Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jakelina
15. nov 2012

@blcha http://www.toprecepty.cz/recept/6684-peceny-caj

Ovoce dám jaké je zrovna k mání. Nejlepší je to dělat v létě, když máš nějaké svoje.

maya30
15. nov 2012

baby hodim sem dnes dokonceny rodostrom...je to kakova marlenka z 3 davok, vaha 9kg...chcem sa spytat ci by ste za nu pytali normalne ako za tortu....je to pre kamaratku, o cenu teraz nejde, ale keby som to robila pre cudzieho, ci tych 90eur nie je privela... 😕

nika222
15. nov 2012

@jakelina @mimcak @nika1985 tiež si myslím, že je to kvet alebo stvorlístok 🙂

ewellina
15. nov 2012

žienky, neviete náhodou, čo všetko treba vybaviť, ak by si chcel niekto založiť živnosť na výrobu medovníkov?

pristela
15. nov 2012

@maya30 máš ju naaadhernuuuu 😵 😵 😵 a preco by to malo byt vela ked vazi 9kg? narobila si sa na nej menej nez na 9kg torte s normal korpusom ???? Ja myslim ze marlenka by mala byt este drahsia nez torta s klasik korpusom , bo do nej davas navyše maslo , med, koreniny ..... co do piskot. korpusu neide a tak isto pecies to ovela dlhsie, pritom musis strazit aby sa nespalila, natierat kazdy plát samostatne atd....
Ja ak este niekto objedna marlenku tak davam vyššiu sumu než za tortu, bo neviem ako ty ale ja sa pri marlenici narobim ovela viac a ani si nesadnem co stale beham k rúre ☹

pristela
15. nov 2012

@ewellina to mas to iste ako torty- cize zvlášť výrobnu / miestnost, rury,chladnicky, ..na umývanie , zvlast sanitu .....atd / tak isto musis byt vyucena, alebo robit na vyucny niekoho, je to prosto to iste bo robis s potravinami .
aaaale , niekedy to holky robili tak, ze ku kazdemu medovnicku pribalili štítok že je to - dekoračny predmet , ale netusim ci sa to este da nieco som zazrela, ze ak su tam potraviny uz sa to neda,no neviem na isto

ewellina
15. nov 2012

@pristela vĎaka

ewellina
15. nov 2012

@ewellina a keby som robila na výučný list niekoho, kto má prevádzku, mohla by som to robiť akože u neho a v skutočnosti doma?

maya30
15. nov 2012

@pristela dakujem 😵 poviem ti, ze dnes v noci som nespala co mi tak ruky trpli z toho ako som sa s nou furt natahovala...narobila som sa ako taky kon s tou trojitou davkou, tazke to bolo jak hovado, no teda nikdy viac...mas pravdu s tou cenou, suhlasim ze by mala byt drahsia ako bezna torta, ale neverim ze by niekto tolko dal, aspon ja som taku drahu este nerobila 🙂

njonja
15. nov 2012

Kocky, nemate niektora postup na leknovy kvet? Dakujemmmm🙂 Neviem sa dostat k lovely tutorials☹ a nerozumiem, co tam vypisuju, ci nahodou nie je bloknuta ta stranka ☹

luciahromadkova
15. nov 2012

@zuzuz1 poznam, tiez som mala podobny problem, takze original hlboky plech mam len 1, nakupila som si take peciace platne útie su len napr. na vianocne pecivo, strudlu ... v ikea, tie tam vojdu a tiez plechy e-shopoch s cukrarenskymi pomockami ako formy napr. 30x30 a pod. a este som nosila v kabelke rozmery co sa tam zmensti a podla toho dokupila plechy a formy, ked som videla napr. v tescu a atd. inak pouzivam aj rafiky, polozim na plech a da sa piect aj v tom

pristela
15. nov 2012

@maya30 mrkni napr. tu : http://www.zlacnene.sk/detail/marlenka-cokolado...
a vypocitaj si z tej ceny kolko by stálo 9kg 😀 tam je ta cena pred zlavou 10€ za 800g 😉

mizulienka
15. nov 2012

dievcata musim sa s vami podelit o zazitok, volala mi kamoska, ze jej volali z modreho z neba a ze by potrbovali 3 torty na zajtra, ze bola by to pre mna vyborna reklama, ze nech to vezmem 🙄 ja jej vravim, ze ale ved piatok je zajtra, ze ako mam stihnut 3 torty a ona ze a nestihnes??????????? 😕 😕 😕 😕

