to stavnate a dzem to dochuti a dosladi, je to super ja som tak plnila roladu a vobec nebola sucha... Nebeská roláda bez mouky - bezlepková https://www.modrykonik.cz/forum/recepty/marcipa...

tvarohova plnka sa da dokonca dochutit ako sama chces, ja robim napr. tak, ze rozmixujem priamo s dzemom, dosladi tvaroh a zafarbi napr do ruzova... nam chutia ikeacke, bo su s ovocim... alebo dochut kakaom miesto dzemu, nescafe kavou s cukrom, medom alebo nutelou.... podla chuti... 🙂 ale uz moc nemoc korpus rumom ani kavou... lebo to budes uz mat moc blatove rozmocene...

vladiella
15. okt 2013

@pukica zlatu farbu nemam ani ja, este som s nou nerobila, videla som, ze sa s tym praskom priamo natiera potah... cize nerozraba sa vo vode ci alkohole, ale viac neviem, skus net ci najdes viac info a eshopy, kde by si ju zohnala... babule Ti tu poradia az sem dojdu... ale nasla som Ti toto-tekuta zlata: http://www.mnamuela.sk/p/1188 tak nais @aduskatt nech Ti k tomu napise, je to jej eshop...

vladiella
15. okt 2013

@pukica skus vyrezat i tie pismenka a obrubu si spravis lahko tiez, nech to mas "jednoliato vyrezane"... pasik hmoty, aby bol rovnomerny, tak vytlac kratko nahriatu hmotu v mikrovlnke zo striekacky a potom splosti valkadlom... a to nakoniec nafarbi zlatou.

aduskatt
15. okt 2013

@vladiella dik🙂)
@pukica zlata tekuta, ktora sa nicim nerozraba a neriedi samozrejme existuje🙂 vladiella bola taká zlatá, ze Ti uz aj link nasla, takze ak nieco, mozme podebatit cez IP, nech tu nezahlcujeme temu🙂

zuul
15. okt 2013

Hlasim od 16.10. v tescu cervene maslo za 1,29eeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

aduskatt
15. okt 2013

@zuul supeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeer🙂)))) dakujemeeeeeeeeeee