Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

tica
17. sep 2011

@vlada111 no veď to ma trápi najviac že tie hrbolce vidno normalne už mam nechuť do toho keď viem že sa to nedary a može to byť aj tým skúsim nabudúce nechať hrubší a uvidíme čo to spravý už som nešťastna ta krstinova v modrom ma dosť sklamala vobec sňou niesom stotožnena 😠 ... preto radšej robím 3D torty lebo tam to tak nieje vidieť

tica
17. sep 2011

@jakelina leskene sa to lebo nakoniec torty postriekavam perleťou rozriedenou v alkohole ale može to byť tým že tom mam moc na tenko

vlada111
17. sep 2011

@peroli mňam, vyskúšam, ďakujem moc 😉

mrka2
17. sep 2011

@maca77 tie su prekrasne!!! 😵 😵 😵

jakelina
17. sep 2011

@tica to ti věřím, mně se to ještě nestalo, taky bych z toho byla nešťastná. Jinak to máš všechno krásné, jenom ty nešťastné hrbolky. A korpus máš pod tím úplně rovný??? Já už než to potahuju, to mám rovné jak sklo, možná je to i tím. Potřu to a za půl hodiny vytáhnu z lednice a úplně to pečlivě vyhladím, aby tam nebyl žádný hrbolek ani důlek

mrka2
17. sep 2011

@tica no mne pod MMF tak isto vobec nerobili hrbolce,ked som to vyvalkala. a ani sa mi tak nerosi ako tebe,pekne sa mi ju da vyzehlit. teraz uz sice robim s PDT,ale s MMF som veru nemala take problemy 😖 skus si dat do chladnicky karton do zadu za tortu,aby sa to tolko nerosilo a vyvalkaj na hrubsie. torticky su krasne! 😵
@jakelina este tebe som minule zabudla pochvalit tu kabelku, perfektna je 🙂

ikula2
17. sep 2011

Tak este pridam asi posednu sobotnu torticku sem, lebo tusim uz vsetky spite, alebo pilne pracujete 🙂 . Je to tak len pre rodinu na zajtra pre bratranca lesnika a krstnu mamu.

lencza
17. sep 2011

já jsem tedy začátečnice, používám MMF a taky se snažím, abych měla dort před potahováním krásně uhlazený, takže stejně jako @jakelina ho pomažu, dám ztuhnout a ještě pak znovu vezmu hladký nůž a znovu pořádně vyhladím, na pomazávání používám máslo vyšlehané s cukrem a se zbytky korpusů a dort se tím krásně zarovná a pro mě je to i chuťově lepší než jen samotné máslo s cukrem

zuzana124
17. sep 2011

@tica ja tiež poťahujem s MMF ale také malé hrbolčeky som ešte nemala, ja dávam hrubší marcipán a pred poťahovaním boky torty vyhladím aby bola krásne rovná, nechám dobre zatuhnúť a až potom potiahnem. Inak skúšala si už boky torty potrieť (vyšľahané maslo + cukor + korpus alebo krém vhodný pod poťah + korpus), veľmi dobre sa s tým vyhladzujú nerovnosti 🙂

mrka2
17. sep 2011

@ikula2 krasne. tie sisky su super 🙂

moja dnesna, tiez mi tam vidno poschodia, nechapem... bola super vyrovnana a aj zatuhnuta a aj tak ich vidno 😖 este skusim rano prezehlit, lebo teraz sa mi to lepilo, nepouzila som vobec solamyl,kedze som ho zabudla kupit. tak to bol trosku boj 😖

ikula2
17. sep 2011

@mrka2 no taku som este nevidel to je playboy zajacik 😀

mrka2
17. sep 2011

@ikula2 hej, zajko a okolo ma pierka. nazivo je krajsia, neslo mi ju tak pekne odfotit 😅 no na zelanie 😎

tica
17. sep 2011

baby tak ako ja zarovnavam tiež torty ako krem vyhladzujem a vznikaju mi take nezravnalosti 😝
a inak aby ste si nemysleli na tej krstinovej ružovej pod tou košieľkou su gombiky tak preto su tam take hrbolce 😅

njonja
17. sep 2011

Ahojte sikovnice🙂 Tu je moja druha potahovana torticka🙂 som sa vecer vratila z oslavy a skor som sa k tomu nedostala...

adrikat
18. sep 2011

ahojte baby,potrebujem poradit. robila som MMF a neviem ci som ho moc rozpracovala,alebo co a teraz sa mrvi a neda sa dat nijako dokopy aby som ho rozvalkala ☹ neviem kde som urobila chybu a ci sa to da este opravit. tortu som upiekla,naplnila a potah takto pokazim. poradte mi prosim ak sa to da este zachranit. dakujem moc

steva
18. sep 2011

Ahojte.potrebovala by som poradit ktora potahova hmota je pre vas najlepsia chutovo aj s ktorou sa dobre pracuje.poznam len K2-tam mi vadi ta aroma a mmf mi velmi nechuti a aj so mala problem to na dalsi den rozvalkat.peciem len pre rodinu a pridavam moje prve torticky

binki
18. sep 2011

Tipy na krásné dorty na http://designofcookie.blogspot.com/
Viděla jsem na jedné akci dort udělaný od Deniz z karet s housličkami naboku, bylo to úžasný!

