Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jakelina
11. okt 2011

@vlada111 ta je nádherná, ty máš prostě všechny krásné. 😉

mizulienka
11. okt 2011

@vlada111 neskutocne, to si ako modelovala, ja to nechapem, fakt ako keby priamo z rozpravky 😕 😕 😕

jakelina
11. okt 2011

@pristela jestli ti to nevadí, poslala jsem žádost o přátelství a moc se mi líbily dorty, ty čokoládové jsou boží. Už mám jeden uložený z dřívějška, snad nevadí.
Chtěla jsem se zeptat, jak se dělá ta krabice co máš dort s tou modrou mašlí??Vypadá to perfektně. Děkuju.

reruna
11. okt 2011

@vlada111 nádhera a krásně nafocené 🙂

anibas
11. okt 2011

žienky aj ja sa chcem priateliť 😢 😢 😢 😢 na FB lepšie vidno detaily 😀 😀 😀 😀 😀
môžete ma žiadať: http://www.facebook.com/profile.php?id=10000115...

jakelina
11. okt 2011

Holky kdo chcete Flowers sadu, tak ji Kamila má za super cenu. Za 229,- korun.

lamps
11. okt 2011

@anibas práve som ti poslala žiadosť o priateľstvo 😅

pristela
11. okt 2011

@jakelina nevadi , som rada, uz som ta prijala 😀 a torty no jasne , je mi cťou 😉 mne tiez nosia ofotene na inspiraciu.
Krabica, uplne jednoducho, potiahla som najskor len boky a potom som vyvalkala MMF a polozila na vrch, uhladila hore aj na bokoch a pak na bokoch odstrihla, aby tam zostalo len to prelozenie, ten odstrihnuty kraj som pak este zo spodu zahladila žehličkou, cize ten vrchnak sa nedal dať zvlašť dole,bol napevno.

pristela
11. okt 2011

@anibas som sa zasmiala 😀 😀 😀 😀 😀 😀 mozete ma žiadať 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

lusil2005
11. okt 2011

@anibas aj ja som ti poslala ziadost! tesiiim sa na tvoje torticky 😀

jakelina
11. okt 2011

@pristela děkuju, no já mám obavy, že to tak krásně rovně neodstřihnu. Ale je fakt, že tou žehličkou se to pak dá ještě trochu srovnat. Někdy určitě zkusím, moc se mi to líbí. Mám ráda takové jednoduché a hladké dorty.

lusil2005
11. okt 2011

ach zienky... ako keby som toho nemala dost - Naty okrem toho ze je chora, ma uplne biely hnisavy jazyk a strasne ju boli... Takze zajtra pomedzi tortovym sprintom a zapajanim novej pracky ktoru mi maju doviezt, mozem s nou este letiet k lekarke... NEVADIIIIIIIII, aspon ze ma cakaju na poste nove baliky s "udelatkami" 😅

lucula73
11. okt 2011

@dadka212 ja som robila tú jogurtovú plnku teraz cez víkend ,tiež som nikde nezohnala rastlinnú,tak som kúpila tú extra krémovú 36 % šľahačku,na torty čo je,500gr.,balenie,a držala výborne,pre istotu som taam šupla ešte jeden stužovač .......... ten krém bol úžasný...... 😉

jakelina
11. okt 2011

Mě už se spousta lidí ptala, co to mám za slovenské kamarádky, jestli jsem nechodila do školy na Slovensku nebo odtamtud nepocházím, když mám komentáře na FB ve slovenštině. 😀

jakelina
11. okt 2011

@lucula73 to ani nevím, že je nějaká extra krémová šlehačka. Musím se taky někdy podívat až budu nakupovat.

anibas
11. okt 2011

baby keď neodpoviem do 24 hod. blbne mi FB - bacha !!!

lusil2005
11. okt 2011

@lucula73 o tej ani ja neviem 😕 to kde take predavaju??? to moze byt mnam!

lucula73
11. okt 2011

@lusil2005 ja som ju kúpila v kauflande,aj v tescu som ju videla,inak stála skoro 2 eurá 😕
dnes som kúpila ďaľšiu 😀
takto vyzerá

jakelina
11. okt 2011

@lucula73 a to je trvanlivá??? To asi u nás mít nebudou, nikdy jsem nic takového neviděla. 😒

lucula73
11. okt 2011

@jakelina trvanlivá,mali ju normálne na pulte,nie v chladiacom boxe,táto má trvanlivosť do 20.12...takže si myslím aspoň že je trvanlivá 😕 😀

njonja
11. okt 2011

@vlada111 aka je prenadherna ta torticka! taka uzasne cista a jemna!

lusil2005
11. okt 2011

@anibas jaaaaaaaaaaaaj uz viem preco si anibas! 😀 😀 😀

lucula73
11. okt 2011

@lusil2005
@jakelina len ešte doplním,poopravím,že ja som to robila len z polovice ,takže ten stužovač bol len na 250gr....no fakt neviem či ho tam treba alebo nie,na krabici píšu,že už obsahuje stabilizátor..a dala som dva jogurty zvolenské smotanové 😉

lusil2005
11. okt 2011

@lucula73 aaaa dnes som bola v kauflande 😀 a aj v tescu... nevadi, nabuduce vyspizujem. dakujem!

lucula73
11. okt 2011

@lusil2005 🙂 ,v Blave isto budú mať,tiež som hľadala náhradu za tú rastlinnú..... 😉

dm1
11. okt 2011

@lucula73 tu aj ja kupujem obcas je uplne husta tuha

@lusil2005 to si dobra ze si to hned odhalila mne to az nedavno doslo a to mam anibas v priateloch uz veeelmi dlho 😀
@jakelina to vypada super idem jej napisat

jakelina
11. okt 2011

@dm1 já jsem jí dnes poslala peníze a zase mám nakupovat???Mě z toho trefí a když já to musím mít 😀 😀

vlada111
11. okt 2011

@anibas ja mám V brezovej pod Bradlom rodinu Kendrových 🙂

lucula73
11. okt 2011

@dm1 a dávala si stužovač či netreba? 🙂