luciahromadkova
15. nov 2012

@blcha tak ja som na zaciatku kupila tieto http://www.natortu.sk/wilton-gelove-farby/sada-... a este k tomu wilton hnedu, ale teraz som kupila farby sugarflair vidim, ze su kvalitnejsie, ale aj drahsie http://www.tortomania.sk/www-tortomania-sk/esho....., tak ak budes kupovat stacia zakladne farby, zlta, cervena, modra, zelena, hneda, cierna, ruzova, daju sa miesat a este ak budes robit postavicky tak nejaku telovku, ale da sa zmiesat napr, ruzova do zltej..., na zaciatku aj tak budes musiet skusit ake ti vyjdu odtiene a ci si spokojna...
gelovymi sa farbia hmoty, praskove sa pouzivaju na tienovanie- rozmiesas v troche vody alebo v alkohole

rapunzel1
15. nov 2012

@cestovatelkaandrea neboj aj ja som piekla zaujímavým, veterníky som polievala o pol 3tej v noci s malou na rukách, lebo sa prebrala a ja polevu zarobenú a ona bezo mňa nechcela spinkať, tak dorobiť, trochu spratať, to čo by mohlo byť ráno malému nebezpečné, môž....a ísť spať

pristela
15. nov 2012

@rapunzel1 božinku žena !!! to ked más taketo veterniky doma napecene, musis volat na cafe!!!! vsak to aj peso by som bežala 😀 snád aj tu kavu by som si vlastnu uz zaliatu doniesla, aby som bola co najmenej škodná 😀 😀 😀 a veternicek by mi stacil jedinkavý taký aj pokazený 😀 😀 😀 😀 😀 srandu si robím 😀 😀 perfektne mas tie zakusky 😵

lussy23
15. nov 2012

@maya30 je krásny

aduskatt
15. nov 2012

@mizulienka skoro ako plameniak🙂

aduskatt
15. nov 2012

@pristela da sa aj tak.dokonca aj torty sa daju obist tak, ze nemusis mat zvlast prevadzku🙂

lussy23
15. nov 2012

@ajka82 krásne výtvory
@kagatkaga krásna tortička aj muffinky.
@rapunzel1 krásne zákusky
@micmo parádne výtvory
@1zaza mádhera @wera.g krásne
@mimcak krásna tortička a na akú krásnu situácia. takéto niečo je v tomto svete raritov. 55Rokov spolu. waw🙂 @jakelina krásna tortička @karap krásne

@1zaza krásna
@mima1311 krásna
@maya30 krásne tortičky

aduskatt
15. nov 2012

@pristela a mas pravdu s tymi dekoracnymi predmetmi sa to da tak, ako si napisala🙂

rapunzel1
15. nov 2012

@pristela
príď v sobotu mojo, bude napečené aj kávu ti uvarím :D

kacenika
15. nov 2012

Ahojte dievcata, mozem sa k Vam pridat? Citam Vas uz velmi dlho a pravidelne sa chodim kochat Vasimi umeleckymi dielkami.. Ste neuveritelne sikovne a velmi pomahate nam zaciatocnikom svojimi radami - takze za to velka vdaka 😉
Ja som zacala piect len preto, ze som hladala nejake hobby a zrovna som potrebovala synovi upiect torticku, no a chytilo ma to tak, ze sa vzdy tesim na novu vyzvu.. Zatial peciem len v ramci rodiny aby som sa to naucila 😅..a navyse este nemam takmer ziadne pomocky takze viem ze tie moje sa s Vasimi tortickami nedaju porovnat 😕.. Ale dakujem vopred za kazdu kritiku ktora ma posunie dalej 😉 A tu su moje torty

jakelina
15. nov 2012

@kacenika máš je všechny moc krásné. 😉

pristela
15. nov 2012

@rapunzel1 zlatino v sobotu idem kuk babatko, musim aj nejaku mini tortulienku vycarovat preň/teda pre maminku/ 😀 a pak utekam s pubertakom na premieru filmíku do kina, tak si uchránená 😀 😀 😀
@kacenika krááásne , vsetky!!!!

pralinka25
15. nov 2012

@kacenika krasne su vsetky vobec teda nie zaciatocnicke 😵

sisix
15. nov 2012

@kacenika jsou krasne, ulozila jsem si. 😉

kacenika
15. nov 2012

@yukki, @jakelina, @pristela, @pralinka25, @sisix dakujem Vam zienky, ste naozaj velmi zlate 😵 .. ale ja viem ze este nie su uplne rovne a kvietky ani postavicky mi este moc nejdu 😕... Aaale tak chce to asi len trening 😉
@sisix ulozila si si moju tortu 😨 ? V to som ani nedufala 😅...

aduskatt
15. nov 2012

baby, ked sme pri tom treningu......na buduci rok mozno tak na jar by som chcela zorganizovat jednodnovy workshop niekde tu na zapade s profickou, ktora by sa venovala kazdemu, cize nie len odkukavanie, predovsetkym kvetiny.bol by zaujem?

pipka
15. nov 2012

@aduskatt bol 😎