Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lokalistin
19. nov 2012

@njonja mas ich velmi pekne,ja som raz robila a ze dam si uschnut hmotu pologulu a na nu ich polepim. hortenzie pekne vytvrdnute isla som lepit samozrejme mi tam nedrzali tak reku ich musim dat na drotik tak take vytvrdnute som ich prepichovala samozrejme sa mi z 20 asi 3 zlomili a ostatne sa podarili sama som sa cudovala a to ja mam este taku blbu vykrajovacku kde su dva a dva listky a tie zlepis dokopy 😝 http://mnam-torten.jimdo.com/galerie-torten/hoc...
uz som kupila novu len tu som este neskusala

miciatko
20. nov 2012

@lokalistin dakujem moooc , no tema jak vysita 🙂

dajna11
20. nov 2012

@vecernicci kludne sa hanbi ved sa nemáš za čo,mala by si byť pyšná

mimcak
20. nov 2012

infooo......Tak to Tatra salko ktoré som kupila v kauflande je ok. Mňaaam možno patrím k tým šťastnejším.Takže v štrvrtok utekám do lidlu na Tatra salko.

jenie123
20. nov 2012

@pipka @lamps dakujem baby, ste zlate.. 🙂 skusim sa s tym nejako popasovat, i ked si myslim, ze sa bude zle krajat..

vecernicci
20. nov 2012

@pipka tak jo a kdy bude další srazík i s námi? 😀 a můžeme si u toho dát kurz zdobení perníčků 😉

patrikmisko
20. nov 2012

ahojte šikulky, rada by som vas poprosila o recept na karamelové veterníky, už som tu prelistovala, ale zatial sa mi nepodarilo najst receptík, veľmi pekne dakujem 🙂

patrikmisko
20. nov 2012

stale sa tu o nich píše, tak ich chcem vyskušať, mnam 😉

mimcak
20. nov 2012

Prosím Vás môže ísť zvyšok karamelovej plnky do mrazáku. 😒

voskovaeva
20. nov 2012

@mimcak ano

mimcak
20. nov 2012

@voskovaeva Ďakujem

mizulienka
20. nov 2012

dievcence nemate prosim vas nejake normalne inspiracie na tortu barbie monster high, dakujem pekne.

vlada111
20. nov 2012

@pipka aha, tak to je super potom.

vlada111
20. nov 2012

@pipka @dm1 no ja som pohodlná, kupujem len to karamelové salko. Aj tak sa mi asi neoplatí míňať plyn na to normálne, vyjde to nakoniec asi rovnako. Ale majú tam dobrú cenu na vanilkové struky. Ja mám ešte síce z dovolenky nejaké, ale do zásoby nebudú zlé 😉

dadka212
20. nov 2012

@mizulienka LUci neviem čo je pre teba normálne 😅 ono je to také čudné celkovo pre deti tieto čierne drakuly 😝 ale mám toto uložené

dadka212
20. nov 2012

@jenie123 ja som robila v sobotu sud robila som ako poschodovú tortu, naplnila som 2 torty primer som dala 22 (2x plnka, 3x plát) spodnú som vystužila, dala na to tácku a položila vrchné poschodie, trocha som to zrezala hore aj dolu aby to malo troška oválny tvar, poriadne pomazala maslom a potiahla som vcelku bielou hmotou (nechcela som míňať vela hmoty) kosticami som naznačila drevený vzor a akože latky, namalovala som to hubkou kakaom s vodkou, kde sa mali akože latky spájať som dala trocha čiernej prachovky a zatrela som to ešte kakaom...vážila 5,2kg, plnka mascarpone s lesnými plodmi, Trojitá dávka (3 šlahačky, 3 čokolády, 3 mascarpone)

monikapo
20. nov 2012

@lokalistin Dakujem za nazor, no niekedy ked je torta velmi pestra davam jednofarebny papier, ale niekedy ma aj papier "navedie" ako ozdobit a potom je to cely celok, mne to aspon tak pride, zatial sa mi nik pri mojich 180tich tortach na papier nestazoval...ale budem sa musiet na to opytat, tych ,ktorym som uz piekla, ze ci bol nejaky problem s papierom... 🙂 😉

dm1
20. nov 2012

@vlada111 no ked mne ale to karamelove uz nechuti tak ako ked si ho uvarim 😝. ale ked nie je ine vychodisko pouzijem aj to 🙂. Aj ja sa chystam na tie struky a tiez ta skorica cela tam vypada velka tak na dekoracie chcem vianocne tiez 😎

njonja
20. nov 2012

ZENYYYYYYY, som vytesena ako blcha!

