Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

zlatat
11. mar 2012

@dm1 no ja menšie odmietam robiť

rogerka
11. mar 2012

@jakelina moja dorotka musela najskor zlozit maca z torty a pooberat vsetky kvetinky a gulicky, az potom sme mohli tortu krajat 😀 keby som zdobila s nou, to si ani neviem predstavit, ci by mi nieco zostalo aj na tortu 😀

vecernicci
11. mar 2012

@mizulienka krásný Nemo 😵
@lucula73 jé super nápad a ten pirát je taky krásný 😉

vecernicci
11. mar 2012

tak a ještě ta moje nešťastná orchidej, měly tam být tři, ale jedna se mi zlomila a dvě jsem tam dát nemohla 😒 je to jen obyčejná slepovaná bez drátku, já ty kytičky prostě neumím 😠

mates22
11. mar 2012

Holky jdu zase pro radu, budu dělat dort k výročí svatby, ale nechci potahovanej, resp. oslavenci vyloženě nesnáší potahovky, takže jsem si myslela, že bych udělala z bílé čokolády (příp. přibarvené) polevu a navrh jen nějaké květiny z marcipánu, případně ještě jakože krabičku s prstýnkama, možná. Jak to pak drží na té čokoládě? Musí se to něčím lepit? Já mám představu, že bych taky udělala na hraně dortu proužek z hmoty a vzala ho kleštičkama, ale nevím, aby mi nějak nesjížděl dolů ☹ .

katy1979
11. mar 2012

@vecernicci vsak je krasna tak ake ze neumim

vecernicci
11. mar 2012

@mates22 tak udělej čokohmotu z bílé čokolády, včera jsem zkoušela recept s cukrovým rozvarem a je úplně super 😉 a na ty hrany klidně něco dej, já to tak dělala teďka na tý podkově, dala jsem takm krajku 😉
@katy1979 když já to porovnávám tady s holkama a prostě musím trénovat a budu mamku zásobovat kytičkama, ona si je vždycky někde vystaví a má z nich strašnou radost 🙂

katy1979
11. mar 2012

@vecernicci ja ich nemam komu posielat ale mala by som veru trenovat aj ja

lusil2005
11. mar 2012

@adrianai prosim ta, ako si robila tie "snurky" biele okolo torty? je nadherna!

zlatat
11. mar 2012

@mates22 a čo tak spraviť čokohmotu a tým potiahnuúť? Ja som raz tak spravila, že vyslovene chceli poliatu čokoládou - som im povedala, že ja také neviem pekne spraviť - hlavne tie boky, tak som ich ukecala na čokohotu .. akože nadávala som povom, lebo som minula hooodne čokolády a nakoniec ma to vyšlo drahšie, akoby som poťahovala WI, ale chválili si to

zlatat
11. mar 2012

@vecernicci ja ich nemám komu darovať ☹ Mamka je moc ďaleko ... ale jednu alstromériu ( moju prvú ) som darovala našej tete doktorke a taká bola atešená - bolo to niekedy pred rokom a doteraz ju má vystavenú v ordinácii na poličke 😅

dm1
11. mar 2012

@mates22 hmota drzi na cokolade dobre pripadne ak treba lepim cokoladou roztopenou. Ono mozes urobit bud biela cokohmota ale tu som veru este neskusala alebo urobit boky zvlast z bielej cokolady a potom zaliat vrch bielou coko. Ja sa tak vyhybam poliatiu bokov lebo to neviem pekne urobit 😝 .

marci2305
11. mar 2012

@vecernicci Však je krásna. Ja som robila dnes tiež..Ale iba takú obyčajnú bez vykrajovačiek a zďaleka nieje taká pekná ako tá tvoja. 😉

marci2305
11. mar 2012

@zlatat Ja som jednu zobrala na koniec marca a chce ju do 15 Eur..To bude mini tortička 😉

marci2305
11. mar 2012

@mizulienka Krásne farebná 😉

dadulka271
11. mar 2012

🙂 @artepf kraasne torticky chcem sa spytat ten vlacik robite s potahovky?ja chcem ist syncekovi piect tortu a hladam niekoho kto by mi urobil taky vlacik jedna znama ho robi ale 10eur pyta zan co sa mi zda dost

zlatat
11. mar 2012

@marci2305 akože na toto by som sa zasmiala a poslala by som ju do Tesca - to sa ti oplatí kôli 15 e zapínať rúru? Aj keď bude minitortička, tak sa na nej namakáš viac ako na väčšej.