kape
18. sep 2011

@tica - veď je krásna a neboj dnes sa nám všetkým bude páčiť, hlavne, že si ju pre nášho Tobiáška urobila s láskou a určite bude veľmi chutná 😵 . Si šikulka a v našej rodine jednotka. A ten Tvoj bobor je úžasný.

reruna
18. sep 2011

Všem moc děkuju za líbí se mi 🙂 Vaše dorty jsou taky všechny moc krásné, už jsem též polikovala 🙂
@tica máš krásné dorty, mě se to samé, co popisuješ stalo te´d na posledních dvou dortech, co jsem potahovala s mmf, a myslím, že je to tím, že jsem potah vyválela na moc tenko, dříve jsem válela na hrubo, ale mě to na tom dortu nechutná, když je tam té hmoty moc, tak jsem teď válela na tenko a hmotu jsem měla dost měkkou, dort jsem měla samozřejmě předtím potřený a hladký, ale potah je různě hrbolatý a trochu navlhnutý a ještě se i trhal - takže válej na minimálně 3-4 mm hrubý potah a budeš to mít pěkné rovné....
@vlada11 vyzkoušej si kleštičky na kousku hmoty jen tak, jde to dobře, uvidíš, ale potah nesmí být moc tenký a musí se to udělat hned po potáhnutí, než to stihne oschnout
@dajna11 já asi bud na potahování objednávat RDI (roll decor icing) počítám, že balení 1 kg mi vyjde tak na 2 kulaté dorty a na modelování smartflex flower. Jinak hmota dobrá na potahování i na modelování je smartflex velvet, ale to RDI je levnější. RDI je chuťově stejné jako smartflex vanilka nebo white icing
@steva vadí ti mandlové aroma? Tak objednej smartflex velvet, ten má různé příchutě - třešeň, vanilka, čokoláda, je dobrý na potahování i na modelování. Levnější je RDI, tam je chut vanilková, na potahování a barvení je super, ale na modelování je měkký, ale přes zimu se i to dá... Nebo holky tady chválí PDT, ale tam mě odrazuje to, že se prý těžko válí.

dajna11
18. sep 2011

@reruna NO SO SMARTFLEXOM ROBíM,JE SUPER....WI je drahší takže tolen občas....ale RDI som čítala že je velmi mäkký...nebude sa mito trhať ked to budem prenášať na tortu?

dajna11
18. sep 2011

@steva krásne sú tortičky....mne smartflex chutí...mala som rozne príchute,je výborný...len si ho tak uštipkávam ked s ním robím🙂

steva
18. sep 2011

Dakujem dievcata,ja nemam vela casu a ani trpezlivost a tak len ked sa v rodine naskytne nejaka prilezitost tak si to vychutnam a nieco upeciem.ale klobuk dole pred vasimi tortickami,sama vidim kolko prace je aj s jednoduchou tortou .ste vsetky velmi sikovne a zrucne 🙂

mrka2
18. sep 2011

@reruna tazko sa valka len PDT special,co je na letne obdobie. to klasicke PDT sa valka super. 🙂

maca77
18. sep 2011

Ďakujem všetkým za pochvalu 😵
@tica až teraz som si všimla že si od SNV ..... mne sa páčia torty potiahnuté mmf práve preto že nie sú také lesklé.. už som robila s PDT a sa mi zdalo že sa furt orosuje či topí .... mmf sa dá pekne vyhladiť, žiadne hrbolčeky, občas vznikne bublina ale prepichnem ihlou a uhladím .... buĎ máš pod poťahom krém ktorý je viac pudingový, preto ak dáš len klasika maslo+cukor sa ti nemá čo topiť alebo veľmi natenko .... to fakt netuším 😕

broucek2
18. sep 2011

@steva používám mléčný marcipán a pak Smartflex. Vůbec mi nechutná MMF.

maca77
18. sep 2011

@mrka2 si si mala podsypávať práškovým cukrom 😉

steva
18. sep 2011

@broucek dakujem,ani mne nechuti mmf.nemohla by si mi prosim ta napisat recept na ten mliecny marcipan.dakujem

mrka2
18. sep 2011

@maca77 ee, to by bolo na PDT vidno. na MMF to nevadi,ale tam mi praskovy vadi, nie je to uplne take jemnunke ako solamyl. nevadi, dalo sa...

maca77
18. sep 2011

@mrka2 ja som raz na pdt použila preosiaty prášk.cukor a bolo to celkom fajn 😅 no išlo na tú tortu veľa kvietkov a ozdôb tak sa to možno skrylo 😀

lusil2005
18. sep 2011

@steva ked ti nechuti ciste mmf, daj do toho aromu. ja davam do mmf vzdy puncovu aromu, a chuti to uplne ako puncova zmrzlina.
ja potahujem s mmf, a ozdoby robim tiez z mmf. akurat ked som v casovej tiesni a nemam cas na schnutie, urobim ozdoby zo smartflex flower. strasne mi chuti ceresnovy. mam doma aj RDI special aj PDT special, ale mne je aj to RDI special straaaasne makke, a PDT special je zas moc tuhe. To strasne rada pouzivam do silikonovych a umelohmotnych formiciek, a na sulkanie sulcekov. Super drzi tvar a nelepi sa. Netreba ani davat do chladnicky.