Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

njonja
24. nov 2011

Dievcata, prosim vas,
sste sem niektora davala recept na super medovniky, aj s polevou nieco s pomermi, kolko cukru na bielko - tusim nieco s 5,3 x ci co. Idem prave piect a uz hodinu to tu hladam a neviem najst. Hodite mito, prosim este raz sem? A akosa robi ta tekuta poleva v celku na medovniky, tak, aby boli cele zakryte polevou, prosim? dakujem kraaaasne!!!!

mizulienka
24. nov 2011

@njonja ja ma poznacene takto:

vaha bielkax5,3g praskoveho cukru
takhle jsem ted delala tu polevu i já bílek x 5,3 + 1lžicka citronové štávy a lžicka solamylu a byla úplne luxusní a dobre se s ní malovalo
odvážiš bielko, pridáš preosiaty práš. cukor Považský 5,3 x hmotnost bielka, mini lyžicku citronky a mixuješ pomaly cca 10-15 min. ale nie metlickami, ale tými hnetacími pokrútenými

njonja
24. nov 2011

@mizulienka Dakujem krasne🙂))

bianca
24. nov 2011

@broucek2 neide mi to otvorit ale to bude ten so sirupom ze?Ja som ho robila kym som bola v CR .Tu na slovensku som musela hladat alternativu s medom lebo tu je sirup nenormalne drahy

@lawli ejha zeby som este raz skusila?Chcela by som teraz snehovo bielu a to FMM nespravim a kupovat K2 alebo nieco ine je pre mna financne narocne

lawli
24. nov 2011

@bianca prečo nespravíš MMF snehovo biely ,ja robím (ako som už písala) len MMF a v pohode aj snehovobiely....kukni fotky na FB 🙂 a skúšaj ,ja na neho nedám dopustiť , preto neskúšam nič iné... 😀

lucik...
24. nov 2011

Ahoj holky 😉

Neustále Vás pročítám a závidím jaké krásné dortíky děláte 😉

Zase Vás jdu obtěžovat o radu 🙂 Když děláte dort hodně barevné, (např. @eliska22 jak dělá ty krásné kytičkové 🙂) Jak to barvíte? Každý kousek zvlášť nebo nějakými gelovými barvami přímo ty kytičky?

teddynko
24. nov 2011

Dievčatá, akú poťahovú hmotu - doma robenú mám použiť, ak ju chcem zafarbiť na sýtu farbu? Počula som, že z MMF sa to nedá..

lucik...
24. nov 2011

@teddynko MMF nedělám, dělám mléčnou 😉

anibas
24. nov 2011

@lucik... nafarbíš hmotu a z tej potom robíš ozdoby 😉

isabella_fly
24. nov 2011

baby, ked si spravim mramorovy potah a obkrojim to, tak to co mi zostane ked to zamiesim dobre sa mi ta farba pekne premiesa ci ani nie? a musim zafarbenu hmotu vzdy robit den vopred?

lusil2005
24. nov 2011

@isabella_fly ano premiesa, a nemusis robit den vopred 😉

desmodka
24. nov 2011

@mia1111 ja robim len mramorovy a na 4 vajcia davam 200g PC a je super
@lusil2005 fakt je to tam, ako reklama na heru 😀

adul67
24. nov 2011

tak som upiekla tu punčovu ale nechcela tam marcipán tak som to takto spravila ale niečo mi tam chýba čo tam mam ešte dat?inak môj prvý kvet na drôtikoch nič moc 😒 iba som skušala je pre dceru 😉

bianca
24. nov 2011

@lawli MMF ano ale ja robim FMM (falosny mliecny marcipan) a ten biely nieje.Preto od teba vyzvedam co a ako lebo teraz mi treba bielucky potah

bianca
24. nov 2011

@adul67 kraaaasny a i lalia je nadherna.Ja by som tam nedavala uz nic a ked tak zelene listy alebo perletove perlicky

mizulienka
24. nov 2011

dievcata, prosim vas, co by ste mi poradili, ako urobit takehoto konika?

cestovatelkaandrea
24. nov 2011

@broucek2 no to potesi, to moc casu teda nemas do soboty 🙂

cestovatelkaandrea
24. nov 2011

@lussy23 dakujem

desmodka
24. nov 2011

@mizulienka http://magichandssk.blogspot.com/2010/09/kone-k... neni to uplne taky isty, apson nieco podobne

adul67
24. nov 2011

@bianca dakujem tie listy by museli bit velké ale perličky by som tam mohla dat 😉

lusil2005
24. nov 2011

@mizulienka jaaaaaaaaj ty myslis usit? ja ze tortu 😀 😀 😀 ja som robila takychto: http://lusilka.webgarden.cz/image/16468414 tak keby si chcela, mozem ti naskenovat strih aj postup zo svadlenky 😉

lusil2005
24. nov 2011

@adul67 aj mne by sa tam hodilo par perliciek 😅

mizulienka
24. nov 2011

@lusil2005 Luci na tortu toho konika 🙂 potrebujem

mia114
24. nov 2011

ahojte
konecne zase na nete 😅 pokazde zaspim vecer s detmi, tak nejak nemam kedy ist na net.
dnes som robial jenu torticku, tu je foto.
etse ma cakaju do buduceho vikendu 4torty a v sobotu uz nastupujem do prace tak uz asi piect nebudem ☹

mizulienka
24. nov 2011

@desmodka ja toho konika budem robit na tortu 🙂

mia114
24. nov 2011
desmodka
24. nov 2011

@mizulienka 😅 aha a ja ze sa chces pustit do sitia 😝

desmodka
24. nov 2011

baby, ja viem ze ste to tu uz spominali, ale neviem to tu najst... potrebovala by som tu stranku na eshop s dobrym postovnym... dakujem

mrka2
24. nov 2011

@mia114 ta je krasna!!!

lusil2005
24. nov 2011

@mizulienka tak som si dobre myslela! 😀 tak to ti neporadim, len pozerat a mackatk hmotu 😅