Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

moonlightka
13. dec 2011

caute baby, ja len zacinam ale chcela by som vediet aku hmotu odporucate na potah a na postavicky? Potrebujem aby sa stym dobre robilo a tiez by som chcela vediet kolko si jej mam kupit ked chcem robit taku klasicku okruhlu tortu? dakujem.

dada2007
13. dec 2011

@mima595 šak v januári mám meniny.....a už som každému oznámila, že ako začiatočník si potrebujem spraviť poriadnu výbavu......juchúúúú 😵

dada2007
13. dec 2011

@mima595 a dakujem 😵

lusil2005
13. dec 2011

Babizne, ked robite tucniakovsku tortu s iglu, oblalujete iglu naraz s tortou? alebo kazde zvlast?

mizulienka
13. dec 2011

@lusil2005 Luci zavisi, ze ako mas urobeny iglu, ci mas z puncoviny urobeny iglu alebo samostatne, ja som mala mala iba z kusa hmoty urobeny a polozeny na tortu

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=25568112...

dada2007
13. dec 2011

@mizulienka a to modré ,,ušmudlané" je robené práškovou farbou?
............malému chcem na 25/12 robiť nejakú zimnú tortičku.....mám vykrajovátka vločky, bielu hmotu.....ja ten piping gel na nejaké mini jazierko-možno zamrznuté akože? 😅 aj čiernu farbu na snehuliačikove očká, gombíky..........no neviem čo spravím....to je len taký nápad, že by som toto......kedže je taký zimný..............

mizulienka
13. dec 2011

@dada2007 to je dobry napad, tucniaci s jazierkom a snehuliakmi, super 🙂
ano praskovou modrou...ak nemas praskovu, tak v drogerke zvyknu mat potravinarske farby a maju aj modru a su super.

jakelina
13. dec 2011

Holky prosím, nemáte některá uložený ten postup, jak se dají udělat doma práškové barvy??,Nemůžu to najít 😖

lussy23
13. dec 2011

@njonja nádherná tortička
@yamahafazer - krásn e medovníčky, rožky aj dcérka

dada2007
13. dec 2011

@mizulienka vieš, malá si už povedala, že chce poníkovú ale jemu je to v podstate jedno....najskôr som chcela dvojposchodovú, každý korpus iný, farebný, hore napichať na drôtiku baloniky zo smartflexu......a proste takú hurá, čičirí farebnú................ale reku, zimná tiež nie je na zahodenie.....a ked je fain inšpirácia z netu, snáď to pôjde..idem vykumať, ako spraviť tučniakov 😅 a vidíš, dííík! to ma nenapadlo-farbu v drogérke pozrieť 😵

reruna
13. dec 2011

@jakelina dík, asi ty krémy udělám taky o víkendu a máš to potom nějak v lednici? jak dlouho to vydrží? asi těžko to sníme všechno najednou, takže by to mohlo vydržet tak 2 týdny od naplnění ne? chci dělat krémy máslovo pudinkové do toho cukroví.... já jsem vždycky lepila jen marmeládou.
A ten postup na prachové barvy uložený nemám, ale dělalo se to myslím se solamylem nebo s kukuřičným škrobem - obarvíš gelovkou a necháš uschnout, ale přesný poměr nevím

jakelina
13. dec 2011

@reruna díky, já právě taky nevím přesně ten postup.
Já mám cukroví uložené v chladu všechno, buď ve sklepě nebo v šatně, kde máme jenom věci na lyže, helmy, spacáky a netopí se tam. Já bych se pudinkového krému i bála, jestli ten pudink budeš vařit v mléku, tak to se může brzo zkazit. Lepší jsou nějaké trvanlivější, šlehané nad parou a tak.

