Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

janula.h
23. apr 2012

@aduskatt diky si zlatá som zvedavá čo povedia zajtra

aduskatt
23. apr 2012

@janula.h daj vediet🙂 idem ja spat, dobru noc🙂

alenv
23. apr 2012

@janula.h já to vubec neznám.. mě to posílala,. že je to z nějaké duck tv.. 😀 😀 a mě se to prostě nelíbí
ty postavičky

florentina
23. apr 2012

@alenv jó duck tv...nejoblíbenější kanál u nás doma 😀 ...je to pro hodně malé děti....jednoduché pohádky, většinou beze slov, výrazné obrázky a barvy....

mariann2
23. apr 2012

@pristela napíš tejto kočke simunska.janka@gmail.com, ona je z pravej čokolády, teraz som jej písala kvoli satin ice gum paste, kedy ju budú mať a hneď mi odpísala

florentina
23. apr 2012

@mamina1978 takových postupů co si sem už poukládala....obdivuhodné, za sebe velké díky 😉

vlada111
23. apr 2012

@alenv mne sa páči, postavila by som akurát tú jednotku 😉

mamina1978
23. apr 2012
janula.h
24. apr 2012

@alenv áno je to odtiaľ je to pre malinké detičky 😉 🙂

njonja
24. apr 2012

@florentina ano, @mamina1978 velke dakujem🙂

vecernicci
24. apr 2012

@mariann2 mám takové malé perličky stříbrné a ty jsem tam natlačila 😉 nechtělo se mi modelovat tu nánu, teda Hannah 😀 tak jsem to vyřešila takhle 😉

reruna
24. apr 2012

@florentina pribináčkový krém je tuhý strašně, ten klidně do spodního patra můžeš dát, nebo máslový pudinkový, krém s moučnou kaší máslový, krém salkový, falešný pařížák s máslem taky....asi bych tam nedala vyloženě pařížák jen šlehačkový, nebo nějaké šlehačkové či jogurtové krémy....

reruna
24. apr 2012

@alenv ty postavičky sice neznám, ale dort je krásný, dětský a postavičky máš vymodelované krásně, já jsem zatím žádné nedělala.

reruna
24. apr 2012

@florentina Creme olé dr. Oetker - pudink bez vaření, dělá se vanilkový, čokoládový, kokosový - přidáš jen mléčný výrobek a cukr, ovoce - já zkoušela smetanu ke šlehání, tvaroh, zakysanou smetanu, jogurt, mandarinky, ananas, dají se i višně, banán, pařížská šlehačka - jen promícháš a ono to tím pudinkem zhoustne

dadka212
24. apr 2012

pridávam ešte slivečku 🙂

anibas
24. apr 2012

@janula.h moje nervy - dobréééé 🙂 🙂 🙂

janula.h
24. apr 2012

@dadka212 tak tá je že aká fajnáááá "ľem zakušic" 😀

lusil2005
24. apr 2012

ahojte babizne moje najsammilovanejsie 😀 krasne ranko prajem. poculi ste predpoved pocasia? cez vikend ze 28 stupnov! uz nam to zacina 😖
pocujte, skusal tu uz niekto tu modelovaciu hmotu z burizonov? 😕 mam robit na piatok flasu, a rozmyslam ze by som ju vymodelovala z toho a potiahla hmotou...

zdenallicka
24. apr 2012

@lusil2005 Vladka z ní dělala ovečku..🙂

A to teplo - já se hrozně těším!!!! 😵 😵 😵

mizulienka
24. apr 2012

@lusil2005 aj ja sa tesim 😉 beriem uz menej toriet, vkuse sme s detvakmi vonku, je to parada 😉
no pockaj, ci budem takto rozpravat, ked budem robit v maji svadobku 😉

vecernicci
24. apr 2012

@mizulienka to mi povídej, na konec května mám dělat dvě čokoládový 😝 🙂
ale jinak je kráááásně, Vojtík už je zdravý, tak začneme chodit konečně ven, těším těším 😉

miciatko
24. apr 2012

babeny niektora tu robila konvalinky , podla ktoreho postupu ste robili???

vecernicci
24. apr 2012

@miciatko tady si vyber, který postup ti bude vyhovovat 😉 http://www.lovelytutorials.com/forum/showthread...

lusil2005
24. apr 2012

@mizulienka ved to! ja tiez robim v maji stvorposchodovu svadobku 😀 to zase bude... 🤐

@miciatko ja som robila podla postupu v TOM casopise. ale ono je to jednoduche. urobis gulicku, vykrojis minikvietok, stensis, prilozis hore na gulicku, a drotik s ockom na konci pretiahnes zvrchu cez obidve.

79zuzana
24. apr 2012

@florentina u nas je to jedno...je tu stale rovnaka cena na cerstve ovocie, ci v zime ci v lete 😝 😅

mamina1978
24. apr 2012

@miciatko ja som ich este nerobila, stale sa na ne chystam , ale akosi som sa neodhodlala este 😉
Tu je pekny postup...... 🙂
http://www.tortyodmamy.sk/konvalinky

lusil2005
24. apr 2012

@vlada111 vladi ty si robila tu modelovaciu hmotu? z coho si ju robila? a ako sa s tym pracovalo?

miciatko
24. apr 2012

@vecernicci
@lusil2005
@mamina1978 dakujem babenky 😉

mamina1978
24. apr 2012

Dobre ranko, ci den 😉 .....prajem. Uz sa taaak velmi tesim. Zajtra zacinam modelovat majstra Mannyho a naradie. 🙂 😵 Konecne , lebo 1. maja ma moj synacik 3 narodeninky a zelal si ho na torticku, ale ze aj vsetky tie naradia. 😕 😅 ,Tak som zvedava ako to pojde. Ale dnes musim poobede este do prace 😔 na par hodin , aby som potom mala cas len na pripravu oslavy a modelovanie.Uz ma prsty svrbia. No ale praca slachti...a najprv praca potom ,placa. 😉 😀