Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

pristela
8. nov 2012

@florentina jemine , ja prehliadla 😕 kde co ako ? kukam na foto , cumacik je urobeny zvlast z hmoty a nalepeny, teda ja bych ho nastokla na špartko-spajdlu a zapichla do hava , urobila by som ho bieleho a natrela čiernou prachovkou/+alkohol/voda/ ja tak robila na tom mickey

florentina
8. nov 2012

@pristela ...jsi zlato a za případnou odpověď předem ručky líbám 😉

kopíruji co jsem psala:
ještě k tomu tvaru, bojím se trochu toho čumáku, který by ideálně bylo dotvarovat punčovinou, ale on je tak ve vzduchopráznu, tak trčí dopředu....snad to popisuji srozumitleně....bude to držet? Chápu, že mohu dát výztuž pod hlavu, ale co ten čumák? A myslíte, že po dotvarování je to celé potažené najednou? Nebo tělo a hlava zvlášť a spoj maskovaný obojkem?

a ještě jednou s dovolením dort z inspirací z netu, aby bylo jasnější, co myslím....

florentina
8. nov 2012

@pristela jé, ty už jsi mi odpověděla, promiň, že jsem tě oslovila znovu, mě ten počítač hrozně zlobí a vše strašně trvá...děkuji...
a jinak já nemyslela přímo ten černý čenich, ale celou tu část s pusou, to co přečnívá jakoby od očí dopředu...sakra nevím jak lépe se vyjádřit...to asi nebude celé z hmoty ne? A bojím se, že z punčoviny to tam nebude držet, tak jakoby ve vzduchu...

aduskatt
8. nov 2012

@nika222 na cukrarsku vyrobu musis mat vzdelanie, alebo zodpovedneho veduceho, nie je to volna zivnost. Musis mat priestory, doma to robit nemozes

pristela
8. nov 2012

@florentina jo jo , andelka to je v pohode , pýtaj 🙂
no ja keby sa bojim ze to bude tazke tak by som normal v miske upiekla maly korpus a tu tlamičku by som urobila z neho, tak, ze bez plnenia cisty korpus prilepila plnkou a pre istotu zaistila prepichnutim spajdlami , on i tak nebude velky tak tu trochu cisteho korpusu im snad vadit nebude , mozno skusenejsie holky poradia ine, ja bych robila takto 😅

florentina
8. nov 2012

no tak jsem se právě z komunikace s naším PC človíčkem dozvěděla, že našemu PC už není pomoci, tudíž jedině koupit nový...a po poradě s manželem to nebude dříve jak za 2 měsíce /z finančních důvodů/,takže do té doby se po vás ustýskám a nebo mne z toho klepne, teď jsem tu za 20 minut načetla asi 5 stran na netu, mám chuť to tady rozkousnout....samozřejmě nejhůře funguje to co nejvíc používám email, koník, facebook...vrrrr

florentina
8. nov 2012

@pristela no tak to by mne vůbec nenapadlo, ale ten nápad se mi líbí, to bych si uměla představit...moc děkuji! Ještě přemýšlím nad tou burizonovou hmotou, ale nechce se mi kvůli takovému kousku zadělávat...já ji teda ještě nedělala, tak nevím jak je to pracné...

pristela
8. nov 2012

@florentina jo , z burizonky by to bolo najlahsie/hmotnost/ ale mne sa ju nikdy nechce zarabat a ked kupim burizony , maly mi ich zjedia prv nez nieco urobim 😀 ale nieje to tazke, to mas len burizony s cukrikmi a kuskom maslom spolu 😉 , ale tiez by som to pak cele prepichla spajdlou

njonja
8. nov 2012

Kocky, ani neviem, ci to sem pridat. Straaaaasne sa mi vcera nechcelo a musela som odovzdat jednu lampionovu tortu to tej kaviarne..chceli pre kazdeho jeden lampion, plochy a hlavne lacny🙂 Tak len taka jednoducha....