@mates22 Pozerala si TOM? Je tam fotopostup na čokohmotu 😉
Tá sa dá dokonca aj klieštikovať rovnako ako s poťahovkou

zlatat
11. mar 2012

@dadulka271 a ty si nevieš spraviť? VEď sa stačí pozerať na obrázok a podľa toho modelovať - ja to tak robím, máločo robím podľa fotopostupu ... a 10 € za vláčik nie je až tak veľa - keď si spočítaš hmotu, farby, čas - nerobí sa to 1 hodinu ...

njonja
11. mar 2012

@mizulienka nadherna je !!!

lubi22
11. mar 2012

Ahojte, chcela som vam podakovat za vsetky rady a recepty, ktore tu davate, peciete nadherne torticky. Ja som na zaklade receptov a rad z tejto temy piekla cokoladovu torticku pre synceka k narodeninam s pribinacikovou plnkou, malinami a bananmi, pacila sa a najma chutila. Ale je to riadna piplacka. Pridavam obrazok mojej prvej komplet potahovanej, neviem, ci bude niekedy aj dalsia 😅 . A zelam vela pohody pri peceni 😵

dadulka271
11. mar 2012

@zlatat nie neviem si spravit lebo nepiekavam torty ale dakujem za odpoved 😕

vecernicci
11. mar 2012

@zlatat když ty jsi úplně jiný level, co se kytiček z hmoty týká než já 😉 máš je úplně náááádherný ,jestli já se to jednou naučím 😨
@dadulka271 tady je dobrý postup http://forum.dortomanie.cz/viewtopic.php?f=163&... a ještě jeden http://dorty.artmama.cz/masinka-tomas-mozna-se-... a nemusíš nic draho kupovat, je to jednoduchý 😉

dadulka271
11. mar 2012

@vecernicci dakujem 🙂

njonja
11. mar 2012

@bzucinka2 tie psikove su obe fantasticke!

mates22
11. mar 2012

@dm1
@vecernicci
@zlatat Díky moc za vaše rady, já se té čokohmoty trochu bojím, ale tak asi to zkusím, je fakt, že ty boky čokoládový nejsou pak tak hezký...skoukla jsem teď ten postup na TOM a snad to tedy dle toho zvládnu 🙂

awooojky
11. mar 2012

no tak vcera do polnoci...ale myslim ze celkom ok :D
inak dievcatá vy ste tu aké sikovné ja ked pozeram na tie krasne torty a kvietky tak sa niekde do kutika mozem vopchat.. ste úžasné a šikovné velmi..:D
a chcem sa spytat kolko beriete za torty.. lebo prisla si pani po tu zelenu s koníkom.. mala takmer 4 kila a som jej povedala ze 25 eur.. ona reakcia ziadna.. ale ja neviem ci som nepýtala vela.. suroviny ma vyšli na 10 eur...

jakelina
11. mar 2012

Holky nemáte někdo uložený nějaký pěkný hrnec??? Kamarádka si vymyslela hrnec s klobásama, jak plavou uvnitř. No nevím teda, mně se to jako téma moc nelíbí a vůbec nemám žádnou inspiraci. Hledala jsem a nic co by mě oslovilo, jenom takové hrnce s polévkou nebo špagetama. Možná si to ještě rozmyslí, říkala že mi zavolá, ale chce to na sobotu, tak ať si to trochu promyslím.

jakelina
11. mar 2012

@awooojky holky berou 10 euro i víc.

awooojky
11. mar 2012

@jakelina tak som asi vzala vela.. ale ma tu vsetci presviedcali ze mam vzat 30 eur a ja ze nie to je vela.. lebo tu dve co pecu torty tak beru za robotu jedna 15 a jedna 20 a to len obtru kremom.. a ponalepuju tie kupované vselijaké somarinky a hotovo a chutovo nic moc..

vecernicci
11. mar 2012

@awooojky to sis nevzala moc, @jakelina myslela 10 euro a víc za kilo dortu 😉