ttterysek
13. dec 2011

prosím o radu, chci se zeptat, když udělám hmotu z marsmelow,jak to chutná, když se tam nedá mandlové aroma?je to dobré?já totiž nemám aroma a zítra se nikam nedostanu a potřebuju to do čtvrtka mít hotový.nebo mám doma rumové aroma,ale to asi do hmoty ne, že? 😒

jakelina
13. dec 2011

@ttterysek rumové můžeš, bez ničeho je to jak bonbony 😉

ttterysek
13. dec 2011

@jakelina díky za radu, já ho právě ještě nedělala, tak ani nevím jak to samotný chutná 🙂 večer jdu na to 😉

jakelina
13. dec 2011

@ttterysek nebo kyselinu citronovou a to je takové jemně nakyslé, podle toho kolik jí dáš. Mně to teda moc nechutná, dávám buď vanilkové nebo mandlové aroma jak kdo chce.

mia1111
13. dec 2011

@jakelina - len som nakukla - tu máš ten postup 🙂 Robia sa zo zemiakového /bramborového škrobu
http://tortyodmamy.sk/vyroba-domacich-praskovyc...

mia1111
13. dec 2011

@jakelina - a tu píšu, že môže byť aj zemiakový škrob, alebo aj solamyl 😉 😉
http://forum.dortomanie.cz/viewtopic.php?f=193&...

njonja
13. dec 2011

Dakujem za like-y🙂 🙂 🙂

@moonlightka ahoj, ja som tiez zaciatocnik, dievcata tu velmi pomahaju svojimi radami. Kazda pouziva nieco ine. ja si robim MMF.

vera_vila
13. dec 2011

@moonlightka Já jsem začínala s MMF, teď si radši dělám falešný marcipán... Na těch pár domácích dortů pro rodinu mi to stačí...

jakelina
13. dec 2011

@mia1111 jééééé, děkuju moc, raději si ti přepíšu do kuchařky, ať to příště zase nehledám. Jsi poklad

ttterysek
13. dec 2011

ahojik,ještě se chci zeptat, jestli musí být krém do dortů vždy jen z másla.pokud ne, tak mi prosím dejte nějaký dobrý vyzkoušený recept 😉

lusil2005
13. dec 2011

@mizulienka Dakujem! Chcela som to robit ako samostatnu minitorticku. ta uvidim co vymyslim. asi to potiahnem zvlast. 😕

vera_vila
13. dec 2011

@ttterysek Dovrnitř nemusí být jen máslový, najdeš tu i krémy šlehačkové či tvarové či mascarpone... V takovém případně, pokud budeš potahovat, tak je potřeba pod potahovku dát např. jen máslo vyšlehané s cukrem, jinak se potahovka na šlehačce rozpouští...

vecernicci
13. dec 2011

@alenv já mám bosche a dělám marcoš jen v něm i všechny těsta, už jsem líná dělat to rukama 😉

alenv
13. dec 2011

@vecernicci no já právě taky😀 pošleš mi odkaz?

alenv
13. dec 2011

@ttterysek já dělám dvě šlehačky, dvě čokolady..provařit.. nechat v ledničce do druhého dne, pak 2 smetany fix a vyšlehat.. je výborný a lehký.

79zuzana
13. dec 2011

@njonja krasne sa ti podarila 🙂 ja prave robim ruzovucku pre moju princeznu k jej prvemu rocku 🙂 🙂 🙂 asi som tiez pokazena 😀 😀 😀 ale ked ja sa tak vytesujem zo vsetkeho ruzoveho 🙂 co ine sa odo mna da aj cakat ked prisla po dvoch chlapcoch 🙂

alenv
13. dec 2011

mám ted dělání dortů i s pláčem.. ach jo.. jak pustím šlehač tak malej spustí.. a to jsou slzy jak hrachy.. bohužel to udělat musím a nikdo není doma, aby s ním šel jinam 😒 co to má za období 😅

vecernicci
13. dec 2011

@alenv mám toho MUM4655, už ho mám devět let a furt šlape jako hodinky, na to jak dostává zabrat 😉 http://kuchynske-roboty.heureka.cz/bosch-mum-46...