@pristela, @dm1, @daducha, @pipka, @lamps, @vecernici.... ..a vsetky ostatne - som dostala objednavku na tortu na krst kamoskinho syna. Je fotografka a ze dnes prijde s pozvankou. A ona prisla s kriklavocervenou so zlatymi pasmi, na nej sedi v cervenej kozenej sedacke ich syn!!! 🙂 A ja mam podla toho spravit tortu 🙂 Boze, ako milujem ludi s troskou fantazie a odvahy ju realizovat! Ziadne krize, modre papucky a podobne veci🙂!!!

mimcak
20. nov 2012

Môžem dať pod poťah karamelizované salko s maslom.Nebude sa topiť? 😒

jakelina
20. nov 2012

@mimcak můžeš, dávám běžně

aduskatt
20. nov 2012

@mimcak pravdepodobne bude☹ salko je mlieko.......ale to len odhadujem....bude lepsie ak pockas na odpoved od niekoho, kto to aj skusil🙂

aduskatt
20. nov 2012

a tak super, zasa som mudrejsia🙂

mimcak
20. nov 2012

Ďakujem ja preto,že práve mixujem a tak ma napadlo z toho odobrať pokial tam nemám primixovanú tu karamelovú šlahačku, že dám potom pod poťach potom.
@jakelina Inak vtedy tá karamelová s tými orechmi včera prišla ozvena vraj velmi chutila. 😵 😵

dm1
20. nov 2012

@mimcak nebude bezproblemov mozes dat zkaramelizovane pod potah ak mas na plechovku 200-250g masla

lokalistin
20. nov 2012

@monikapo nechcela som ta urazit, myslim,ze sa ti ani nikto na papier stazovat nikdy nebude,ale ja som neni zakaznik a tu tortu nejem ja si ju len obzeram a ja som tam tie dve torty fakt,ze musela hladat ☹ nechcela som sa ta dotknut 😢

opica89
20. nov 2012

@iwulka23 krasna je ta torta aj ja by som chcela upiect taku mojmu synovi len neviem ci to zvladnem lebo ja nepeciem dako

dadka212
20. nov 2012

@monikapo @lokalistin ja som na začiatku tiež používala farebný papier s rôznymi obrázkami, nikto sa nesťažoval, ale kamoška mi povedala, nech skúsim radšej dávať jednofarebný lebo potom torta zaniká alebo splýva s podložkou a vlastne si ju nemôže ani poriadne pozrieť, papier ju ruší (na fotke)....a je to velmi dobrá kamoška a musela som uznať že mala pravdu, naozaj tie torty niekedy dosť splývajú s podložkou....to nie je nič v zlom len tip aby vynikla tvoja tvorba nie aby to splývalo s podložkou 😉

monikapo
20. nov 2012

@lokalistin nepisala som to dotknuta,len som konstatovala, ze mi to este nik nepovedal, ja prave davam doraz na ten papier a uz viem, ze aj na to musim dat pozor, min, pri jednom zakaznikovi 😉 naozaj to beriem aj vazne, skusim sa popytat, ci to tiez tak niekomu este pride, hlavne tym platiacim 😎 🤐 ja som otvorena kazdemu nazoru, inak by som to nemohla robit, pri tychto veciach ide clovek na trh s vlastnou kozou, takze musi ratat so vsetkym a toto nebolo nieco straaasneee 😀 dakujem za nazor este raz... 🙂

jakelina
20. nov 2012

@mimcak to jsem ráda, mně ho taky každý chválí a chtějí ho znova.