Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dadka212
19. nov 2012

@pipka @dm1 ja som zatial nemala ani jedno salko pokazené a to kupujem skoro každý týždeň 😉

lin18
19. nov 2012

holky můžu mít blbou otázku? Chystám se synovi dle návodu na youtube upéct v pátek k narozeninám spidermanův dort a používá se tam celkem velké množství barev. Kde je mám sehnat? V cukrárně nic takového prý nevedou. To se používají nějaké speciální barvy? Nebo potravinářské...takže by stačily třeba ty na barvení vajíček? Nerada bych celou rodinu otrávila 😀

pipka
19. nov 2012

@dadka212 šťastná to žena 😅 😀 😀 😀

pipka
19. nov 2012

@lin18 musis pozriet v drogerii alebo v cukrarskom obchode..najlepsie gelove..ale urcite nie farby na vajicka 😉 tie sa rozpustaju v octe a s tym sa marcipan farbit neda 😉 😅

viera6
19. nov 2012

Šikulky prosím radu....ako by ste urobili na muffinky slniečka ...dakujem

pipka
19. nov 2012

@viera6 skus kuk tu, mozno ta nieco oslovi 🙂

https://www.google.sk/search?num=10&hl=en&site=...

lucinka
19. nov 2012

babyyyyyyy prosím vás nemáte niekde postup na všetky postavičky z Toy Story... malý si na nedelu rozkázal tortu so všetkými 😀 pýtam sa tu, lebo tu chodíte častejšie, ale kľudne mi to hodte do postupov... ďakovalaaaaaa 🙂

muffinka8
19. nov 2012

Dnes mi manžel kúpil celofám v Lidli 🙂 konečnééé 😀

ajka82
19. nov 2012

@dm1 ja som ho teraz nedavno kupila, ale este nebola moznost skusit, lebo ho mali v bille v akcii, bo nemam ani jedno a minimalne na vianoce do grilazi budem davat

ajka82
19. nov 2012

a moja dnesna

zuzuz1
19. nov 2012

kocky cukrarky, potrebovala by som nejuku inspiraciu... dnes osm sa dozvedela ze mam objednavku na sv tortu - moju prvu- šposchodia, ruzovo-biela s jemnou ciernou cipkou alebo ozdkou... robili ste uz nieco podobne? kazda rada mi pride vhod...si zhanam info co a ako 🙂 dkaujeeeemmm

jenie123
19. nov 2012

Baby, ja som vcera v jednote kupila salko, chceli sme si ho s manzelom len tak vypit a bolo skysnute, tak sa tam dnes chystam, som zvedava, co mi na to povedia.. a este som rozmyslala, ci ho kupim alebo nie.. a dufala som, ze ta zla varka tam uz nebude a bola.. :(

dajna11
19. nov 2012

ahojte sladké ženušky.....ja som robila včera medovníčky,prvé toho roku,nie su také čipkové ako robíte šikulky daktoré vy...ja nemám na to trpezlivosť...som na to prišla,že mne sa to nikdá nedostane do ruky bo nevydržím 😀 😀 😀snažím sa,porobím polevy,s vervou idem do toho a ked okolo mna deti tancuju a beru mi ešte nevydzdobené alebo nezaschnuté tak ma to prestáva baviť 😀 😀 😀

luciahromadkova
19. nov 2012

@jenkka ahoj, kupovala som ju u nas v BA-Dubravka v takom cinskom obchode, stala 3,30 E, tiez som uz sledovala v e-shopoch, ze si kupim, tak ma to potesilo, ked som ju zohnala u cinana 😉, akurat treba pospekulovat 😝 ako na to, ale ked sa vyvalka hmota na tenucko a necha sa uschnut ide to 😀, a pomozem si aj skalpelom

pipka
19. nov 2012

@ajka82 tak ja som prave v bille kupila to pokazene 😝 😅

luciahromadkova
19. nov 2012

@daducha tie torty su uzasne a aj kufor 😵

ajka82
19. nov 2012

@pipka no do kelu 😠 ale toto bolo nanovo dolozene do regalu, so spotrebou jak sa Danka pytala... tak hadam to nebude ono 😕 🙄