No a potom este nieco trvanlive pre mojho maleho k Vianociam.. Ideme mu dat Obchod a tak som zacala sit vsetky potrebne potraviny ku tomu..toto je len sladka ukazka🙂 @pristela, srdcko, prosim, bud zhovievava, ja viem, ze od teby by to vyzeralo ovela profesionalnejsie, ale ja to lepsie neviemmmm☹ Snad sa to malemu bude lubit a splni to aj ucel🙂

florentina
8. nov 2012

@njonja ty látkové zákusky jsou skvělé, malému se určitě budou líbit....

florentina
8. nov 2012

@pristela 😉 díky, díky, díky.....

jakelina
8. nov 2012

@njonja jsou super, ty jsi šikovná na všechno.

patrikmisko
8. nov 2012

@pristela rada by som sa opytala, tie burizony + cukríky + maslo, aké cukríky? tie marschmalow? tiež roztopiť? a musí sa to potom hned tvarovať? alebo sa s tým dá aj neskôr tvarovať, dakujem 🙂

pristela
8. nov 2012

@njonja jeeej , vsak to je super !!! 😵 😵 😵 a mne sa hodne paci aj ta lampionova torticka 😵
ja ti taak zavidim /jasne v dobrom/ že obchod malemu 😵 a este šite vecicky v nom , to je tak mila a prijemna hracka pre deti , moji by ma vyhodili z domu keby im dam nieco mnou usite ako darcek 🙄 🙄

pristela
8. nov 2012

@patrikmisko http://www.tortysnov.sk/recept/burizonova-hmota-8 so a vanil. extrakt nieje nutnost , je to tam pre chut

patrikmisko
8. nov 2012

@pristela veľmi pekne dakujem 😉 🙂 😉

lussy23
8. nov 2012

@njonja krásne

nika222
8. nov 2012

@ajka82 @aduskatt Myslela som, že je to tak ako píšete. Včera ma oslovila jedna cukráreň s tým, či by som im dodavala torty a rôzne iné zákusky typu muffiny, osie hniezda. orechove motance a tak pod..Zatial nemajú problém s tým, že im neviem dat fa ale do budúcna by sme možno spolupracovali aj oficiálne 🙂 Ešte mi ponukli možnosť u nich to piecť, majú priestory schválené hygienou, a živnosť by som vedela založit na rodičov, oni sú obaja vyučení cukrári 🙂 No nemať 20 mesačného drobca tak idem hneď do toho... Ale musí to byť makačka sa tým živiť, celý deň na nohách.. No, ale sedeť v kancli a počúvať niekoho 8 hodin tiež neni šlahačka :(

nika222
8. nov 2012

@pristela @njonja baby vy robíte také krásne postavičky, ako im malujete tváričky? Očká, noštek a pusinky? To štetcom alebo tými jedlými fixkami?

lussy23
8. nov 2012

@pristela krásne @ajka82 krásna @iwulka23 krásne
@katulkaaaaaa krásna. no teda toľko kvietkov vykrajovať. mne by sa a si nechcelo 😢 @mima1311 krásne
@abriela je krásna @sisix krásne muffiny @vlada111 nááádherná, gratulujem
@lawli krásna @aduskatt krásna
@janula.h krásnučká tortička
@pipka krásna
@rapunzel1 krásny kvietok @dm1 dokonalé to kto robí? tie deti sú ako bábiky. @eliska22 úžasné @miciatko v jeseni? fíha.
@muffinka8 krásny. to je chlapček?
@blcha zlaté dievčatko

muffinka8
8. nov 2012

@lussy23 áno 😀 😀 ale do roka si každý myslel, že dievčatko 😅 teraz to už hlavne podľa oblečenia rozlíšia 😀 ... a keby si videla ako flirtuje so ženami 😀 😀 tety na ulici, predavačky 🙂 nik mu neodolá 😎

muffinka8
8. nov 2012

@njonja úžasné sú 😵 😵 😵 hneď by som nakúpila 🙂

lussy23
8. nov 2012

@muffinka8 mával dlhé vlásky? keď si ho mýlili? a nečudujem sa, že nik m uneodolá, je veľmi krásny

mimcak
8. nov 2012

Prosím Vás aký cca centim.robíte vysoký korpus na narodeniny.Robím na 50 a zdá sa mi nejaký vysoký

muffinka8
8. nov 2012

@lussy23 kučeravé, husté 🙂

pojezdalova
8. nov 2012

Ahojte kočky, v ZA v obchodoch maju lacne vypychovace aj zehlicku na marcipan.....Vypychovace 2-2,50 a zehlicka myslim ze 5e.. 😉 😵

muffinka8
8. nov 2012

@mimcak ja som dnes piekla čokoládový korpus vo forme 23cm z 5 vajec a má 8 cm. Mne všetky také narastú.

jakelina
8. nov 2012

@muffinka8 ten máš perfektní, já taky mívám nahoře takový ten kopeček jak to skoro utíká z formy.

mimcak
8. nov 2012

@muffinka8 ten ti ozaj karásne narástol,ale myslela som hotovu tortu taku okruhlu už naplnenú je to na 50 aka vysoká by mala byť?

mimcak
8. nov 2012

@jakelina inak tá karamelová plnka čo si mi dala je supéééér mňaaam 😝 🙂