Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

79zuzana
10. aug 2012

Moja prva barbinka pre moju malu princeznicku Zuzanku k jej zajtrajsim meninkam 🙂 🙂 🙂
Fotila som mobilom, lebo sa mi zlomila karta vo fotaku, takze ju nestrcim do pc a stratila som aj snuru z neho... cista radost 😖

ajka82
10. aug 2012

dnesna, na zelanie podla torty, co som robila ja 😝 😅
figurka Fifinka ide od nas bez torticky... zajtra pokracujem mcqueenom...

petkaa28
10. aug 2012

Jedna na zajtra pre vasniveho fotografa a milovnila Shauna :D

miciatko
10. aug 2012

@mates22 ja som robila pre chlapceka,ale asi moze byt aj pre dievcatko

muffinka8
10. aug 2012

@pipka robila som včera tú šľahačku s čoko na parížsky krém. Mala som 52% čoko a 33% smotanu. Dnes po vybratí z chladničky to bolo husté ako nátierka. Ale dala som do toho predsa len ten stužovač šľahačky a ono to za pár sekúnd stuhlo a mixovala som to asi minútu. Stačilo? Či som mala dlhšie? Neroztopí sa to? Keď som to dávala na tortu bolo to dosť husté aj na pohľad dobre vyzeralo. A torta zatiaľ drží.

yamahafazer
10. aug 2012

@mates22 ja mam taketo inspiracie

pipka
10. aug 2012

@muffinka8 urcite bude drzat neboj 😉

njonja
10. aug 2012

@simasa ta torta pre neterku je prekrasna!!!

zuul
10. aug 2012

sikulky pomoooooooooooooooooooooooooooooooc nejdu mi robit ruzicky!!! zajtra pofotim moje vytvory, su galiba a do trenujem na svadobnu. 🙄

artepf
10. aug 2012

tak jsem se zase pokochala všema nádhernýma dortíkama, co jste popřidávaly a dávám sem ještě další dva, jeden pro moji mamku k narozeninám a druhý pro chlapíka s příjmením Ježek, který se rád účastní orientačních běhů, taky jsem samo nenašla vůbec žádnou inspiraci, tak opět pokus z mé hlavy, snad mě s tím nepošlou někam 😅 😀
jo a ještě pro @reruna fotka auta zblízka, ale nebyla jsem s ním moc spokojená, moc mě to nebavilo, to už mnohem lepší byl Blesk a Burák 😖 , dort předával manžel kolegovi v práci a naštěstí byl prý nadšený 😵 .
Já když jsem hledala alespoň nějakou fotku nebo jsem si pouštěla kousek z toho seriálu, tak všude byl jen ten starší s Hasselhoffem, dneska jsem mrkla na ten, co sem dávala odkaz @pristela (díky za pochvalu dortu 😵 ), no a tam už je ten model auta trošku jiný, tak snad to oslavenci nebude moc vadit 😀

lussy23
10. aug 2012

@79zuzana krásna bábika
@artepf krásne dielka
@miciatko nádherná, korytnačky ako živé aj ten foťák je parádny
@ajka82 krásna

lubicakovac
10. aug 2012

perný týždeň som ledva ustála, ten dres som robila 2 dni, a tú svadobnú len 16 hodín aj s prestávkami, teraz chvíľu voľno a budúci piatok začína znova robota, svokra mám meniny :D

lussy23
10. aug 2012

@eliska22 obidve tortičky sú krásne a krtko je zlatučký, podarený
@lifinka krásnučká
@muffinka8 krásna torta
@maya30 nádherná tortička a to ja nemám rada torty s touto tematikou. šikovná cukrárka ste
@bzucinka2 krásne torty
@1katuska73 krásna tortička
@reruna nádherná
@pipka krásna lienočka
@anibas nádherné dielko

lussy23
10. aug 2012

@lubicakovac nádherné

lussy23
10. aug 2012

@rapunzel1 nádherné. tie žabky sú ako z porcelánu, krásne @mates22 prekrásne dielka @petkaa28 nádhera

mrka2
10. aug 2012

ahojte,tak tu je moja pre nasu Nelku,ktora ma v nedelu 3 rocky,ale oslava zajtra. chcela kociar tak ho ma 🙂 no a idem vas popozerat 🙂

maca77
10. aug 2012

@mrka2 ... náš najstarší Adam má tiež v nedeľu narodeniny 😀 a oslava je zajtra, lebo v nedeľu ide do tábora... ja idem tortu len teraz zdobiť 😝

evvina
10. aug 2012

@abriela Díky moc. Strašně mi to pomohlo. Díky

lawli
10. aug 2012

kočky pokochajte ,ak mate čas...možno si tam niektorá aj najdete inšpiráciu... https://www.facebook.com/pages/Najlepse-Torte-B...

...ozaj a nikto mi neporadí ako na tie obrúčky ??? 😔 😔 😔 😔 😔

lencza
10. aug 2012

jdu za vámi s prosbou....tedy s dvěma prosbami
1. kolik může vážit obdélníkový dort velikosti klasického plechu? já takhle velký dort nikdy nedělala a vůbec nemám představu
2. ma drahá sestra si na mě vymýšlí samý lahůdky........dort s baseballovou bundou.......vůbec nevím, kde najít nějakou inspiraci, nemáte některá nějaký tip?

díky díky díky

vlada111
10. aug 2012

@maya30 tá posteľ sa ti veľmi podarila, úplne do detailov 🙂

mamina1978
10. aug 2012

Ahojte dievcata, pridavam torticku, ktoru som robila pre moju maminku a sestru k narodeninam. Taaak sa tesim, ze su u mna na navsteve a mohla som aj im upiect taku tortu........
Korpus biely a rafaelo krem s nektarinkami. 😉 🙂

mrka2
10. aug 2012

@maca77 fakt? to sa nepozname nahodou??? ja som rodila Nelu v SNV 😕 😀 ci on asi nema 3 roky,co? ked najstarsi.. ibaze si rodila kazdy rok 😀 no tak to ti drzim palce, mas co robit do noci,ked len teraz zacinas 🙂 😎

mia1111
10. aug 2012

Ahojte babulky, dnes sa mi moc nedarí, klasika, keď mi na torte mimoriadne záleží, lebo je pre kamarátku, tak korpus mi nenarástol, no čo už, tak som upiekla druhý, ten sa už podaril 😵 . Takže urobím z toho nízkeho tortičku len pre nás domov, lebo korpus je chuťovo super, len je nízky...a chcem skúsiť konečne višňový krém od @vlada111 😉 . Práve modelujem Kitty, tak tá sa snáď bude podobať, no uvidíme, čo z toho nakoniec vznikne 😅 😉 . Tortičky pokukám zajtra, kým sa mi bude chladiť torta 😉

vlada111
10. aug 2012

@mamina1978 krásna tortička, určite si ich potešila

vlada111
10. aug 2012

@mia1111 a ja ho mám tuším od @anibas 😉

pipka
10. aug 2012

@lawli co s obruckami? nejak som nepostrehla co si sa pytala? 😕

mia1111
10. aug 2012

@vlada111 - 😀 😵

mia1111
10. aug 2012

@vlada111 - ozaj, moja zlatá, písala som Ti tento týždeň IP, prišla Ti, či nie?

mamina1978
10. aug 2012

@vlada111 Dakujem, ano velmi sa tesili.... 😉 🙂 🙂 A ja tiez, to bola moja prva poschodova torta 🙂 🙂