pipka
19. nov 2012

@ajka82 no veriiim ze nie, ze bude dobre 😉 sak aj ja uz potrebujem nakupit salko...tak nacase aby mali uz dobru varku 😝 😅

jenkka
19. nov 2012

@luciahromadkova dakujem 😉 uz som ho nasla aj na nete a objednala, u nas v cinaku ich nemaju taketo...len take kovove a stoja 7,-. tieto som nasla na nete za 5,- tak som zvedava co to bude. 😉

luciahromadkova
19. nov 2012

@daducha tie torty su uzasne a aj kufor 😵
@njonja obe krasne

jenkka
19. nov 2012

Baby este jedna otazocka, ako spravit tu sachovnicu, aby to bolo rovnomerne a presne po celej torte a nie ze sa mi stane, ze vrchny rad budem musiet odstrihnut...je nato nejaky figel? ani netusim, z coho si spravim take male vykrajovatko na tu sachovnicu 😒

dm1
19. nov 2012

@pipka sak ja som kupila v kaufe 5 akciovych ale blocek poctivo odlozeny tak im ho tam pridem vratit keby cosi... risknem 5 asi aj v lidly ale s blockom

dm1
19. nov 2012

@jenkka zmeraj si rozmer hotovej torty - vrch a podla toho prisposob sirku strany stvorca aby to vyslo na presne. ak je napr. 30cm tak das 10x3cm stvorce a vyjde to na bokoch uz nevadi ak to netrafis hadam. Urob sy vykrajovacky z plechovice od piva 😉

mayka
19. nov 2012

@dajna11 nadherne medovnicky. Priam citim ich vonu. 😵

Prosim ta cim si ich zdobila? Teda viem ze bielkovou polevou ale to si ju dala od sacku alebo mas nejake specialne spicky na to aby si tie ciarky mala take tenke? 😅

dajna11
19. nov 2012

@mayka dakujem,dávala som ich do sáčku...do toho samozatváracieho ten je pevný a otvor sa neroztiahne....tieto s zdobene inak královskou glazurou...ale aj bielkovou sa zdobí dobre.

njonja
19. nov 2012

@dajna11 krasne su !!! ja by som ich nedokazala ani takto vyzdobit! Vymodelujem kade-co, ale zdobit perniky, na to nemam dobru ruku ☹ A aka je to kralovska glazura? Aky je rozdiel medzi nou a bielkovou?

njonja
19. nov 2012

@vlada111 70????? No, ja som zacinala s 40 a skoncila pri 22🙂))))))

njonja
19. nov 2012

@daducha uzasne su , vsetky! Ked si pri tom sialenstve, ja mam na buduci tyzden 19 tort 😒 😒 😒 😒 Z toho ale 14 muffinov so sexi-zenami, ale to je v podstate ako torta, kolko je s tym roboty... Ma asi slahne!

dajna11
19. nov 2012

@njonja no to neverím,torty máš skvostné aj modelovanie...takže toto by mala byť hračka...ja nemám na to nervy a asi ani tak ruku,a malý mi ťahá všetko zo stola,to aby som pomaly na rebriku robila....takže to je len tak pre našich .....no bielková poleva je skoro to isté ako královksá...alebo royal icing.....len toto sú polevy v prášku zo susšných bielkov takže trvácnosť je dlhšia,královská v chladničke vydrží aj 5 dní,ostala mi tak teraz rychlo dopekám maedovníky aby som ju minule,mne je všetko luto vyhodiť. královská je jemný prášok takže nerobia sa hrudky .ale ja ju aj tak pre istotu preosejem.... 😀

jenie123
19. nov 2012

@dm1 ja som to salko dnes vratila a bez blocku a vratili mi peniazky.. ale tu sme v malom meste, tu sa to asi da.. 🙂